20. listopad 2018
Svátek slaví Nikola, zítra Albert
DISKUSE K ČLÁNKU


jaromir123:Nacista byl ale především Němec - tedy správně má být: "Němci vypálili Lidice" a již to má lepší zvuk. Přeneseně - naši současní nejlepší kamarádi.

(20. 06. 2018 20:02)

panchovilla:Já bych to vzal z jinýho úhlu,i když je to samozřejmě smutné.V zemi byl válečný stav.Heydrich byl uznávaná osoba v Německu.Když někdo zabije váš idol,jdete se mstít.Navíc zabití Heydricha nebyl akt jen proti Heydrichovi.Byl to akt britských tajných služeb proti tehdejšímu zřízení a žádný režim si tohle nenechá líbit.Napsat tenhle komentář jako politik,tak už bych skončil.Samozřejmě vzít to kolektivně a zničit celou vesnici je silná káva.Ale politici by si na mrtvých neměli dělat propagandu,vzpomeňte na ně,jako na lidi.

(20. 06. 2018 11:24)

mandat:Udrzovani tradic a vlastenectvi by snad melo byt v kazde zemi normalni. Vyhlazeni Lidic je smutne vyroci a melo by se pripominat.
Japonci take vzpominaji na Hirosimu a Nagasakia nikdo nerve, ze jsou radikalni nebo fasisti.

(11. 06. 2018 17:41)

cocumysvole:Babiš: Buďme rádi za EU a NATO. To mě teda pan Babiš hodně zklamal. Europa nás zradila už před válkou a sejří na nás i teď. A pro NATO jsme jenom zdrojem příjmů. Kdyby k něčemu došlo tak nás jednoduše obětujou a umejou si ruce.

(11. 06. 2018 14:02)

Qmur:To tě musel zklamat i Zeman. Stejný názor. Dokonce Putin nedávovno řekl že je třeba chod EU.

(11. 06. 2018 20:36)

zdenek43:Komunistický režim, komunistická diktatura nebo také komunistická totalita je označení pro období, po které v Československu vládla KSČ. Zahájil je Únorový převrat (tzv. Vítězný únor nebo jen Únor) roku 1948 a ukončila sametová revoluce v listopadu 1989 (též Listopad)..........

Během tohoto režimu, zvláště během prvních deseti let, byly 100-tisíce lidí z politických důvodů uvězněny, internovány nebo umístěny do pracovních či koncentračních táborů či PTP a tisíce dalších se staly obětí justičních vražd nebo zemřely ve vězení či při pokusu o překonání železné opony.

Komunistický režim v Československu se vyznačoval absencí svobodných voleb (volby sice existovaly, měly však ryze formální charakter) a kolísající úrovní teroru. Nejtvrdší bylo období po převratu a první polovina 50. let, které bylo charakteristické používáním nejbrutálnějších metod stalinismu, včetně justičních vražd a vytváření koncentračních a pracovních táborů pro politické odpůrce a režimem označené „nespolehlivé občany“. Lidé, kteří s režimem nesouhlasili, měli v zásadě tři možnosti: být aktivní v disentu, emigrovat (což byl ovšem nelegální skutek, z komunistického Československa ale emigrovaly statisíce lidí) nebo tzv. vnitřní emigraci (německy innere Emigration), tzn. strategie „navenek spolupracovat, nebo alespoň nedělat problémy, a vevnitř si myslet svoje“.

Podle ÚDV bylo v průběhu Komunistického režimu v Československu popraveno pro politické trestné činy 248 osob (247 mužů a Milada Horáková), asi 8000 osob zemřelo ve vězení a 450 při pokusu uprchnout přes železnou oponu. Na hranicích umírali při výkonu služby také členové Pohraniční stráže – celkem jich v letech 1948–1989 bylo 654, z toho většina nehodou, sebevraždou či zastřelením kolegou. Pouze deset jich zemřelo při přestřelkách s uprchlíky.

Do vězení bylo z politických důvodů odsouzeno přes 205 000 lidí,do táborů nucených prací bylo bez soudu zařazeno asi 20 000 lidí[zdroj?] a do Pomocných technických praporů z politický.....

(11. 06. 2018 13:32)

cocumysvole:Komunistický režim v Československu se vyznačoval absencí svobodných voleb (volby sice existovaly, měly však ryze formální charakter) a kolísající úrovní teroru.

A co jsou volby teď? Naprostá šaškárna. A pokračování ve složení vlády? No jeden by blil. Demokracie neznamená neuznávat názor většiny. Poslance a ministry kteří neuznávají výsledky svobodných demokratických voleb by bylo potřeba zbavit postů a křesel.

(11. 06. 2018 14:11)

zdenek43:nooo - udesne je, ze v 21.stoleti s o u d r u h - maaa tu drzost UCTIVAT?? na hrobech tech, kteri byli zlikvidovani TOTALITOU . . . . .
++ organizaci zločinnou a zavrženíhodnou ..... Komunistická strana Československa (KSČ) byla krajně levicová parlamentní politická strana v Československu, členka Komunistické internacionály (KI). K základním programovým východiskům patřil třídní boj vedený dle sovětského vzoru, zahrnující do 80. let dvacátého století i fyzickou likvidaci třídních a ideologických nepřátel.Podle zákona o protiprávnosti komunistického režimu z roku 1993 šlo o organizaci zločinnou a zavrženíhodnou.
!!! Jejím právním nástupcem je Komunistická strana Čech a Moravy - KSCM !!!
............ """ Sjezd potvrzuje platnost závěrů hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SPR-RSČ, SČK, MNS, KSČM, LB a SDL. """
Bohumínské usnesení bylo přijato jako 14. bod usnesení na 27. sjezdu České strany sociálně demokratické, který se konal v dubnu 1995 v Bohumíně. Je v něm potvrzen a konkretizován bod usnesení z předešlého 26. sjezdu, konaného v roce 1993 v Hradci Králové, podle něhož si ČSSD zakázala politickou spolupráci s několika extrémistickými politickými stranami.
...... joooooo, jak PLYNE VODA - CLOVEK Z A P O M I N A - samoj jen na TO SPATNE-BLBE-HNUSNE........ nooooooo aaaaaa - - ČSSD, 1996: S komunisty nikdy! ČSSD, 2012: Vláda s KSČM? Asi..... JOOOOO A UZ OD ROKU 2012 si soudruzi-pratele z CSSD R E K L I , ze nastava DOBA - kdy konecne se soudruhykomunisty anooooo - Politický slogan !!! Proletáři všech zemí, spojte se! !!! je jedním z nejznámějších provolání z Komunistického manifestu (1848).......

(11. 06. 2018 13:25)

teufel:Tahají se miliony pakáže do Evropy a pak se diví, že roste extrémismus?

(11. 06. 2018 12:27)

Dnešní horoskopy