23. únor 2019
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
DISKUSE K ČLÁNKU


Ifka86:Příspěvky zde jsou většinou agresívní a vulgární. Pisatelé nedodržují pravidla,hlavně slušného chování. Administrátor asi nefunguje,měl by kontrolovat hlavně vyjadřování pisatelů. Ministryně Valachová zavedla tzv.inkluzi,neboli společné vzdělávání všech dětí,včetně těch se spec.vzdělávacími potřebami.Hodně pisatelů zde ukazuje svou neodbornost a primitivnost.Je to jako ve školách s některými problematickými dětmi. Ale i s těmi si musí pedagogové jako profesionálové poradit,včetně jejich mnohdy nesoudnými rodiči. Nejspíš neuvěříte,ale hlavně z toho jsou učitelé vyhořelí. Na to,jak málo peněz MŠMT dává přímo do škol a učitelům v porovnání s ostatními státy Evropy (nemyslím korupční toky úplně jinam...),tak pedagogové dosahují kvalitní výsledky. Stížnosti na chod všech škol od MŠ po VŠ směřujte na MŠMT a vládu,třeba elektronicky. Ti jsou za vše zodpovědní aneb ryba páchne od hlavy...Učitelé se snaží za výplaty menší než mají řemeslníci a prodavačky udržet neše školy (hlavně ty základní) na té nejlepší úrovni. Snažte se je podpořit,neútočte. Kéž by se situace ve školství v ČR zlepšila. Děti jsou naše budoucnost. Za to učitelé hlavně bojují,platy jsou na druhém místě.

(11. 02. 2019 19:30)

ralfa2:Před pěti lety si známá, téměř 50letá vychovatelka v školní družině musela udělat maturitu z vychovatelství, protože měla obor pro mateřské školy. Podotýkám skoro po 20 letech praxe v družině. A dnes ty samé by chtěli poslat učit? Tak to mně hlava nebere. Ode zdi ke zdi.

(11. 02. 2019 15:09)

franz:Tzv. vysokoškoláci z pedáků byli a jsou ostudou všech vysokoškolsky vzdělaných lidí. Z toho lze dovodit i jejich schpnosti učit a povýšeně jednat s rodiči. Středoškoláci by určitě podobné vlastnosti neměli a rodiče i jejich děti by byli určitě v pohodě.

(11. 02. 2019 14:00)

vihor:Učitelé na základních a středních školách nejsou žádní velcí specialisté v oboru, ale hlavně "herci" režimu. V Česku stále přetrvává ten pohled na státní školy jako kvalitnější a soukromé školy jako méně kvalitní. Proto se logicky i státem kvalifikovaní učitelé cítí jako nadřazená skupina. Ale postupně se kvalita vzdělání bude přesouvat směrem od státních škol do soukromých, jako je tomu ve vyspělých západních zemích. Státní školství bude stále víc zahlceno balastem všemožných předpisů, takže nebude vůbec schopno kvalitně učit. To už je vidět v Německu či Rakousku, kde státní školství degraduje pod přílivem imigrantů, kteří neumí ani jazyk.

(11. 02. 2019 14:45)

kukuku:Říkávalo se, "Kdo něco umí, tak to dělá. Když to neumí, tak to aspoň učí."
Na pedáky chodili ti, kteří by normální vysokou nezvládli. Teď se dožadují 130% průměrného platu a to vše při 2 měsících prázdnin.

(11. 02. 2019 15:07)

oxygene.p:učitelé raději at drží huby , lůza jedna sprostá. Co si to ta pakáž dovoluje?

(11. 02. 2019 13:35)

nazor222:Zajímavé je,že naši učitelé jsou rok od roku víc a víc kvalifikovaní po stránce pedagogické,na znalostech žáků to však není nikde vidět.Právě naopak.Dříve stačil učitelský institut,kde šlo víceméně o dvouletou pomaturitní nástavbu,děti chodily. do jednotřídek,učitel měl kázeň a všichni žáci znali základy.Dnešní maturant mnohdy nezvládá ani sčítání zlomků.Na matematickém foru je uvedena diskuse učitele matematiky ZŠ,který kritizuje Odvárkovy učebnice,přitom sám ,včetně kolegů školy,absolutně nechápe ani pojem dvojčlen,a ptá se,co to znamená.A tak se ptám,kde je vůbec vidět ta jejich kvalifikace???Odborniky odmítají,přestože "umět učit"je víceméně věc nadání,podobně jako herectví.A co lidé,kteří vůbec toto nadání nemají,a přesto tuto školu vystudovali?Jsou skutečně lepší?A kde vezmeme chybějící učitele,jak donutíme ty kvalifikované,aby šli učit?Pokud budeme plivat na odborníky,kteří mají o tuto profesi zájem,tak se asi nikam neposuneme.Až nastanou ještě větší problémy,jako v Německu,odborníci už práci nepřijmou.

