21. květen 2019
Svátek slaví Monika, zítra Emil
DISKUSE K ČLÁNKU

lokii:Myslim, ze I Skauti skladali slib a urcite kazda jina organizace take.
Sama jsem v Pionyru nebyla - zucastnila jsem se jen nekolika jejich schuzek, ale vzdycky to byla zbava - zadna politika. Jednou jsme sli do kina, jindy jsme vyrabeli neco z moduritu nebo z buzirky, jindy jsme hrali nejake hry, ale nikdy v jsme "nelovili" zadne zaskodniky a vsechno, co jsme jako deti v tom Pionyru delaly, tak bylo pro nasi zabavu - zadna politika v tom nebyla.
A musim rict, ze jsem "zavidela" vsem svym spoluzakum, kteri jezdili na pionyrske tabory - tolik zazitku jsem nemela za cely svuj detsky zivot.
Svoje deti jsem zapsala do turistickeho krouzku Pionyra a to, co jim jejich vedouci pripravoval, to bych ja nikdy pro deti pripravit nemohla. A hlavne na tu dobu obe deti, ktere tam chodily, moc rady vzpominaji.
A ani jim nebylo do hlavy vtloukano nic politickeho - naucily se spolu s ostatnimi detmi velice mnoho uzitecnych veci a hlavne se do toho krouzku moc tesily.

(24. 04. 2019 19:01)

horalysa:Na "Pionýr" mám ty nejkrásnější vzpomínky. Žádná politika, žádná šikana.
Náš vedoucí byl super kluk. Později jsem se seznámil jako pionýrský vedoucí s pionýrskou vedoucí a už jsme spolu 43 let. Nevím jak kde, ale v naši škole neměl s politikou pionýr nic společného. Zřejmě na této škole pracovali rozumní lidé. Ale to už je hodně dávno.

(24. 04. 2019 17:39)

iFender:Na pionyrskem tabore Tesla Pardubice Balda u Policky jsem byl jako dite x -krata vzdycky jsme se tesili na tabor a popravde ke konci take znovu domu.Nepamatuji si si,ze by do nas tloukli soudruzi poli­tiku,­nepa­matu­ji.Tr­ampo­valo se,vandrovalo,hodne bylo sportu koupani,chodili jsme na pstruhy do musea proste takyvy pal mal cinnosti.Pamatuji se na konci byla takova mala olympiada-vitezove dostali medaile,ruzne sportovni hry . Uplne na konci byla sportovni soutez s konkurencnim taborem VCHZ synthesia Pardubice -Semtin(jmenovala se myslim JITRENKA) a slo o Prestige takze jsme vsichni makali.Pozdeji jsem byl v Junaku,ale potom prisel zakaz a to bylo vse .SSM to nebylo nic pro me to zu byla velky Politika.Takze podtrzeno secteno Jiskra-Pionyr-Junak Skaut,Detsky pevecky sbor pionyru a mladeze ale SSM recitatorem jako Kalousek Miroslav jsem se nestal,tak dalece jsem se neangazoval.

(24. 04. 2019 15:39)

iFender:Ach ta tastatura…..

(24. 04. 2019 15:43)

satanas:Pak ze se casy meni,,tuuudle!! " Rusti agenti! se cuckarum zjevuji pomatencum jak za casu Svejka , Pepka Vyskoce a pana vach­majstr­a,..­.cer­veny satecku kolem se toc, kolem se toc,,my jdeme na Rusa nevime proc, nevime proc,,,Vzpominate?

(24. 04. 2019 15:24)

jameson:Já chodil do TOM a pionýry jsme pohrdali.

(24. 04. 2019 12:28)

satanas:Skauti byly spindirove, snad nikdy se nemyly a pindili po vecerech honika jejich nacelnikovi!!

(24. 04. 2019 18:12)

Paris1:Dobry den. Na pionyrsky tabor jsme se jako deti tesili. Jezdili jsme dokud to slo. Rodice tolik dovolene nemeli. Nikdy jsme nedostavali do ruky drevene zbrane a nikoho nezakopavali. Nikde nam nebylo receno, ze Skauti jsou neco horsiho. 7 km od naseho tabora byli take skauti. Vedouci se navzajem navstevovali a pripravolali hry nebo jine cinosti spolecne. Na ukonceni tabora jsme meli spolecne se Skauty ohnostroj. Pripravovali ho tehdejsi prislusnici - tehdejsi VB. Ani od nich nam nikdo nekvakal, ze jsme lepsi a Skauti ti horsi. Byli jsme deti a s odtupem casu mohu rici, ze Politika se na nas tabor nelepila. Jezdili jsme do Vlastejovic a do Vraze u Pisku a dokonce se skauty parkrat v jednom autobuse. Se Skauty jsme si hrali jako deti i po navratu domu. Byla nas plna ulice tech pionyru a Skautu. Mozna meli jine deti a jejich rodice jiny nazor ale ja na ta leta vzpominam . Bylo nam dobre a pratelstvi zustala. Na tabor jsme jezdili take proto, ze rodice si neco jineho nemohli dovolit. Dobre se pamatuji jak jsme nemohli dospat a tesili se na odjezd. Jsou z nas slusni lide a nikdy ani ted se zadnou politickou stranou nenecham ovlivnit. Souhlasim s pisatelem bre-burda.

(24. 04. 2019 12:21)

petr12:to byli zlaté časy žádná špinavá demokracie zlodě­ju,kmo­tru,tu­nelá­řu a jiného dobytka.Kde poli­tici,­soudci­,stát­ni zástupci,policie založili organizovaný zločin­,Mrá­zek,Pi­tr,Ko­žený,­Krej­čí,Ka­lousek­,ODS CSSD TOP KDU!! privatizaci pro největší mafii,stovky miliard vyra­bová­ných,o­jebá­vaní celých rodin,dětí,duchodcu a dneska se chechtají,jsou vážení podnikatelé,elita náro­da,po­liti­ci,se­náto­ří a jiná pakáž,sajrajt kdybych mohl tak je všechny pochčiju!!

(24. 04. 2019 12:06)

bre-burda:Byl jsem v kontakru s příbramskými skautkami a také dělal pionýrského vedoucího, měl jsem 2.stupeň, mohl jsem být tzv. "hlavasem". Dali mi i medaili "za výchovu dětí". Kromě pokleslé ideologie nevidím mezi oběma organizacemi rozdíl. Učily či učí děti životu v přírodě, sociálním návykům i samostatnosti. Spousta pohybu, sportu i průprava k tělesné zdatnosti. Ty miliony, co se dávají na jehly pro feťáky, bych spíše věnoval na refundaci platů lidí, co jsou ochotni a mají talent s dětmi pracovat. Budou-li oni, ubude narkomanů.

(24. 04. 2019 11:28)

Actimel: souhlas

(24. 04. 2019 11:49)
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy