14. listopad 2018
Svátek slaví Sáva, zítra Leopold
DISKUSE K ČLÁNKU

lahny:Tento režim více ničí životní prostředí než komunisti.Tenkrát za 40 let manželství se člověk zařizoval 2x, protože výrobky vydržely 20 a více let (televize, lednička, pračka apod.)Dneska výrobky vydrží 5 - 7 let, tak si spočítejte kolilrát si je musíte koupit za 40 let.Čili více materiálu, více elektřiny, více vody, více odpadu, více papíru na letáky atd atd.Takže kdo více ničí životní prostředí?
Mým rodičům vydržela domácí vodárna Darling 60 let.Nyní dosluhuje a tak po netu hledám novou.Nejvíce mně dostala "výborná" recenze od jednoho uživatele v dnešní době.Píše, že ji vřele doporučuje, jemu vydržela 8 let ( cha cháá) při denním provozu.Bylo nás doma 5, velká zahrada, která se denně zalévala (ještě se zalévá, ale osoby jsou jen dvě) a toto je u mně denní provoz vodárny.Takže za 60 let provozu kolik si budu muset koupit takovýchto vodáren co vychvaluje ten uživatel??
A pak budou řékat jak komunisti ničili životní prostředí když dneska jsou spotřebiče dělaný na to aby co nejméně vydržely.

(03. 03. 2018 16:03)

ivoadler:Samozřejmě, že dneska je režie vyšší než za komunistů. Znám taková srovnání různých "odborníků". Vypíchnou pár komodit a hned argumentují: Cena vzrostla 4x, ale platy desetkrát. Takže se máte líp. O důchodech se nemluví. Dobře to dokumentuje lahny níže. Argumenty o tom, jak se dneska máme dobře už poněkud utichly. Lidi nejsou blbí, aby si to nespočítali. A to můžeme být rádi, že ekonomika je momentálně na vzestupu, který nebude věčně a že finance neřídí Kalousek. Jeho výrok "Lidi chtějí řízek hned" svědčí o jeho sociálním bezohlednosti.

(03. 03. 2018 13:05)

VincenzoMakaluzo: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(03. 03. 2018 12:00)

miko:tak já to mám spočítaný, že na týden si můžu nakoupit jídlo za 300Kč, zbytek mám na nájem, poplatky, léky, nějaké oblečení jednou za čas , tak za půl roku něco, co si pak šetřím,když bych měla jít někam k lékaři,v botech chodím už 5 let, a na kulturu mi nezbývá už vůbec nic, ale hlavně že se máme dobře

(03. 03. 2018 01:11)

stalinovapravakoule: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(03. 03. 2018 10:49)

56gogo:tak vážení vy kteří nechodíte nakupovat nebo rychle zapomínáte , tu nepište ty vaše bláboly já chodím do obchodu každý týden a pamatuji si i ceny zboží za komunistů ! tak že za rok, dva je zboží až dvojnásobně zdraženo, chleba , mléko , hnusné jogurty minimálně o polovinu , dřív jsem za pětistovku nakoupil na celý týden , dneska potřebuji tak 1200 kč , to není propadání to je holá skutečnost těm kterým se zvedají platy ,nebo berou 25.000kč , ti to asi tak nepocitují,důchodce který má 10000kč důchodu a těch je většina žijí na hranici bídy , je smutné když člověk po 45 leté rachotě musí chodit do práce aby trochu žil na nějaké úrovni , ono to těch 10000kč nestačí ani na tu sociální péči v DOMOVECH DŮCHODCŮ !!tak že žádné propadání

(03. 03. 2018 00:15)

rego_zdenekk: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(02. 03. 2018 23:03)

raskal:Pořád brečíte, že jsou nízké platy, malé důchody. Nikdo si ale neuvědomujete, že pokud tyto příjmy porostou, porostou zároveň i ceny a to jak zboží, tak služeb. A, jsme v Česku, tak ty ceny porostou určitě rychleji a víc.

(02. 03. 2018 22:31)

jardavozembouch:poékud porostou prijmy, poroste i koupeschopnost obyvatelstva, tudiz se zvysi i odvody do statniho rozpoctu.

(03. 03. 2018 12:59)

tomik007:ANDREJ BAVICZ, zvysi duchodcum duchod o 900 korun a naklady jim zvysi o 2500 korun - znama Czobolandska finta

(02. 03. 2018 22:23)

lahny:Pořád se říká, jak za komunistů bylo draze, ale o jsou zase bohapusté kecy.Musíte počítat celkové náklady domácnosti.V r.1989 cena 1kwh 0,30 dnes 4,60, tenkrát domovní daň 30 kčs, dnes 560 a každým rokem se o 3 - 5 kč zvyšuje, odpady tenkrát nic (bydlím na vesnici a zde se zavážely veškeré díry a rovnal se terén) dnes 560 za osobu, tenkrát voda paušál 30 kč na osobu a rok, dnes 52 kč (a to nemáme stočné), doktor, léky zdarma, dnes se to platí, nemocenská tenkrát placeno od 1.dne dnes ZADARMO 3 dny, tenkrát se neplatila revize za komín, revize za kotel..dnes se platí,vymetání komínů tenkrát 5 kčs za jedno vymetení, dnes 50 kčza 1 vymetení, tenkrát cena 1 q uhlí 18 kčs, dnes 360.Tenkrát týdenka do práce (5 km do města) 2 kčs, dnes 12 kč JEDNA JÍZDA. A ještě si k tomu spočítejte cenu spotřebičů.Za komunistů se za 40 let manželství zařizovalo 2x, protože lednička, pračka, televize, radio, boiler atd atd. tak to vydrželo 25 let, dnes to MUSÍTE kupovat skoro každých 7 - 8 let.Jestliže za komunistů stála pračka asi 8 tisíc, tak za 40 let manželství jste ji kupovali 2x, což je 16 tisíc.Jestliže dneska stojí pračka asi 7 tisíc, tak jich za 40 let manželství musíte koupit asi 6, to je 42 tisíc.A tak je to se všemi spotřebiči.Jenže tohleto nám ti ekonomové NEŘEKNOU.Vždycky se jen vyhodnotí jedna cifra a porovnává se s průměrnou mzdou tenkrát a dnes.PROTOŽE TĚMITO ARGUMENTY NÁS KRMÍ všichni dnešní ekonomové.Na netu je hromada odkazů jak bylo za komunistů draze a co si všechno lidi mohou za dnešní průměrnou mzdu koupit, ALE NIKDE NEJSOU PSANÉ DALŠÍ SOUVISLOSTI.Nikde jsem nenašel kolik vody, elektřiny, domovní daně,kolik jízd v autobuse za týden (tenkrát týdenku) atd. atd.jsem si mohl dovolit tenkrát a kolik dnes.ALE ABY TOTO VŠECHNO BYLO VŠECHNO ROZPOČÍTÁNO NA DENNÍ SPOTŘEBU DOMÁCNOSTI.Což znamená třeba 2 rodiče dojíždějící do zaměstnání tenkrát autobusem, dnes autem (autobusy zlikvidované, čili náklady na nákup dvou aut,denní náklady na provoz těchto aut, benzín, pneumatiky atd

(02. 03. 2018 21:50)

56gogo:naprostý souhlas , to nemá chybu !!

(03. 03. 2018 00:20)

Pemysl Mal:Odstěhuj se na Kubu nebo do KLDR ty přepočítávači....

(03. 03. 2018 00:08)

socan68: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(02. 03. 2018 22:27)

zdenekk: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(02. 03. 2018 20:51)

MarkusHermann:Bude líp,až ty a tobě podobní nebudou brát socku a začnou konečně pracovat.

(02. 03. 2018 23:02)

al.bunda:Ale no tak zdendo,to víš že bude líp,když nebudou prudit debilové jako jsi ty.Já jsem třeba v soukromém sektoru s platem 39000kč spokojen

(02. 03. 2018 21:29)

zdenekk: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(02. 03. 2018 21:35)

Dnešní horoskopy