23. únor 2019
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
DISKUSE K ČLÁNKU

HledacPravdy:Doktoři umí vcelku dobře diagnostikovat léčit úrazy a pár základních nemocí. Na cokoliv komplikovaného bývají krátcí, protože diagnostika stojí peníze.

(16. 02. 2019 17:31)

deratizater:Nechci se zastávat doktorů ale rakovině děložního čípku se dá elegantně předejít očkováním a je smutné že to i zdravotní sestra podcenila .Když pak dostala rakovinu děložního čípku tak šance na vyléčení už není už bohužel sto procentní.

(13. 02. 2019 03:16)

verka1:Doktoři zabíjí pacienty i úmyslně ale nikdo jim to nedokáže. Radši do nemocnice nechodit. Zdravotnictví je ve špatném stavu, všichni křičí jak pobírají málo peněz, kolik by už chtěli za zvednutí lenošne pr.dele.

(12. 02. 2019 20:19)

deratizater:v nemocnicích které jsou akciovými společnosti se to děje určitě.Všichni kteří to potřebují se nevejdou třeba na JIP nebo je nepošlou na CT a tak hozhodují mnohdy o životě asmrti peníze.Stát vyhazuje miliardy na okupační vojenské mise třeba v Afghánistánu a občani zbytečně umírají

(13. 02. 2019 03:34)

jessika:Moji mamce to taky zavinil OL který neopakovaně mamce řekl že ji nic není ani krev ji nevzal ani vyšetření které mamka mu chodila říkat a nakonec jsme jeli jinam a tam ji našli metastáze a rakovinu jater.

(12. 02. 2019 19:00)

syrucek:Donedávna jsem si myslel že lékaři léčí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. ale oni jedou podle nějakého lege artis. Takže když jim něco nezapadá do tabulek, tak si neví rady. Proto se jim vyhýbám a můj obvoďák je Dr. Google

(12. 02. 2019 17:57)

alumno:Takových případů je velká spousta i u nás, nejčastěji u rakoviny prsu a vaječníků - ženy chodí k doktorům i několik let s tím, že je bolí ňadro v jednom konkrétním místě nebo břicho, ale máme tady strašně málo dobrých radiodiagnostiků, takže na sonu (a v případě prsu na sonu ani na mamografu) prostě nález nevidí, i když tam je. Nebo ho bagatelizují, a pak už je pozdě. Sama mám ve svém okolí několik takových případů, a to jsou přitom lidé z Prahy, kteří chodili k doktorům ve velkých nemocnicích apod. Je to příšerné.
A to vůbec nemluvím o pacientech, kteří mají nespecifické obtíže - horečky, bolesti hlavy apod. Těm udělají pár základních vyšetření a když nic nenajdou, začnou je posílat k psychologovi či psychiatrovi s tím, že je to psychosomatické. Až o pár let později se zjistí, že to byla třeba rakovina lymfatických uzlin, které se u nás bohužel vyšetřují minimálně. A to už je samozřejmě pozdě (opět případ z mého okolí)

(12. 02. 2019 17:45)

Stanley1000:No, řeknu to asi takto. Jakákoli diagnostika je problém a je úplně jedno, jestli se jedná o diagnostiku z průmyslu, nebo zdravotnictví. Má zkušenost mi říká., že ten, co o tom ví "kulový" kolikrát , protože má čistou hlavu a uvažuje logicky, diagnostikuje přesněji než odborník , který nejdříve vylučuje ostatní možné příčiny , o kterých laik nemá ponětí.

(12. 02. 2019 17:15)

doktormediciny:Banany...to je trochu tvrde.Moc se mi to nezda...Ovsem kdyz je lekar limitovan casem,skrz receopty jwe limitovan penezi..Zak u laika muze vzniknouz takovy nahled...

(12. 02. 2019 16:55)

banany:Mám hrůzu z Dr. jelikož jsme pro ně pouze kus a ne člověk hlavně ten co už nepracuje,důchodce. Jenže, na koho se obrátit jiného!!V Česku jsou Dr.arogantní a nechtějí s pacientem mluvit o jejich zdraví. Vybíjí si na lidech vztek že nemají plat jako němci!!Ale to nikdo u nás nemá ani důchod ne jen Dr.

(12. 02. 2019 16:23)

kamcerka:Britské zdravotnictví náš vzor. A nejen i další ze západu...

(12. 02. 2019 16:16)
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy