21. srpen 2019
Svátek slaví Johana, zítra Bohuslav
DISKUSE K ČLÁNKU

AliceNovakova3:Možná by nevadilo dopředu posoudit, do jaké restaurace lezu. Ve všech takové ceny nejsou, tak je to na každém. U nás jsou také jiné ceny přímo na Staromáku nebo Václaváku a jiné v bočních ulicích. Pokud jsou drahá lehátka, tak se na nich neválím, nikdo mě nutit nebude. A pokud by nebyla poptávka, nemohla by existenčně být ani nabídka. Když uvidím vysokou cenu, tak si max řeknu to je darda a míjím to. Nebudu se kvůli tomu přeci trápit nebo rozčilovat.

(29. 07. 2019 16:06)

xeen:Jezdím do Řecka každý rok už 16 let a jsem spokojený a nemám problém. Dá se najíst za stejné ceny jako kdekoli u nás, slunečník s 2 lehátky na celý den za 5 eur celkem také není problém.
Základem je nejezdit to "profláknutých míst", kde je na pláži nalepená sardinka na sardince, a do taveren a nakupovat tam, kam chodí jíst místní. Pomůže i cesta mimo hlavní sezónu.
Letos jsem byl v Řecku měsíc - celý červen a zaplatil jsem za dvě osoby velmi podobně jako ti amíci za jednu večeři.

(29. 07. 2019 10:46)

bullshit:Vše se řídí pouze nabídkou a poptávkou. Pokud odradí turisty tak jistě rádi zlevní. Chorvati zakázali vozit si s sebou jídlo a do pár týdnů nařízení zrušili, když se na ně paštikáři vyprdli. Tady by to mohlo být časem podobné.

(29. 07. 2019 08:54)

peyotl: ráj dovolenkářů byl když bylo ubytování v chatce pro rodinu za 50 kč denně, pivo stálo 2k a guláš 6. lístek na hrad 2.50. to byl ráááááj

(29. 07. 2019 07:14)

peyotl:pražští taxikáři jsou lidumilové

(29. 07. 2019 07:12)

tomik007:VSECI KRADNU - ani na EET nepozeraju

(28. 07. 2019 21:19)

kritick:Já jezdím na Balaton do Siofoku. Je tam krásné a bezpečné prostředí, mraky akcí, perfektní restaurace, pro děti neskutečně krásná, mělká a teplá voda, ochotní lidé, pohoda, klid, radost, levně. Ubytování ve vlastním domě vyjde celou rodinu na týden ani ne na 10 tisíc CZK, jídlo i v těch nejluxusnějších restauracích kolem 200,- CZK na osobu. Kdepak, Maďaři jsou neopakovatelní! Ti si hostů váží!

(28. 07. 2019 19:37)

horalysa:mckenzie - hloupého pražáčka v sobě nezapřeš ať děláš co děláš.

(28. 07. 2019 18:44)

mckenzie:A co jako? Prašivý socky to jsou. Když na to nemaj, tak ať osmažej řízky a jedou do Chorvatska

(28. 07. 2019 17:12)

okluznifranta:Ať si zajedou vyměnit peníze do směnárny v Praze...A to teprve budou čumět!

(28. 07. 2019 16:22)

oxygene.p:žabaři , pokud chtějí někoho pořádně odrbat , at se přijedou učit od pražských taxikářů a směnáren. Před tím varuje celý svět

(28. 07. 2019 16:16)

Monikay:buď tam nejezdit nebo do těchto restaurací prostě nechodit.

(28. 07. 2019 16:07)

jany:verim, ze je tezke sehnat skvele redaktory, ale opravdu to nejde prleozit nejak trosku elegantneji? "Vypili jsme dvě kávy a dvě piva předtím, než jsme se chystali vychutnat si naše jídlo. " ?

(28. 07. 2019 14:50)

viho:Nebyl jsem tam, ale řekl bych, že je to asi jak v Praze. Jistě se tam lze ubytovat a najíst i za normální cenu, ale musí to být mimo vyhlášené lokality, kde řádí tyhle gangy s přemrštěnými cenami. Supermarkety mají jistě normální ceny, místo do taverny mají jít do fast foodu a místo hotelu u pláže mají bydlet v nějaké místní ubytovně. Ty předražené podniky jen zneužívají toho, že si lidé na dovolené chtějí hrát na hogo fogo a ani si nevyžádají ceník. Ale místní správa s tím asi také nechce nic dělat, podobně jako v Praze. Ti se spíš zaměřují na výběr daní z těch přemrštěných cen. Kdyby s tím něco dělat chtěli, tak zavedou třeba cenový strop a podniky, které ho budou splňovat, dostanou viditelné označení, třeba nálepku na vchodových dveřích. Do turistického průvodce a všude na letištích a přístavech pak stačí napsat, že turisté mají chodit jen do takto označených podniků. Podniky s přemrštěnými cenami by jistě brzy zlevnily nebo zkrachovaly.

(28. 07. 2019 14:50)

janamala:Chtěj se zbavit turistů. Lidí je jak sraček a jen se všude roztahují, tak jim zatli tipec. Aspoň budou mít klid.

(28. 07. 2019 12:47)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy