14. listopad 2018
Svátek slaví Sáva, zítra Leopold
DISKUSE K ČLÁNKU


Baronka:Jak nahradit plastové sáčky na pečivo? MOžná bude potřeba udělat velký výzkum, který bude financovat EU. To je teda problém. Naši předci balili pečivo a další potraviny do papírových sáčků, možná si na to někdo během výzkumu vzpomene.

(04. 07. 2018 18:30)

horalysa:Tak to dopadne, když nějaký pablb rozhodne, že co bylo komunistické bylo špatné. Dnes se vrácíme před rok 1989, ale stydíme se to přiznat. Tak, jak to píše dostojevskij. Špatná byla spartakiáda. Dnes s ohromnou pompou přicházíme se sokolským sletem. Je to sice totéž co spartakiáda, ale je to "slet". I s tím sběrem je to stejné. Za komunistů jsem nosil pití v láhvích, a dnes se k tomu chce nějaký vědec vrátit. Zřejmě objevil Ameriku. To byla sláva, když porevoluční mudrci zčali s plásty. Dnes vidí, kam to dospělo. Nechválím komunismus, ale byla velká chyba že se nenechalo to, co fungovalo dobře. Všechno se muselo odsoudit, zničit, všechno komunistické muselo pryč. Musím se smát, kolik věcí se vrácí před "komunismus".

(04. 07. 2018 13:52)

bullshit:Každý počin dobrý. Komunismus nebyl, pouze socialismus ( komunismus dle Lenina = vláda Sovětů a elektrifikace celé země... ).
Za socíku plasty moc nebyly, spíše papír, voskový papír, sklo atd. Plast moc nebyl, ještě nebyl vyvinut kvalitní potravinářský plast. Rozmohlo se to ale do strašných rozměrů, kdy 10 deka salámu je dnes ve vaničce z 2 deka plastu nebo nevratné láhve s vodou atd. Třeba mcDonald, tam to asi zatím neřeší a zrovna tam je to docela mazec. Jinak bych na ten socík až tak nevzpomínal, na barevnou TV jsem stál dva dny a na Simsona pět. Otec dostal poukaz na nákup Trabanta až po osmi letech po zapsání do pořadníku. Maso se kupovalo u řezníka u zadního vchodu atd. Nesmíme zapomínat jak to bylo a nekriticky to idealizovat. Byli jsme mladí a tak spíše vzpomínáme na to lepší ale až na pár vyjímek to stálo za prd. Dobře na tu dobu vzpomínají stbáci, udvači, fízlové a lampasáci, to je pravda...

(04. 07. 2018 16:37)

dostojevskij:Konečně!!! Vše, co je pro planetu je OK. Nejdříve zdevastovat, pak za těžké peníze napravovat!!!.. Jen tak mimo, všímáte si, že se vše vrací před rok 1989????(nechci zpět režim, to ne, ale tolik se neplýtvalo, byly papírové sáčky, vratné lahve na mléko, sběr papíru a bylinek ve školách).

(04. 07. 2018 12:36)

Dnešní horoskopy