19. srpen 2019
Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard
DISKUSE K ČLÁNKU


mandat:Proc Blesk nepise o tom, co ted delaji muslimove ve svedsku ? Cmaraji sve symboly na kostely a historicke budovy.Terorizuji mistni obyvatele a nikdo o tom ani carka, proc ? Jste podelany,jako vsichni patolizalove EU ?

(27. 09. 2018 12:01)

zdenek43:Dárek pro Babiše: Zastavení trestního stíhání Davida Rusňáka budí pochybnosti

12.2017

Po půl roce vyšetřování olomoučtí žalobci podmíněně zastavili trestní stíhání vlivného podnikatele a sponzora hnutí ANO Davida Rusňáka. V počátcích případu policie po masivní razii obvinila osmnáct lidí, z toho osm bylo stíháno vazebně. Kauza rozsáhlých úniků informací z policejních evidencí a živých vyšetřovacích spisů zasáhla řadu současných i bývalých policistů. Už na začátku budil případ podezření z manipulace.

Hlavním postavou má být bývalý elitní policista, který podle obvinění přinejmenším od roku 2009 využíval svých kontaktů, jež získal jako příslušník ÚOOZ, a který po odchodu od policie jako šéf bezpečností agentury nabízel kromě běžných služeb i nákup neveřejných informací z policejních evidencí a konkrétních informací z probíhajících trestních řízení, například informace o nařízených odposleších a plánovaných prohlídkách. Vzhledem k tomu, že v případě jsou i policejní příslušníci, měla kauzu vyšetřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů. Jenže probíhající vyšetřování je již druhý případ, kdy kauzu vyšetřuje Národní protidrogová centrála, ačkoli je to zcela mimo její působnost a zaměření. Výjimkou doposud byla kauza Beretta, která se rozběhla už před sloučením policejních útvarů. Berettu, jež se také týká úniků z policejních spisů, dozoruje pro změnu Vrchní státní zastupitelství v Praze. To, co se v případu Beretta stalo výjimkou z pravidla, stává se tak pravidlem. Opět tak byla opomenuta GIBS, která jako jediná je oprávněna vyšetřovat trestné činy policistů.

Rusňák byl obviněný kvůli podezření, že za pomoci bývalých detektivů Šlachtova ÚOOZ dostával on-line informace ze živých vyšetřovacích spisů, které proti němu vedla policie. Kromě toho si řadu let nechával zjišťovat, jestli proti němu nebo jeho firmě podnikající v nemovitostech, telekomunikacích či teplárenství policie zahájila nějaké kroky. Vyšetřovatelé zjistili dvanáct nelegálních přístupů Rusňáka

(05. 09. 2018 10:20)

zdenek43:RODINA RUSŇÁKOVÝCH: VLÁDCI BRNA V BARVÁCH ANO A S VAZBOU NA BABIŠE
.... zeť Babišovy náměstkyně a od prosince 2017 ministryně financí ČR v první i druhé Babišově vládě - Aleny S ch i l l e r o v é , vlivný brněnský podnikatel David Rusňák.
Není mnoho rodin, které mají svůj vliv rozprostřený na několika frontách. Rodina finančníka Davida Rusňáka to splňuje bezezbytku. Jeho manželka je radní za ANO na brněnském magistrátu, tchyně nově řídí úsek výběru daní na ministerstvu financí. On sám je mecenášem Babišova hnutí a jeho vliv posiluje pověst rozhodujícího zákulisního hráče brněnské buňky.
Dokud zkraje loňského roku jeho finanční skupina DRFG nezačala sponzorovat brněnskou hokejovou Kometu, objevovalo se jméno Davida Rusňáka na veřejnosti prakticky bez výjimky jen v souvislosti s finančními tématy.
David Rusňák totiž hnutí Andreje Babiše pomáhal v kampani, včetně finanční injekce.
David Rusňák svůj vliv na brněnskou politiku bagatelizuje. Říká, že v politice se realizuje jeho žena. “Vliv? Nic neovlivňuji, takže žádný vliv ani nemám,” říká v rozhovoru. “Jsem jen řadový člen hnutí a pomáhal jsem ANO před volbami. To je vše. Žádné politické ambice nemám.”
Jeho pozici upevňuje právě zmiňovaná m a n ž e l k a PETRA , která je brněnskou radní za ANO.
Kromě toho s e d í v dozorčí radě brněnských tepláren, spolu se synem pravé ruky Andreje Babiše Jaroslava Faltýnka (Faltýnek junior se před časem přesunul v teplárnách z představenstva do nehonorované pozice v dozorčí rady po kritice, že je politický trafikant). Do energetiky se v Brně chystají v příštích letech miliardové investice.
David Rusňák ale předem říká, že se ho tenhle byznys netýká: “Byznys s Brnem víceméně neděláme. Jedinou výjimkou je vstup skupiny DRFG do ateliéru, který projektoval univerzitní kampus v Brně.”
Tentýž ateliér oznámil velkolepé plány s brněnským výstavištěm, které patří společnosti Veletrhy Brno – od prosince kontrolované právě městem. bez dohody s vedením Brna neobejde.

(05. 09. 2018 10:07)

buresovickobIizek:Slušní lidé a Soukromníci - to si můžou dát do názvu jen skuteční křiváci.

(05. 09. 2018 07:18)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy