21. srpen 2019
Svátek slaví Johana, zítra Bohuslav
DISKUSE K ČLÁNKU


lepabrena:Máte naprostou pravdu s tím, že se cpou peníze darmožroutům- různé neziskovky, politické strany, politici, nepotřební úředníci- a zbytek, který i pošle EU nebo třeba katolická církev z ciziny, se rozkrade. Vždy také záleží na tom, pracují jednotlivé Úřady práce- jen na zdejších úřednících záleží, zda-li zákonné nároky žadatelů vyplní nebo je odmítnou. A jinak konkrétně- v ČR pracuje podle oficiálních statistik více jak 600 000 cizinců- nepočítám cizince, kteří mají už české státní občanství. Většina z nich jsou muži, kolem 30 let, zdraví a schopní pracovat i 14 hodin denně a to 7 dní v týdnu, jak je nyní požadováno. Pokud někdo z českých občanů tyto nároky nesplňuje, má v případě, že hledá práci prostřednictvím Úřadu práce, smůlu. Tu má když onemocní. v Praze jsou téměř všichni bezdomovci registrovaní na Úřadu práce a snaží se práci najít. Bezdomovci jsou proto, že současné životní minimum 2200 Kč měsíčně nestačí ani na nejnutnější stravu a jen některé pražské Úřady práce jim přiznají ještě 4000 Kč na ubytovnu. Nejlevnější ubytovna ale stojí 6000 Kč měsíčně. Na tyto příspěvky ale dosáhnou jen lidé, kteří mají alespoň 1. stupeň invalidity a jsou ve stálé péči lékařů. Proč nedostanou invalidní důchod? Protože nesplnili podmínky aby byli před vznikem invalidity zaměstnáni, ale jsou v evidenci Úřadu práce. Logicky, pokud nechtějí zemřít mrazy na ulici si na jídlo musí vydělat přehrabáváním kontejnerů, protože je nikdo za podmínek, určených lékařem, nezaměstná- i když podmínkou je např. 8 hodinová pracovní doba, práce jen ve dne a ne ve studeném a prašném prostředí. V některých částech Prahy nezaměstnaní proto bydlí i v mrazech na smetišti ve stanech- doporučuji si prohlédnout weby všech pražských částí!

(21. 01. 2019 13:00)

petr366: Pro tyhlety elementy by měly fungovat sběrné tábory. Naučit je tam pracovním návykům, zodpovědnosti a odnaučit je Chlastat a fetovat.

(21. 01. 2019 11:35)

lucio1:Známej byl u Armády spásy, jídlo, postel, teplá sprcha..Dali mu lehkou práci, ale jak píšete, chce to dodržovat nějaké zákony, nechodit ožralej, pěkně vstát a jít pracovat., což je naprosté většině proti mysli..

(21. 01. 2019 11:54)

Amrasha:A kdepak jsou zalezlí pověstní církevní hodnostáři, se svými umorousanymi břichy? Pěkné v teploučko si hoví ve svých poloprázdných farách a klášterech a baští hmotné dary od věřících v podobě zabijaček a svatebního cikrovi. Káží vodu a pijí víno. Co takhle dobré skutky v praxi, pánové?

(21. 01. 2019 11:18)

simeone:S těmato lidma nemám slitování,nikdo nemusí bydlet na ulici.Práce je dost a na nenáročné bydlení má každý komu se chce pracovat.Pokud se ale někdo rozhodne pro takový život vandráka, nemůže počítat se soucitem.Snad přijdou ještě pořádné mrazy aby tato skupina lenochů prořídla.

(21. 01. 2019 11:02)

bibijana:Jenom Ministerstvo práce prošustrovalo na IT 750 miliónů korun. Brno dává každý rok štědré dotace na soukromou sportovní akci VC motocyklů několik desítek miliónů korun. Kolik by za to mohlo být ubytoven pro bezdomovce!!! Ale pak že nejsou peníze!!! Platit za přespání na židli - no to je hrůza a hanba!

(21. 01. 2019 10:47)

Brnooo:Šíříte nepravdu jen proto, že neumíte číst a pochopit text. Přespání na židli je zdarma

(21. 01. 2019 11:19)

RomanBrauner:Než jsem dopsal svůj komentář, předběhnul jste mě

(21. 01. 2019 11:26)

bibijana:Blbě jsem to napsala.Židle zadarmo,ale co to je za spaní? V našem okresním městě je to nastaveno jinak.Na ubytovně žádný alkohol a brzy ráno musí bezdomovec odejít. Jinak bezdomovců se nezastávám, i když mezi nimi se dají najít nešťastné vyjímky i studovaní lidé.O střechu nad hlavou může přijít každý.Já jenom upozorňuji na plýtvání financí, které se dají využít jinak.

(21. 01. 2019 16:32)

RomanBrauner:Máte problémy s pochopením psaného textu? Přespat na židli mohou zdarma. Na lůžku za pár korun. A míst v azylových domech je dostatek, ale oni tam nechtějí...

(21. 01. 2019 11:22)

jasnovidec01:Hlavně že cpeme prachy do darmožroutů a zločinců mig.ran.tů ,že ??? někteří nejsou na ulici dobrovolně a nemají ani těch pár desetikorun na noc na židli !!!!to že chlastají vidí jako poslední věc před krachem svého života,když se ožerou tak jim je na chvilku krásně a netuší že v mrazech je ta chvilka i poslední.

(21. 01. 2019 12:36)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy