15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar
DISKUSE K ČLÁNKU

Janavp:Já měla prasklou lebku a těžký otřes mozku, ve Frýdecké nemocnici mi doktor na urgentním příjmu řekl, že je mi celý den špatně a zvracím, protože jsem něco špatného snědla. Dělal mi i rentgen, na kterém nic neviděl. Naprosto vyčerpanou a dehydratovanou mě poslal domů. Toto je ale historka 13 let stará.

(15. 09. 2018 09:39)

Neter:Jdete k lékaři, že Vám je hrozně zle.boli vás na hrudi a nemůžete zvednout od bolesti ruce,zvracite. Sedíte v cekarne Tři hodiny, než si vás všimnou.nakonec dostanete lék,at se uklidnite a pošlou vás domu. Rano umrete. To vám přijde normální? Se nedivím, že si zakouril trávu, at nemá bolesti. doktorka nepoznala infarkt a není potrestana. To vám přijde v pořádku? Jediný trest, který by mohla dostat, že by do konce života splacela peníze. Není na ni jiný metr. A pak někdo tvrdí,že chce odškodnění? ona ho nechala zemřít a ji se nic nestane? Bude si žít svůj život jako by nic? Pro nás to byl nejdůležitější člověk na světě. I ta hyjena chrání svou rodinu. A ty vaše některé kecy, stojí za to.preji vám, aby jste si něco takového prožili.vite o něm ho.no, tak se zdržuje těch pitomych komentářů. Byl to pracující muz,který byl dobrým a vlidnym člověkem. Ne,jako někteří tady..

Nepoznala totiž z EKG, že prodělal infarkt.to je oč tu běží.

(12. 09. 2018 14:35)

demokratura: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(11. 09. 2018 10:38)

sores:Děsím se doktorů, léčí i zabíjí!!!! Nikdo si bohužel na nich nic nevezme,české soudy na h.o.v.n.o!!!trvá to léta než slušný člověk něco vysoudí na chybě druhého,zatím se dočká smrti dříve. A s tím soudy právě počítají. V USA to jde raz na ráz a odškodné jde vždy do miliónů!! tady češi mlčí tak se to protahuje.pokud se nebude demonstrovat,nic se v Česku nezmění!!!!!!

(11. 09. 2018 09:11)

zada:Tenhle případ nechci moc komentovat, ono podle seriálů v TV si každý dnes myslí, že zdravotnictví je "čaroděj" a všechny neduhy vyléčí, a vyléčí ihned - jak v TV. Ale není to pravda. Máme léky a operace na rychle akce, ale to co si v životě člověk "nasbírá" za emoce, úzkosti,žaly - byť se usmívá a je veselý - uvnitř to tak nebývá ( o tom by mohl mluvit p. MUDr. Hnízdil) tak to lékaři léčit neumí. A život jak víme nenese jen veselé příhody. od dětství jsme něčím zasaženi a pokud to zůstane uvnitř nadělá to v těle paseku. Samozřejmě, že může dojít k pochybení lékaře, protože také dnes vystudovaní lékaři jsou z velké většiny (ne všichni!) děti "protekčních" lidí, děti co je rodiče hodní za titulem. Od těch nemůžete chtít, aby poznali co vám je. Ale na druhou stranu je tolik lékařů, kteří se opravdu starají. Ale také se rozmohla jedena negativní věc, lidé-příbuzní chtějí v mnoha případech za smrt odškodnění, protože "veselý" člověk přeci nemůže umřít. Musí to být něčí vina. Každý soudný člověk ví, že to tak není.Patologové musejí v mnoha případech vysvětlovat, že příčina smrti je opravdu "od přírody" a není pochybením někoho, většina dotazů pozlstalých je o tom, že za to bude někdo jim platit. Docela smutný.
Těch žen mě je hrozně líto, ale už se mi fakt zdá, že se lidi nechtějí se smrtí smířit, protože si myslí, že zdravotnictví dokáže všechno a že může za všechno nebo alespoň to na někoho svést. Je mi jich líto, ale smrt si nevybírá, mladej může starej musí - tak to vždy bylo. Hoře a žal si musí každý stejně vyplakat sám.....

(11. 09. 2018 07:52)

Neter:Lékař, který z hodnot nepozná, že člověk prodělal infarkt NEMÁ CO DĚLAT V NEMOCNICI NA POHOTOVOSTI. nezkušena 26.leta, arogantní, rádoby lékařka by měla za to pykat. I kdyby pacient byl nadrogovany a opilý, tak snad složila slib. Možná by ho nezachranili, ale jako špinavého psa ho ta flundra poslala domu, ikdyz zvracel a bylo mu zle. A vy jste určitě studovaný. Tak si napřed pořádně promyslete co napíšete. I Vám přeji, aby jste zakusil právo spravedlnosti a takzvaných božích mlýnů. Kriminálka sama uznala, že lékařka pochybyla. Tak kde je její potrestání?

(06. 11. 2018 13:01)

AliceNovakova3:Máte pravdu. Pro každého je odchod člena rodiny bolest, ale dnes je móda svést vše na lékaře. I když dotyčný člověk o své zdraví nedbá, za jeho neduhy mohou druzí.

(11. 09. 2018 10:27)

Neter:Vy jste velice chytrá. Víte o tom úplný kulový. Když doktorka nepoznala infarkt, tak co dělá doktorku. Hodnoty viděla na papíře. Bohužel paní doktorka měla den předtím narozeniny, asi měla ještě opici. A dráha paní, přeji Vám, aby jste si to vyzkoušela na vlastní kůži.

(06. 11. 2018 12:53)

majojo:Jenže tragédie je, když lékař trvá na své diagnóze, i kdyby to mělo stát pacienta život. Chybu přizná tak jeden z tisíce a ostatní kolegyové ty omyly ještě kryjí.

(11. 09. 2018 10:50)

sarka.q:Rád se usmíval a byl samá legrace.
,

(11. 09. 2018 07:48)

Neter:To je hluboká myšlenka... To jsi asi dlouho přemýšlela, než si něco napsala. Je mi tě líto chudinko.

(06. 11. 2018 13:06)

safinka59: V roce 2012 jsem podstoupila jednoduchou operaci haluxu na ortopedii Bulovka. Špatně ! Rok 2014 , pořád Bulovka, reoperace, zkrácení šlach, dva šrouby ! FN Motol se snaží 2014 napravit co jde, noha je však poškozená,akutně šrouby musí ven, jsou zavededeny do hlavního kloubu, jelikož se nárt rozpadá, prsty rozjíždí..kost je poškozená, 2016 se musí vyndat... dovolání žádné, chodidlo je trvale poškozené, tři prsty mrtvé, neohebné. Kulhám, musím chodit s holí, dostala jsem ZTP !!! Bulovka se rovná pro potencionální pacienty invalidita, v nejhorším případě smrt ! Na druhou stranu je nutno dodat, že v Motole na ortopedii opravdu zachraňovali a dělali maximum, pan doktor odborník na svém místě, docházím tam téměř čtyři roky...
Co dál ? Pouze oči pro pláč, jelikož i když mám právo vysoudit finanční obnos, dle renomovaných právníků soud nemusí být u konce i po patnácti letech... dnes je mi šedesát...

(11. 09. 2018 07:39)

majojo:Jo, to máš pravdu, Heydricha tam taky zmasakrovali. A od té doby je to tam zřejmě tradice.

(11. 09. 2018 10:53)

zada:Vážená paní, mohu vás pochopit, ale holux nevzniká sám od sebe. Jednak špatnou chůzí a jednak špatnou obuví. Předejít tomu všemu se dá masírováním. Nepodceˇˇnuji Váš přspěvek, ale nechat to dojít až do operace, při dnes jiných možnostech je možná i vaší chybou. Holux se v pozdním stádiu léčí pravdu špatně. Mám kamarádky bývalé baletky, mají nohy a chodidla ze š***k hodně "unavená" ale holuxem žádní z nich netrpěla. A to celý život děvčata chodili i ve vysokých podpatcích. Nevim z čeho obivňujete lékaře, když se to opravdu, pokud se to nechá dojít tak daleko operací nevyřeší. Je mi to moc líto, že tím trpíte, ale "nepřisadila" jste si k tomut aké sama? Je to totiž ochablé svalstvo u palce a nártu. Tak se rozpomeňte, kde jste udělala chybu i vy....nic ve zlém.

(11. 09. 2018 10:51)

liskabystrouska:poud hulil travu .. tak se furt usmival...znala jsem jednoho taky vecne usnmev na tvari hulil travu a pak infarkt a raka jako Brno sice to prezil....

(11. 09. 2018 07:03)

starypes:Ty budeš asi taky pořád usměvavá, že.

(11. 09. 2018 07:25)

kajman1: No Já už se ničemu nedivím. Náš soused z chalupy má tak zhruba 180-190 kg .No a lékař mu rek vy by jste nemel zhubnout ať vás z toho netrefí. A při tom soused diabetik má cukr 12-18 to je ta nožka hladina.když jsem mu rek co bereš za léky tak mi ukázal takové spis vitamíny než lék na cukrovku. A roka no už mi doktor říkal ať si vypíší co chci uživatele na ten diabetes. Jsem v šoku tak ze pacient si má určovat co má brát nebo by měl byt dukladně vyšetření a lékař by měl určit .to je fakt des

(11. 09. 2018 06:56)

deratizater:Pacient když si stěžoval na bolesti na hrudi tak první co měli udělat tak mu měli natočit EKG .!!!Zjistilo by se že má infarkt a mohli mu pak rychle provést katedrizaci a rozšířit ucpané místo stenem a mohl žít.Ze státních špitálů se však nadělaly akciovky a pro ty je nyní důležitější zisk než to zda přežije nemocný.

(11. 09. 2018 06:56)

Veruska18:S tímto názorem naprosto souhlasím. Náš známý nedávno zemřel v nemocnici v Hořovicích z důvodu špatné diagnózy lékaře na pohotovosti. Lékaři sdělil, že se mu špatně dýchá a že doma zvracel. Lékař řekl, že to bude mít asi od té kýly, kterou má již delší dobu, tak ho nechal umístit na oddělení chirurgie a indikoval mu infuzi. Za dvě hodiny po podání infuze pacient zemřel. Rodina tomu nemohla uvěřit, protože ve 220 h s ním mluvili a po půlnoci nastal kolaps. Na žádost lékařů (zřejmě se jim to také zdálo divné)provedli pitvu, která prokázala infarkt. Kdyby lékař, který pacienta přijímal, byl trochu zodpovědnější a nechal mu udělat EKG, tak by ho zřejmě umístili na oddělení interny, kde by byl monitorován a možná by mohl žít.

(11. 09. 2018 10:58)

dvorece:Ano, ale pokud to nějaký lékař neumí přečíst, tak je to zase o umrtí. Pamatuje se na případ ted z jara, kdy mladý chlap zbytečně umřel, protože nezkušená lékařka natočila EKG a ta, co jí měla hlídat jí po telefonu řekla, že pacient infarkt nemá, at ho pošle domů. No a měl ho tam.

(11. 09. 2018 09:04)
Zpět na Blesk.cz

Dnešní horoskopy