3. červen 2020
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
DISKUSE K ČLÁNKU


zhamza.jou...@...: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(18. 02. 2020 20:07)

Anetka25:EU je jedna velká pakrna a lhari! Podle mych infromaci má dokonce v budoucnu kvuli šetření vody urcit presny pocet vody na rodinu. Je to neskutečné. Bude to další komunismus.

(03. 05. 2019 15:21)

Nezadat:Třeba ciklosteska uprostřed pole nebo vyhřívaný trávník v obci která nikdy fotbalové mužstvo ani neměla a jen pár kluků cosi začutalo na plácku a další debility jako i podpora komedošů co už dávno zapomněli hrát a se-rou se do politiky.

(01. 05. 2019 13:37)

zdenek43:EU je dnes jiná, než do jaké jsme vstupovali

Když Václav Klaus tehdy ještě jako premiér podával v roce 1996 přihlášku do EU, byla tato zcela jiným klubem, než jakým se stala skrze Maastrichtskou smlouvu a v míře ještě větší pak skrze smlouvu Lisabonskou. To, co se tehdy jevilo jako spolek hospodářsky spolupracujících států, je dnes předstupněm federálního státu, ne-li přímo už federálním státem. EU se tedy stále vyvíjí směrem k hlubší integraci, která nemá konce - což nám nemuselo být tolik jasné v roce 1994, ale dnes je tento trend natolik patrný, že ho už nikdo nemůže popírat. Zároveň nikdo netuší, co vše si ještě EU vynutí, protože vývoj jde skutečně překotným tempem. Brusel si dnes v podstatě může vynutit téměř cokoli, protože skrze "otevřená dvířka" v Lisabonské smlouvě k tomu má už nyní všechny právní nástroje. A to, co bylo v době schvalování Lisabonské smlouvy jakýmsi maximem možného (na co byly země ochotné přistoupit), je dnes překonáváno dalšími a dalšími nápady, které jdou daleko nad rámec Lisabonské smlouvy. Co by si ještě EU musela vymyslet, abych řekli - to je už příliš?

Má smysl zůstávat ve spolku, který neustále metamorfuje v něco nového, přičemž tyto další a další podoby stojí v rozporu s našimi původními očekáváními, které byly do EU vkládány?

EU nefunguje

O tom snad není třeba dlouze hovořit. Kdyby nefungovala jen Lisabonská strategie (dohnat a předehnat), dalo by se nad tím ještě mávnout rukou a říci, že si EU ukousla příliš velký krajíc. Ve skutečnosti ale nefunguje skoro nic, což vidíme na kolapsu dvou základních unijních projektů, kterými se EU prezentuje - euro a Schengen, které byly dlouhou dobu vydávány za jakousi výkladní skříň EU. Na euro doplácejí země ekonomicky slabé (které si euro nikdy nemohly dovolit a k jeho přijetí byly donuceny), stejně jako ty silnější, protože ty slabé budou muset zachraňovat. Ve skutečnosti tak nebude spokojen vůbec nikdo. V současné době sledujeme...

(01. 05. 2019 10:07)

zdenek43:Prý dostáváme z EU více, než tam platíme..

Zkoušeli jste si tato data ověřit?

.... zatímco příspěvky EU jdou z daní, které platí všichni, všichni!, dotace z Unie dostávají v rozporu s dobrými mravy jednotlivé firmy, které tak z kradených peněz získávají konkurenční výhodu.

Dalším velkým nákladem jsou náklady na provoz daných investic v dalších letech. Víte, to není tak, že si postavíte most, stadión nebo chodník, a už se o něj nemusíte starat. Všechno potřebuje další a další peníze.

Kapitolou samou pro sebe jsou pak náklady obětované příležitosti.

V roce 2010 máme být 47,3 mld. v plusu. Není tam zahrnuto 25mld. transfer do MMF na podporu Řecka, 2,43 mld. na předsednictví EU, 6,7 mld. tříletá půjčka Irsku (s pravděpodobností hraničící s jistotou nebude včas splacena).

Dále vůbec není zahrnuto, že ty peníze nejsou využity efektivně. 10% z obdržené částky jde automaticky pro vládní a krajské úředníky (ti by jinak nebyli třeba) – z příjmu 84.4mld to dělá 8,44 mld., které bychom jinak neutratili a nemá cenu je započítávat do zisku. Zbývá tedy, že jsme v plusu 4,73 mld. – což je desetina uváděného!!

Tolik objektivní počty. Neuvádím subjektivní čísla, jako ztráta příjmů z hlediska ztráty suverenity, ztráty na zbytečně financovaných chodníčkách ve vesnicích, či sportovištích, která nemají do budoucna vyřešené financování. Každý si dále může udělat obrázek o tom, kolik peněz se utopilo v rámci nějakého lobby a uplácení. Mě z toho všeho vychází velice záporná bilance – tento názor ale nikomu nevnucuji.

Každý by si ale měl dát pozor na “naprosto objektivní a exaktní data”, když je po bližším zkoumání evidentní, že jsou 10 krát nadhodnocená.

(01. 05. 2019 10:03)

petr12:zlodě­ji,tu­nelá­ři,kmot­ři,ma­fie,u­dava­či tak zvaná elita národa!! ODS TOP KDU CSSD ODA večkaři,zelení!!! a jejich konta.

(30. 04. 2019 11:42)

tomik007:"BOCIANIE HNIAZDO"

(30. 04. 2019 10:36)

sleepka: dva chodníky, ale musí se jim říkat cyklostezky, pět bordelů, jeden síbrťák pro odložené fašisty a infocentrum ..... navíc jsme si na to všecko museli ze 75% vzít u přátelské banky naší agentury úvěr a poslat malou domů.....

(30. 04. 2019 10:06)

kalina107:Pár parazitů přisátých na státních nebo EU účtech si říká ČESKO ? Pro řadového občana , živícího se vlastní prací je EU to nejhorší co ho mohlo potkat . Kecy pitomců o výhodnosti berou pouze blbové a pionýři s vymytými mozky . V poslední době to byly kecy o tom jaké první housle hraje ČR v Bruseli . Nejenže nehrá žádné housle , nýbrž hraje rpli rohožky a toaletního hajzlpapíru .

(30. 04. 2019 07:27)

jasg@...: Už ve středu oslaví Česká republika 15 let od vstupu do Evropské unie.
Ale to je až zítra, nějaké dnešní zprávy by tam nebyly!
EU je jadna velká žumpa politických odpadliků, kteří vysávají od států miliardové výpalné, které vracejí v třetinové hodnotě v takzvaných dotacích!

(30. 04. 2019 07:16)

snehulak:Kdopak se nám to tu dal na propagandu? Karlovy Vary čerpaly z evropských dotačních fondů na dostavbu Dolního nádraží nebo obnovu divadla, továrna Vertex (městská knihovna, kam denně přijde 15 čtenářů)dostala 150 milionů. Stovky milionů stály i dva vědeckotechnické parky v Jihlavě (a další takové nepotřebné po republice nejspíš miliardy). Zbývajících 79 projektů za 600 milionů korun připadlo zejména na neziskové organizace.
Aquaparky na vesnicích a předlážděná náměstí (z rovného betonu na žulové kostky a mramor) ani nezmiňuji.

(30. 04. 2019 07:04)

Taurus70:Mozna by bylo dobre rici ze dotace nejsou zadny dar ale velice nevyhodna pujcka, zadny projekt neni hrazen ze 100% jak se nas snazi stale ohlupovat a v celkovem vyvozu HDP do EU se nam v ramci tzv.dotaci nevraci ani tretina.Je potreba se zajimat a cist a nenechat se stale ohlupovat tou Eurobolsevickou propagandou👿👿👿

(30. 04. 2019 07:00)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy