15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar
DISKUSE K ČLÁNKU


arne127:Máte to pomatené.Kdyby ty kolonie zůstali pod vládou kolonistů tak by se tohle nestalo.Jen odešli z jejich země a už každý šejk či jiný si dělal nárok na vládnutí a hned zde byly další a další tak proto se tam vláda nemůže schodnout kdo bude panovat a vznikají války.Tyto lidé potřebují tvrdou ruku jinak tam nebude nikdy klid.Je to stejné jako v Iraku či Sýrii Afganistanu tak už to pochopte a neplácejte tady nesmysli.

(12. 07. 2018 12:27)

eiben:a jak si to ta krava predstavuje? Ze budeme vozit kazdy den z Afriky do Evropy 5000 negru dokud nevystehujem celou Afriku?

(12. 07. 2018 12:21)

illyria:Když naše hranice jsou až na Sicílii, tak kolik máme příjem z rybolovu?

(12. 07. 2018 12:13)

karlos71: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(12. 07. 2018 12:00)

vihor:Není to rasizmus, ale přirozené rozdíly mezi různými typy lidí. Lidé severského původu prošli tisíci roky evoluce v drsném prostředí krutých zim, kdy se musí všechno pečlivě plánovat, aby člověk přežil, proto mají mnohem rozvinutější schopnosti organizace života a také nižší porodnost. Aby se porodnost zvýšila, vytvořili si solidární sociální systémy podpory. Lidé jižanského původu se tisíce let vyvíjeli v prostředí bezstarostného života, kde je neustálý dostatek potravy a nemusí se řešit přežití v krutém prostředí, proto nemají tak rozvinuté schopnosti organizace a mají tendenci se přemnožit. Proč by měli seveřané podporovat svými sociálními dávkami jižany v jejich dalším množení? To nedává žádný logický smysl. To je přímo proti smyslu toho severského sociálního systému.

(12. 07. 2018 10:49)

vihor:Hlavní problém Afriky je přece jednoduchý. Ti lidé se tam příliš rozmnožují, aniž by na to měli ekonomické zázemí a schopnosti se uživit. Až jim tohle doktoři bez hranic a všechny ty neziskovky vysvětlí, jistě bude lépe. Dovážet tyhle přemnožené lidi do Evropy, aby se tu ještě z našich daní více množili, přece nemá žádný smysl. Ti údajní uprchlíci si dokonce pořizují děti záměrně jenom proto, aby se s nima plavili na člunech ve Středozemním moři a hráli tak na city zachránců a poskytovatelů dávek. Proč nikdo nemluví o týrání dětí uprchlíky? Co na to Barnevernet a spol.?

(12. 07. 2018 10:21)

pekaaaros:Bože, přemýšlej ti lidé vůbec, když používají takovéto příměry? Hitler překračoval hranice a dobýval svět. My se jen bráníme ne jedincům z ciziny, ale celé mase - čili cizí kultuře v našem historicky vytvořeném prostředí. Nikam nelezeme, nikam nepřekračujeme. Jenom doma zavádíme opatření. Proto jsme jak Hitler? Probud se, paní! Vždycky bylo v lidské přirozenosti, že na začátku dvorku byla branka, a na začátku státu byla šraňka. Takovej ten přirozenej zájem o to, kdo vstupuje na mé území. Co je na tom špatného? Ať si paní nechá přes noc dokořán otevřené dveře od domu. Jsem zvědavej, jak se jí bude klidně spát. A jestli nebude moci usnout, tak je přece jako ten Hitler.

(12. 07. 2018 10:12)

oxygene.p:Proč mi připominá Šabatovou?

(12. 07. 2018 10:02)

dartwader:Ano, Hitler si první pohrával s myšlenkou sjednocení Evropy. Jen na to šel jinak a narazil na problémy s východní hranici. A právě tam jeho italští spolubojovníci mu to prohráli, protože se jim u Moskvy promáčely polobotky😀😀😀

(12. 07. 2018 09:52)

kuberpidy: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(12. 07. 2018 09:12)

peterilank...@...: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(12. 07. 2018 08:47)

dandova:Já bych to shrnula: Polib nám pr del, babo!

(12. 07. 2018 08:46)

blesk_cz: Evropa je ve válce. Ve válce o přežití. A pokud nezačne používat metody jako Izrael na hranicích Gazy tak nepřežije. Tato rádoby humanistka je pátá kolona a s jako pátou kolonou by se s ní mělo zavházet

(12. 07. 2018 08:41)

honza46:Už mě všechny tyto podobné kecy víte co..., tyto státy vydrancovaly své koloniea jsou odpovědné za jejich současnou bídu,nechť se o ně tedy teď o tto lidi postarají apomohou jim v jejich domovech k důstojnému životu. Češi nikdy nic nekolonizovali.

(12. 07. 2018 08:34)

Bohuslav Chalupa: Mrzí mne, že paní Spinelli nebyl položen dotaz na odpovědnost a dluh Italů vůči Evropě. Jaký dluh? Dluh ve smyslu fatálniho a dlouhodobě neplněného úkolů zajistit bezpečnost jižní hranice Schengenu, na níž dlouhodobě, že svých daní, přispíval občané celé EU, tedy včetně Čechů. Do kapes kterých italských politiků, politických stran byly tyto peníze odkloneny? A pokud jde o obchodníky z lidmi - pokud Vy lodě "neziskovek" zachránili lidi na moři (tedy ty, kteří se s cílem nelegálně domoci vstupu do EU) a obratem je odvezli na místo jejich vyplutí, pak by jim jistě všichni zatleskali. V té podobě, jako se to děje, jsou neziskovky jen - vědomě - součástí moderního otrokářstvi a obchodu s lidmi.

(12. 07. 2018 07:52)

iFender:Na co maji Italie ,Recko ,Francie ,Spanelsko,Malta armadu na co maji namornictvo,kdyz porad kotvi a stoji v pristavech a nejsou schopni ochranit stat.Je to jen uboha vymluva!Mouhou si pomoci sami,ale jsou nerozhodni a nezodpovedni.

(12. 07. 2018 07:38)

MarkusHermann:Zuřit by měla na neziskovky,kteří je loví a namísto,aby je vozili do Libye,která je blíž je vozí do Evropy.

(12. 07. 2018 07:15)

Samo:No právě. ještě jsem nečetl, že by nějaká česká neziskovka vozila africké imigranty do cizí země, ale naopak jsem četl, že španělská neziskovka dovezla s najatou lodí imigranty na Sicílii. Zodpovědnost za bránění jižní hranice EU mají ty státy, které se nacházejí na jihu a přes které imigranti proudí do Evropy. Mě naprosto nezajímá o jaké imigranty se jedná, ale jedná se vesměs o lidi, kteří mají úplně jinou kulturu, jiné hygienické návyky, jiné náboženství a sice agresivní islám, tak ať táhnou do bohatých islámských zemí, zkrátka do zemí, kde by se nemuseli převychovávat. Je naprostý nesmysl, aby se země, do kterých proudí tito imigranti, musely přizpůsobovat jejich zvykům. Když za komunismu proudili naši lidé do exilu na Západ, tak se museli vždy přizpůsobit a nikde jim nelétali pečení holubi do huby, tak jak si to představují tito dnešní imigranti z Afriky či Středního východu.

(13. 07. 2018 06:38)

boier:Mele o Wansse konferenci a ani neví pořádně o čem byla, hysterka

(12. 07. 2018 07:08)

Taurus70:Byvala kolonialni Evropo klidne si tento kulturni prinos nech,je to dusledek vasi politiky az do dnes,vydrancovat a zneuzit prirodni i lidske zdroje a jit dal nejak vam nedoslo ze se to muze obratit proti vam ale budte tak hodni a nas z techto sracek vynechte.🤔

(12. 07. 2018 07:03)

Dnešní horoskopy