20. leden 2020
Svátek slaví Ilona, zítra Běla
DISKUSE K ČLÁNKU

ov21:jinak houby roztaveny kondenzátor... většinou se jedná o elektrolytycký kondenzátor, ktreý jak už z názvu vyplývá obsahuje kapalinu - elektrolyt. Výrobce ho umístí u součástky která produkuje teplo, odpor či výkonový polovodič , kondenzátor vyschne a přestane plnit svou funkci.. dle výrobce ssebou vezme třeba i tranzistor spínaného zdroje atp.

(22. 11. 2019 16:58)

offline:Lednici máme 45 let (1975), televizi 25 let (1994) a třeba fén 33 let (1986), žádný problém. Spíš než kurvítka jsou k u r v y lidi, kterým se okouká telefon nebo televize a musí z domu.

http­s://ww­w.ces­keno­viny­.cz/zp­ravy/­prodej-mobilu-v-cr-loni-stoupl-o-procento-na-4-5-milionu/1745005

PS mobil 13 let (2006)

(20. 11. 2019 20:11)

peotI:Vy jste taková retro domácnost

(20. 11. 2019 20:39)

offline:Vysavač máme nový, čínský Electrolux, 22 let starou ETU, že prý nemůžou opravit - myslím, že to ani nezkoušeli. Mechanika Lukáčova Praha 3. Ale máme v komoře AEG Vampyr z roku 1936 i s paragonem. Byl v provozu až do roku 1986.

(20. 11. 2019 21:38)

mikes15:Jednoduše výrobek pocházející z Číny = odpad

(20. 11. 2019 19:35)

daimon@...:Pro pobavení: koupil jsem na Aliexpressu solární světlo na osvětlování schodů. Stálo 4$ i s dopravou. Po roce přestalo fungovat. Hledal jsem proč a objevil, že odešel akumulátor 3,7V formátu 18650. Dal bych jiný, ale v česku ho neseženu levněji než za 250 Kč! Inu, tak jsem objednal z Číny další

(20. 11. 2019 17:36)

goral:Lidi by se měli řídit heslem "nejsem tak bohatej, abych si kupoval levný věci!" Ona i ta kritika některých tzv. zákazníků na internetu není prxavdivá - většina jmén jsou tam vymyšlená, pokud tam někdo napíše negativní příspěvek, tak ho okamžitě vymažou. To je stejný i u cestovek, kde lidi testují ubytování v hotelech, vychvalují pětihvězdičkové hotely do nebes a ve skutečnosti jsou to nanejvýš jednohvězdičkový brlohy, co se kvality a špíny týče. Do katalogů dají perfektní fotky, ale pak na místě člověk zjistí, že je to hrůza a děs!

(20. 11. 2019 12:52)

Damir55:Nesmíš všemu věřit a jezdit do Somálska

(20. 11. 2019 14:02)

padouch236:Takhle se nahání zaměstnanost, prostě prodáme šmejd a zákazník si holt musí koupit výrobek nový...Pracuji léta v chladírenské technice, jako opravář a porovnání co bylo a je, propastný rozdíl.

(20. 11. 2019 12:23)

Damir55:Než bych cpal prachy do šmejdů xo mě to opraví za předražené peníze tak to vyhodím a koupím nový

(20. 11. 2019 12:25)

fido2:Třeba takové ty sendvičovače. Zničí se teflonová vrstva, přístroj jinak funguje a musíte ho celý vyhodit. Přitom by šlo vyměnit jen vyjímatelné plotničky.To je drancování přírodních zdrojů...

(20. 11. 2019 11:56)

ladik2015:Stalo se mi to s reproduktory k PC za 8000,- Měl jsem to puštěné a jednoho dne prásk a smrad ze spáleniny. Tak jsem to rozdělal a deska se zdrojem byla spálená. Hledal jsem informace a zjistil že to je celkem běžná závada. Bohužel nový zdroj samostatně neprodávají i když kromě něj byly všechny reproduktory a zesilovač v pohodě. Naštěstí jsem našel i návod a mám chytrého známého. Koupil jsem průmyslový zdroj o správných parametrech, ustřihl se zdroj se spoustou zbytečného balastu a repráky jedou už 2 roky jako nové. Cena zdroje byla asi 800,- to je docela rozdíl oproti nákupu nových.

(20. 11. 2019 11:42)

carlae:No já se tzv. spálila párkrát. Pravdu mají v tom, že je to ve výrobě. Tak třeba hezký ušák z Ikei . Na první pohled pevné dobré - zádrhel je v tom, že nohy z tvrdého dřeva se šroubují do základu z měkkého dřeva - stačí váha křesla a při pouhém přesunu při váze křesla ten rám praskne a ... je to neopravitelné... Je otázkou jak mohli takovou chybu udělat.. jestli je to záměr, vždyť přece o tomhle spojení je nesmysl.

(20. 11. 2019 11:03)

dama_s_kosou:Lidi premyslejte hlavou. Pokud vyrobky vydrzi roky, nebude se tocit obchod protoze si vyrobek koupim jednou a mam na roky vystarano. Kdyz se toci obchod, lide jsou zamestnani, vydelavaji a kupuji. A lidi je jak sra... a nejak se zivit musi.
Navic vyvoj jde porad kupredu a nove veci maji nove vychytavky.
Penize se musi porad tocit. Vyrabet a kupovat. Na tom stoji ekonomika. Ne na skudlilech co si koupi za par stovek plastovou vec a pak utrati vic za lepidlo kdyz se ji snazi udrzet v chodu roky.

(20. 11. 2019 10:22)

kukuku:Máš nějaký vlastní dvorek, že by tam šlo přes plot hodit všechno, co se pokazí ?

(20. 11. 2019 10:36)

dama_s_kosou:Mam, ale ja tyhle veci tridim. Pokud jsi cikan a potrebujes to hazet na jednu hromadu najdi si jine misto.

(20. 11. 2019 10:40)

Damir55:Já mám AcerAspire 8920 comp z roku 2007 ani jedna oprava frčím na Win7 a až to klekne tak to jebnu do kontyšu

(20. 11. 2019 10:48)

Damir55:To je velmi důležitý článek o ničem

(20. 11. 2019 10:17)

satanas:Za komunistu bylo povinnosti vyrobce zajistovat nahradni dily jeste 10 let po ukonceni vyroby vyrobku!! Zlati komunisti..

(20. 11. 2019 10:16)

kukuku:A ještě jeden rozdíl. Teď jsou ceny náhradních dílů tak vysoké, že jsou také motivací - nic neopravovat a kvůli jedné blbině vyhodit. Když se zaplacením oředraženého náhradního dílu opraví, brzo bude následoavat jiný problém.

(20. 11. 2019 10:39)

gurke:My ušleháme těsto metlou, pečeme v kamnech, zametáme koštětem a pereme v neckách a mácháme v potoce. Sušíme na půdě. A bez oprav.

(20. 11. 2019 09:27)

Jaromir-Kebrt:Raději bych byl opatrný ve svých komentářích jinak nám Číňané neprodají už ani cihlu!!

(20. 11. 2019 08:55)

offline:Kéž by!

(20. 11. 2019 20:17)

ford:Pěkné bláboly. V dnešní době kdy se každá pomluva šíří rychlostí světla po internetu si to nikdo nedovolí.

(20. 11. 2019 08:53)

domecek30:Systém je v první řadě nastaven a lidé vedeni k tomu že : Kup, vyhoď a kup nové.
Co by si výrobce proboha počal, kdyby výrobek vydržel celá léta?? Vždyť by za chvíli zkrachoval . A co by lidé dělali? Je vyřešen i problém pokud na neustálou obnovu domácnosti někdo nemá odpovídající příjmy. To neřeš, vem si půjčku, (úplně nejlépe tu nebankovní ) .

(20. 11. 2019 08:51)

pepen:Koupil jsem vysavač Rownta..bez sáčkový.Asi tak dva měsíce fungoval,jak má-po vyjmutí hepa filtru a vyčištění-vysavač přestal fungovat jako před koupí.!!!Prach a špína neodcházela tam kam má-do nádržky určenou na špínu..ale zůstávala nad hepa filtrem a všude kolem.Po reklamaci ,který trval cca měsíc..se nic nezměnilo-prý je vysavač v pořádku.Opakovalo se to cca 4x nic se nezměnilo..Chtěl jsem odstoupit od smlouvy-nevyhověli mi...prý to není závada a vysavač se musí po každém vysávání vyčistit.Jedině se soudit...tak jsem je poslal někam a už tam nechodím nic nakupovat !!!!

(20. 11. 2019 08:10)

goral:Tak ten vysavač ti šel ještě dlouho, to já si kupil kávovar na překapávání kávy přes zásilkovej prodej a odpoledne už prostě nešel, tak to šlo zase nazpátky. K loňským vánocům od firmy Philips jsem dostal kávvar na kapsle, kupovanej 22. prosince, včera jsem ho šel vrátit, jelikož záruka byla 2 roky - závada byla ta, že dělal strašnej rámus, jako bych v kuchyni startoval motorku, ale káva z něho netekla. A jelikož stál jen 69 €, což už se v Německu pod sto euráků neopravuje, vrátili mi prachy a odnesl jslem si novej, což je pro obchody pohodlnější, než celý papírování kolem opravy. Další zmetky se kazily třeba 2 měsíce po záruce a než by se člověk s tím někam tahal do opravny, tak to vyhodí do kontejneru a pořídí si nový. Hlavně u TV je to znát, ještě před čtyřma rokama, i když plazmová, byla těžká, dneska tu televizi stejné velikosti unesete na jedné ruce, nehledě celé to vylepšení, co uvnitř mají. Jediní Francouzi začali něco proti kurvítkám dělat, snad příjde i nařízení pro celou EU. Nejlépe se vyhýbat na obalech označení Made in China, ale i označení Made in EU je zavádějící. Lidi v Německu už vyžadují pouze výrobky vyrobené v Německu. V bývalým Dederonsku se vyráběly věci pro firmu Quelle a sloužily skutečně i několik desítek let. V Česku byly taky vynikající výrobky, dokud se nezačaly vyrábět v tzv. RVHP (za komančů lidi říkali Rudu Vyvezli, Ho...o Přivezli).

(20. 11. 2019 11:13)

arachnaaman:No asi tak-výrobky se vyráběly v té které zemi původu,v ČSSR,SSSR,NDR,a spol.,a samozřejmě byly továrny na všechno na celém světě.Západní výrobky se prodávaly v Tuzexu nebo pod rukou od známých.Kvalitně byly srovnatelná východní i západní elektronika co do život­nosti,­desig­nově to bylo o něčem jiném holt.Ve zkratce.výroba všeho byla zajištěna ve všech zemích,ne v Koreji,na Tchai-wanu a v Číně.A to je kámen úrazu.Všechno se montuje tam,firmy na celém světě si tam staví levné montovny a využívají levnou východoasijskou sílu.Boty a značkové oblečení a elektro,hračky a vůbec všechno možné i nemožné.Najít výrobek bez značky Made in China nebo Made in P.R.C.je už zhola nemožné.Občas se ale sem tam něco najde,jsem už na to alergická.Zásadně své vnučce nekupuju hračky z Číny,takovej zdravotně závadnej šunt si naše děti nezasloužej.Howgh!

(20. 11. 2019 08:08)

ford:Tak například počítač PMD-85 a Commodore Amiga. Oboje rok uvedení 1985. Jediné čím se to dalo srovnat byla cena. Dvoubarevný 8 bit vs 16 bit 4096 barev o zvuku ani nemluvě.

(20. 11. 2019 09:29)

pinkkk:S těmi kurvítky mám dost zkušeností. Ale ty rady na konci článku jsou, mírně řečeno, stupidní. Jak mám poznat, že uvnitř výrobku jsou nýtky a ne šrouby? Jak mám poznat, kde bylo použito jaké lepidlo? Vím já, jaký materiál je uvnitř mixéru? Pokud má třeba plombu, tak ni nesmím porušit kvůli záruce. A to mám v obchodě přístroj rozebrat? Takže rady na dvě věci. A co si budeme namlouvat, za dost problémů si mohou spotřebitelé. Musí, fakt musí mít novej mobil. Má už čtyři jádra, tři foťáky, je bez rámečku, je fakt boží, protože místo pěti a půl milimetru má jen pět... Loňský křáp nechci, byl bych za socku. No a to si myslíte, že ty tisíce nových a nových mobilů snad může někdo opravit? A dvacet rychlovarných konvic, každá v sedmi barvách... To má opravář shánět víko ke každé konvici? Tři roky po koupi? Systém je nastaven špatně. Mohou za to ale jak výrobci, tak spotřebitelé.

(20. 11. 2019 08:05)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy