14. listopad 2018
Svátek slaví Sáva, zítra Leopold
DISKUSE K ČLÁNKU


zdenek43:Společnost RWE, která patří v případě dodávek elektřiny k alternativním dodavatelům, měla ke konci ledna na 314 495 odběratelů.

Třetí největší alternativní společností dodávající elektřinu se stala společnost Centropol, od které elektřinu kupuje 266 538 zákazníků.

Největší počet odběrných míst v České republice tradičně obsluhuje ČEZ, který si z pomyslného koláče energetického trhu ukrojil asi 60 procent. Elektřinu dodává zhruba 3,5 milionu zákazníků.

Na druhém místě se umístila společnost E.ON. „Aktuálně máme v segmentu maloodběratelů, mezi něž se řadí domácnosti a malí podnikatelé, více než 1 milion odběratelů elektřiny. Počet našich zákazníků je dlouhodobě stabilní a v čase se příliš nemění,“ dodává Rudolf Uzlík, vedoucí oddělení prodeje energie hromadným zákazníkům.

Pražská energetika, která dodává elektřinu především v Praze, hlásí na 700 tisíc odběratelů.

(07. 07. 2018 10:09)

zdenek43:no hlavne si v Cesku zase postavte dalsi elektrarny , aby jste meli drazsi elektrinu a DODAVATELE si mohli nakapsovat jeste vic . . . . . . . .

+ + + Zakázka ČEZ se týká dostavby 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Temelín s opcí na následnou výstavbu 5. bloku v Dukovanech a dalších dvou bloků ve slovenských Jaslovských Bohunicích. Temelín by měl být dokončen v období 2019 2020, Dukovany do roku 2025. Objem zakázky je odhadován až na 500 miliard korun, což je téměř polovina státního rozpočtu...... 500 m i l i a r d korun ......... + + +

+ + K největším alternativním dodavatelům elektřiny patří skupina Bohemia Energy, do které patří společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Europe Easy Energy a Slovakia Energy. „Celkem máme přes 830.000 zákazníků...Jiří P í s a ř í k - 25.misto nejbohatsi v CR Jiří P í s a ř í k s rodinou
7.5 mld. Kč-

Před rozjezdem Bohemia Energy, kterou dnes spoluvlastní a je jejím šéfem, pracoval pro poradenskou společnost Rödl & Partner a jako obchodní ředitel české pobočky francouzské společnosti Areva. Několik let bojuje s někdejším spolupracovníkem Tomášem Bártou. Ten si nárokuje desetinu firmy. Soudy stále probíhají.... Bárta však mezitím nárok na svůj podíl, oceněný na 630 milionů korun, prodal Pavolu Krúpovi, slovenskému podnikateli a majiteli společnosti Arca Capital. Z uvedené částky měl získat více než polovinu.
......Krúpa si však věří, protože v byznysu není žádným nováčkem. O jeho společnosti Arca Capital se hovořilo v minulosti například v souvislosti s Petrem Sisákem nebo Tomášem Chrenkem, kterému prodal akcie společnosti Moravia Energo získané od Stanislava G r o s s e .....

(07. 07. 2018 09:58)

Dnešní horoskopy