12. listopad 2018
Svátek slaví Benedikt, zítra Tibor
DISKUSE K ČLÁNKU


doktormediciny: Podle mne je to takove bla bla bla

(11. 09. 2018 17:39)

pravdasenesmi1: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(11. 09. 2018 17:31)

arne100:Zdenek43:Koho chcete poučovat.Vy si myslíte že občané vČeské republice jsou tupci.Jediný kdo je tupec mám dojem že jste vy.Vy všechno znáte všude jste byl
a kde ne tamjste poslal rodiče proto jste tak chytrý.Kdo tady ovlivňuje media
je Česká tv Kalosek Fiala a hlavně největší žvanil Moravec.

(11. 09. 2018 16:57)

zdenek43:Babiš řídí svá média, aby likvidovala jeho odpůrce

Velmi podobně reagoval i ministr Babiš na otázku Proč ovliňuje média z koncernu Agrofert, jak je patrno z nahrávky. “Já určitě nic neovlivňuju, já jsem to neslyšel,” reagoval Babiš na dotaz. „Je velice podivné, že někdo sleduje vicepremiéra vlády a nahrává nějaké věci. Já jsem to neslyšel a považuju to za špínu,“ dodal Babiš.

Mladá fronta DNES patří stejně jako Lidové noviny pod společnost MAFRA, kterou až donedávna vlastnil přes holding Agrofert přímo ministr financí Andrej Babiš. Kvůli zákonu o střetu zájmů se však rozhodl svých společností zbavit a převést je do údajně nezávislého svěřenského fondu. Nová nahrávka však dokazuje, že nad vydavatelstvím nemusel ztratit kontrolu ani po této majetkové operaci. Rozhodující roli ve fondech, které média kontrolují, mají navíc Babišovi loajální lidé jako předseda představenstva Agrofertu Zbyněk Průša, jeho právník Alexej Bílek a Babišova partnerka Monika Babišová.

Uniklou nahrávku okamžitě komentoval předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Těžko cítit vůči redakcím MFD a LN jinou emoci, než útrpné opovržení..Nejsou to novináři, ale zpravodajci holdingu,“ napsal na svůj Twitter.

Nad možnou manipulací s novináři se pozastavil i někdejší Babišův náměstek na ministerstvu financí a jeho nynější kritik Lukáš Wagenknecht. „Co k tomu dodat, už chybí jenom ministerstvo propagandy?“ dotázal se na sociální síti.

(11. 09. 2018 16:22)

vaber:všechna média od bulvárního Blesku,internetový Seznam, přes všechny soukromé televize (kromě Barandova) až po "veřejnoprávní televizi ČT" nenechají na Babišovo i Zemanovi nitku suchou , to ,jak se chovají k premiérovi a prezidentovi je skandální a nikde jinde v jiné zemi ,by si toto nikdo nedovolil, s ohledem na výsledky voleb. Jen v naší kavárenské demokracii je možné vše a vládnou tu ti co volby nevyhráli.

(11. 09. 2018 17:27)

zdenek43:n o v i n a r SI MUZE za sveeee zniceni SAM ........

Novinář či žurnalista je člověk pracující v žurnalistice. Jeho povoláním je sbírání, ověřování a šíření informací. Slovo novinář bylo původně používáno pro člověka píšícího do novin, ale postupně se tento termín rozšířil i na lidi publikující v rozhlase, televizi, či na internetu.

a ted TO zacne . . . Otevřená encyklopedie, nazvaná Wikipedia, je pro mnohé zdrojem ověřených informací, kterým se dá beze zbytku věřit. Toho využili i lidé starající se o stránku, která je věnována možnému nástupci Andreje Babiše na ministerstvu financí Ivanu Pilnému. Bez většího rozruchu v profilu poslance hnutí ANO došlo během dvou dní k zásadním změnám. Obě mají za cíl jediné, udělat z Pilného muže bez jakéhokoliv napojení na Babiše.

Změna číslo jedna nastala již ve středu, kdy se na profilu objevila věta „Ivan Pilný je sice členem ANO, ale v hnutí platí za rebela a nezávislou osobnost bez užších vazeb na Andreje Babiše“. Informace, která je důležitá především pro ty, kteří upozorňují na fakt, že každý, kdo má cokoliv společného s Babišovým hnutím, je nutně nohsledem svého šéfa.

Druhá změna nastala hned den poté. Ona kouzelná věta totiž byla změněna a lehce snížila podezření, že je Wikipedia stejně jako třeba Facebook nebo Twitter pod důkladnou kontrolou PR oddělení Andreje Babiše, které si dává velký pozor na to, aby mohlo skrz sociální sítě šířit svou dobrou pověst a především demagogii, která mu tolik pomáhá u občanů, kteří jsou líní hledat si informace nebo prověřovat „pravdy“, které slyší v televizi, čtou v novinách nebo slyší v rozhlase.

Čtvrteční verze tedy tvrdí: Ivan Pilný je sice členem ANO, ale PR tým podporuje jeho obraz rebela a nezávislé osobnosti bez užších vazeb na Andreje Babiše. Jaký je však Ivan Pilný ve skutečnosti, se dozvíme, až pokud bude jmenován ministrem financí. Potom se třeba Wikipedia opět změní.

(11. 09. 2018 16:17)

jardawork:Ano, novinařina na úrovni obcí či krajů se vytratila a nahradila jí populárnější investigativní novinařina o:
- vybraných politicích a politických stranách či hnutích
- událostech v Praze atd.
Prostě novinařina je business a ten je o penězích - stačí se podívat na televizní noviny, nebo přečíst nějaký článek v tisku (na internetu). Je třeba informovat o tom co táhne (nadpis) a to ostatní je nepodstatné. Máme univerzální novináře, kteří vědí vše a neznají nic - bulvární zprávy ty táhnou.

(11. 09. 2018 15:38)

Dnešní horoskopy