14. prosinec 2019
Svátek slaví Lýdie, zítra Radana
DISKUSE K ČLÁNKU

Petra ern:Jenže pan Ramach si z toho udělal byznys.. Peníze co lidé posílají, kupuje hrozný pomůcky, platí si stim nájem a do práce nechodí, prozte jak říká musí se starat o syna, ale ten před nehodou sním vůbec neudrzoval kontakt... A teď super táta... Místo aby peníze putovali k Honzove přítelkyni co má malého syna tak nevidí z toho nic... Nechápu celou jeho rodinu, možná je uvidíme ve výměně manželek, tam chodí taky bezzuby a sociální případy. Honzikovi držím palce ať se dá dohromady a může být s svým synem a svoji přítelkyni.

(21. 10. 2019 10:35)

bersimalinecka:Držím palce:moje zkušenost=mluvit na něj,opečovávat ho(hlavně hygienu)hlídat prole­ženi­ny,pov­zbuzo­vat a neustále mu připomínat že se musí snažit co to jde.Můj nemocný ochrnul na pravou stranu po odstranění vpáčených úlomků do mozku mu nejdřív voperovali umělou kost která mu začala prakticky pod kůží hnít nikdo na to nepřišel až se mu vytvořil absces a následně mu praskl mě před očima to co se vyvalilo bylo moc i na mě.Následně se to muselo zase léčit a pak mu voperovali titan.Protože vážil 150kg těžko se z bytu bez výtahu s ním manipulovalo a nemám auto takže žádné rehabilitace jen sanita na nejnutnější vyšetření a ošetření a že se toho naba­lova­lo,led­vino­vá kolika,výduť na aortě,epileptické záchvaty ze začátku kdy byl ještě otok mozku.V nemocnici mu dávali nějaký dryák na náladu který mu doma vysadili takže návaly vzteku z bezmoci žít tak jak byl zvyklý.Když jsem s ním zůstala sama nikdo si neumí představit co bylo.Zlost když jsem ho přesvědčovala (ne nutila)na rotoped že musí sám používat pravou stranu protože já nevím ,co až může.A neustále mu opakovat že takhle přeci nechce zůstat a neustále mu zaměstnávat pravou stranu.Z absolutního ležáka byl nejdřív vozíčkář,pak jsem mu obstarala chodítko na kterém jsem ho doprovodila k obvodnímu který málem spadl ze židle když ho viděl a kdyby prý měl tak si dá panáka.Prognoza byla absolutně nepříznivá.Schody poprvé sešel totiž obklopen čtyřmi chlapy,šoural se spíš po zábradlí.Potom berle.Někdy se stane že poškozené buňky v mozku zastoupí jiné.Snědl snad metrák hořké čokolády a ovoce.Po roce se odšoural ke známým kde v nestřežené chvíli nastartoval čtyřkolku a ujel do polí.Vrátil se.Byla jsem absolutně na dně a tohle byla poslední kapka víc už jsem neunesla.Ale to je jiný příběh.Takže presvědčovat ho argumenty proč se musí vzchopit a snažit se sám co to dá.je to vyčerpávající i pro okolí,vymýšlet fígle na které ho dostat do pozoru.I za cenu že po vás začne z beznaděje házet co má po ruce.Držím palce

(21. 10. 2019 09:25)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy