20. listopad 2018
Svátek slaví Nikola, zítra Albert
DISKUSE K ČLÁNKU


zdenek43:Česko je opakovaně kritizováno za to, že nedokáže vybrat více k o r p o r á t n í daně a zabránit odlivu kapitálu ze země.
!!! SOUDRUH-StBak Andrej B a b i š by daně měl lovit nejen z louže, ale hlavně z moře !!!
Andrej Babiš rád mluví o tom, že v České republice se nevybírají daně a že je třeba udělat vše proto, aby systém výběru daní začal fungovat. To je jistě správná věc.
Babiše v této souvislosti také před časem napadlo, že by mohl omezit slevu na dani pro živnostníky, kteří uplatňují paušály.
Nakonec, zřejmě z důvodu, že tento nápad A. Babiš vypálil pár dni před volbami do EP, svou původní vizi poněkud pokrotil.
„Posedlost“ A. Babiše živnostníky, pokud jde o výběr daní, je pro mě poměrně těžko pochopitelná. A myslím, že to není tím, že jsem v současné době sám živnostníkem.
Nemohu pochopit, proč tak vášnivě řeší tyto jednotlivosti, které se pohybují v řádech set milionů korun, pokud jde o daňové příjmy, a zároveň vůbec neuvažuje o zavedení druhého pásma korporátní daně, ačkoli v roce 2013 odešlo do zahraničí na dividendách do mateřských firem 315 miliard korun.
Již v roce 2010 problém otevřel a navrhoval druhou, zvýšenou sazbu korporátní daně pro největší a obratově nejziskovější firmy. Všímat si , že peněz na dividendách do zahraničí odchází poněkud přespříliš. Pro Českou republiku by bylo dobré, aby si toho všiml i B A B I S.
Například v roce 1993 ve formě dividend odplynulo z Česka do zahraničí několik desítek milionů korun, v roce 2000 to už bylo více než deset miliard a v roce 2010 více než 190 miliard korun. Rekordních 214 miliard korun do zahraničí odešlo v roce 2014.
2017 - Z Česka loni odplynulo do zahraničí na dividendách rekordních 289 miliard korun......
Zahraniční vlastníci ale využívají i jiné možnosti, jak z Česka dostat peníze. Odhaduje se, že včetně zmíněných dividend je to až 700 miliard ročně. Šetří třeba na mzdách. Běžnou praxí jsou i triky v rámci vnitropodnikového účetnictví.....

(12. 09. 2018 13:34)

zdenek43:hlavne S O U D R U Z I se strasne zajimaji kde sehnat H A L E R E . . . samo ze se zamneruji na SPODNICH 10 MILIONU OBCANU CR ............

aleeeee - kdeeeee maji hledat miliardy - - tam neeeeeeeee , , , , Odhady daňových úniků, kterým by současné návrhy Evropské komise mohly zabránit - V případě plné implementace všech čtyř návrhů v celé EU by podle studie H2020 Fairtax, na níž se v České republice podílí Mendelova univerzita, mohl český rozpočet získat 4 miliardy korun navíc.

Je proto zvláštní, že Andrej B a b i š unijní návrhy bez uspokojivého odůvodnění o d m í t á , ačkoli důsledný výběr daní je naprostou prioritou jeho politiky. V rozhovoru pro server IHNED.cz český postoj zdůvodnil takto: „Naše konkurenční výhoda je, že máme nízkou korporátní daň. My ji nechceme mít stejnou jako Francie nebo Německo.“

Pozice soudruha-StBaka Andreje B A B I S E se navíc zdá poměrně s ch i z o f r e n n í , jestliže si přečteme jeho pozitivní hodnoceni daňových návrhů na Radě ministrů financí z listopadu minulého roku, kde uvedl že: „ČR obecně podporuje návrhy, které povedou k větší efektivitě výběru daní a omezí možnosti vyhýbání se daňové povinnosti, proto můžeme některé návrhy např. pravidla pro společný základ daně podpořit.“ Čitelnost pozic České republiky v unijní politice zůstává proto nadále bohužel mizerná.“

(12. 09. 2018 13:15)

jemtakjen:Vláda už rozházela a prošustrovala co se dalo, budete lůzo koblihová platit z každého prdnutí.

(12. 09. 2018 08:58)

auslak:Když normálně pronajímáš byt tak taky platíš daně.

(12. 09. 2018 09:08)

jentakjenkobliha:auslak: Co je komu po tom koho nechám v bytě přespat.

(12. 09. 2018 09:13)

Dnešní horoskopy