(11. 02. 2019 11:54)

vladimir1950:Ještě horší je, že se do škol vrací praktiky jako za "totáče". Teď před euro volbami navštěvují už základní školy podivní "lektoři", kteří dávají školení učitelům, které strany a hnutí jsou "stravitelné" a které tzv. extremistické, do kterých zahrnují KSČM a SPD. A ředitelé škol s tím souhlasí a je to povinné! A to má být apolitické školství? A za tím vším jsou pro imigrantské neziskovky a demoblok! Kde to žijeme?

(11. 02. 2019 10:52)

adeso:učetelé vždycky byli a jsou magoři. Jsou rádi, že jich je málo, protože vydřou větší výplaty, ale kdo ty haranty bude učit??? O co jim jde? O jejich kapsy.. Já to říkám furt doktoři a kantoři... I tahle a předchozí vlády se staraly aby nám nám tu studovali tisíce doktorů pro zahraničí a ted nevědí kolik by jim nacpali, aby tu zůstali, to jsou ty otevřené hranice a urvat všechno zadarmo.

(11. 02. 2019 10:50)

abil:Pred par lety ucili na mnoha skolach ucitele jen s maturitou a nebyli o nic horsi nez vystudovani ucitele. Nekteri byli i mnohem lepsi.

(11. 02. 2019 10:41)

ford:Jasně že se jim to nelíbí. Ukončilo by jim to hostinu. Oni do jiných oborů chodit můžou ale místo nich nikdo.
Vzhledem k tomu že jedno děcko dokáže učit drůhé, tak jsou lehce nahraditelní.

(11. 02. 2019 09:44)

HledacPravdy:Tj. třeba kouřit, mluvit sprostě, hrát playstation, kde najít porno na webu..

(11. 02. 2019 10:26)

pjotri:Mne ucila nemcinu vystudovana ucitelka, ktera ale neumela latku vysvetlit, coz je - aspon myslim - princip vyucovani. Nakonec me to naucila sousedka bez pedagog. vzdelani, ktera trochu umela nemecky. Az od ni jsem to pochopil. Dnes mam z nemciny statnice a delam v Rakousku. Toz asi tak. A troufam si tvrdit, ze jsem schopen nemcinu i vyucovat, aniz bych mel na to vzdelani.

(11. 02. 2019 09:12)

PavelSki:Vynikající angličtinářka (a těch je sakra málo) uměla učit AJ i "učit", pár let předtím v Anglii byla, musela být před pár lety odejita ze ZŠ, že neměla pedag. vzdělání. Věnuje se tak za větší peníz jen komerčním kurzům na full-time, když předtím si jimi přivydělávala po večerech.
Je to dobře, není to dobře?

(11. 02. 2019 08:26)

HledacPravdy:Je to dobře. Ty haranty to stejně nezajímá, v komerčním kurzu bude užitečnější.

(11. 02. 2019 10:23)

Shigela:To tak, ještě by mohl děti učit někdo, kdo i něco umí. Jediní moji učitelé, co za něco stáli, byli ti, co neměli učitelství vystudované. A o pedagogických a psychologických dovednostech absolventek peďáku netřeba hovořit. Čest výjimkám.

(11. 02. 2019 07:37)

pokos:Levněji by vyšlo zrušit školy, když může učit kdejaký zevloun.

(11. 02. 2019 06:46)

AHAa:Zevlouni jsou ve své většině absolventi pedagogického studia. Většina neumí ani učit, ani to co učí. Platí : kdo něco umí, tak to dělá, kdo nic neumí, tak učí.

(11. 02. 2019 10:10)
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy