12. prosinec 2019
Svátek slaví Simona, zítra Lucie
DISKUSE K ČLÁNKU


veravo:Pro jistotu pro ty co nečetli příspěvek od Sharpa: Mašínové + Paumer = vrazi. Protikomunistickou ideologii jen sprostě využili.Šlo jim jen o své vlastní blaho a své vraždění potřebovali nějak omluvit. Teď to mají být naši národní hrdinové, vzor pro nás ? Opravdu se máme ve světě ztrapnit ?

(17. 08. 2011 14:23)

veravo:Naprosto souhlasím se Sharpem! Nechápu proč má mít vrah pohřeb s poctami jako válečný hrdina. Dělá se mi z toho špatně a myslím, že se dělá špatně i těm co ve skutečném odboji ať už proti jakémukoliv ideologickému zlu bojovali skutečně.

(17. 08. 2011 14:20)

bosomfriend:dokud budu žít, tak budou Mašínovci a Paumer vrazi ! Byli to zbabělci ! Měli možnost vstoupit jako Gabčík a jeho spolubojovníci do historie . Mohli zabít Gotwalda. To by však přišli pravděpodobně o život. proto podřezávali za vidinou lepšího života.
A když chcete udělat tečku a vypořádat se se starým režimem, tak podrežte všechny nynější a bývalé komouše, jechich děti. to chcete ?????? Francie, Anglie, Hácha a jeho kolaboranti ... to měli lidi v paměti a proto se rozhodli pro komunisty. A zkuste 10 milomům lidí vysvětlit, že se špatně žilo ... Ale i tito lidé se potom zbouřili, protože viděli, že komouši zneuřili důvěru. Tak koho chcete vlastně zavírat, odsusovat ? sami sebe za kolaboraci ? lížete zadky nyní západu a zapomínáte na vlastní hrdost. Už byste mohli konešně pochopit,že neutralita naši země by byla tím nejlepřím východiskem pro takouvou malou zemi.

(11. 08. 2010 09:35)

anelam: A to nám přece slibovali-jenže slibem nezarmoutíš Malá ,neutrální soběstačná ,bez dluhů-a kde jsme po 20 letech?

(11. 08. 2010 11:07)

anka:Myslím si že situace okolo bratů Mašínových je pro současný stav naší společnosti typická. Na jedné straně máme zákon o protiprávnosti předlistopadového režimu a odboji proti němu (viz např. http­://www­.kpv­.koza­kov.cz­/nor­my/za­kon.ht­m), který jasně říká v § 3:

Odpor občanů proti tomuto režimu, který ať již jednotlivě či ve skupině na základě demokratického přesvědčení politického, náboženského či mravního projevovali odbojem nebo jinou činností nebo vědomě a veřejně vyjadřovali, na území státu i v zahraničí, a to i ve spojení s cizí demokratickou mocností, byl legitimní, spravedlivý, morálně oprávněný a je hodný úcty.

Na straně druhé mnozí stále nejsou ochotni považovat boj proti tomuto protiprávnímu režimu za legitimní, o úctyhodnosti ani nemluvě. Přitom odboj proti režimu, který zde panoval obzvláště na počátku padesátých let, a odboj proti nacismu v letech 1939-1945 jsou prakticky na stejné úrovni. Oba režimy pošlapávaly všechny principy a hodnoty, které považujeme za nezadatelné, a boj proti nim byl bojem za tyto principy, kterých si - aspoň to tvrdíme - vážíme ze všeho nejvíc - proto bychom měli být ochotni za ně kdykoliv bojovat. Bratři Mašínové byli příkladem lidí, kteří byli ochotni to nejen prohlašovat, ale i konat. Postavili se zlu bez ohledu na jeho podobu, bez ohledu na své vlastní bezpečí, bez ohledu na nejisté vyhlídky na vítězství. Způsob, jakým tento boj vedli, si zaslouží nezměrný obdiv a činí z nich jedny z největších hrdinů, jakými se naše země může pyšnit. Neměli bychom na ně zapomínat nebo je dokonce zavrhovat - neboť národu, který si neváží svých hrdinů, hrozí, že nebude žádné mít, až je bude skutečně potřebovat.

(09. 08. 2010 17:24)

radan65:moc pekne napsane stranicke cviceni

jen v tomto pripade neslo o odboj

mimochodem podrezani svazaneho nepritele je zlocinem i podle valecnych zakonu

vrzda pokladnika pri loupezi taktez

(09. 08. 2010 21:03)

anka:datum, místo: 13.9. 1951, Chlumec nad Cidlinou
oběť: příslušník SNB Oldřich Kašík
akce: přepad stanice SNB za účelem získání zbraní
plán: nechat se taxíkem zavést na místo, omámit a svázat taxikáře, vylákat příslušníka SNB ze stanice, venku ho udeřit železnou tyčí a tím zneškodnit (konkrétní postup nebyl přesně stanoven, mělo se postupovat dle situace na místě)
provedení: když se příslušník otočil zády, aby si zašel pro cosi zpět do stanice, Ctirad Mašín vytáhl z rukávu ocel a praštil ho po zátylku. Příslušník se otřesen pomalu otočil zpět a pokusil se vytáhnout pistoli. Josef Mašín ho okamžitě dvěma výstřely zastřelil.
výsledek: Přepad se nezdařil, střelba mohla vyburcovat celou stanici a proto bratři Mašínové okamžitě rychle ujeli.

datum, místo: 28.9. 1951, Čelákovice
oběť: příslušník SNB četař Jaroslav Honzátko
akce: přepad stanice SNB za účelem získání zbraní
plán: přivolat sanitku k fingované nehodě, zmocnit se jí (taxík nepřipadal po přechozím nezdaru v úvahu), řidiče a zdravotníka omámit a přivázat ke stromu (běžná praxe Mašínů), sanitkou se dopravit k policejní stanici v Čelákovicích, vylákat příslušníka, omámit ho a svázat, sebrat mu klíče a zmocnit se zbraní
provedení: podle plánu, příslušník vylákán k fingované nehodě, odzbrojen a spoután, zavezen zpět na stanici, přinucen vydat klíče a ukázat ukryté zbraně, následně omámen a po vyhodnocení nebezpečí (příslušník byl evidentně velmi zkušený a celou dobu si bratry Mašínovy pozorně prohlížel), rozhodnuto že musí být zabit, aby nemohl vypovídat a podat popis pachatelů, jež si zjevně velmi dobře zapamatoval. Ctirad Mašín ho tedy podřezal.
výsledek: Přepad byl úspěšný, zbraně byly získány.

datum, místo:2.8. 1952, mezi Čáslaví a Hedvíkovem
oběť: pokladník Kovolisu Josef Rošický
akce: přepad vozu vezoucí výplaty do Hedvíkova za účelem získání většího finančního obnosu na úplatky pro akci na osvobození Ctirada Mašína, který byl toho času ve věznici v Jachymově
plán: zastavit vůz převážející hoto

(09. 08. 2010 21:35)

anka:plán: zastavit vůz převážející hotovost v stejnokroji lidových milicí, předstírat vyšetřování, posádku vylákat z auta, omámit a svázat
provedení: V autě cestovaly čtyři osoby - řidič, bezpečák, pokladní a vedoucí závodní kuchyně, která zde byla shodou okolností (požádala kolegy o svezení). Proti nim stáli Josef Mašín a Václav Švéda. Václav zastavil vůz, vyzval řidiče aby se legitimoval, když bezpečák protestoval, přistoupil z druhé strany Josef Mašín a s namířenou pistolí jim oběma přikázal vydat zbraně a vystoupit, což se také stalo. Josef Mašín si sedl za volant, zatímco Václav vedl oba zajatce pěšky. Josef s autem odbočil k lesíku, když se pokladník pokusil zezadu zasáhnout do řízení. Josef zastavil a přikázal oběma vystoupit, aby je odvedl k lesíku, kde je chtěli svázat, taktéž pěšky. Během cesty pokladník vytáhl pistoli, kterou měl dosud ukrytou, a namířil na Josefa. Ten zjistil, že jeho vlastní pistole mu vypadla v autě, a tak se chladnokrevně vrhl na pokladníka, který stál asi 2m od něj, sebral mu pistoli a, poněvadž pokladník stále kladl odpor, během potyčky ho zastřelil jeho vlastní zbraní. Zbylí tři byli zavedeni do lesíka a tam ponecháni.
výsledek: Přepad byl úspěšný, peníze byly získány.

(09. 08. 2010 21:42)

radan65:takova osobni statecnost se jen tak nevidi
tu zbran bych byt prepaden vytahl take

(09. 08. 2010 21:45)

radan65:no vida lak pekne podrobne umis popsat vrazdy
konecne jsme se shodli
slava slava slava

(09. 08. 2010 21:42)

anka:příslušnost k zločinecké organizaci , a to SSácké či Komunistické dělá z příslušníka takoveto organizace naprosto legitimní cíl. A právě SNBáci, Milicionáři - pokladníci , těmito příslušníky komunistické zločinecké organizace byli - tedy byli cíl . A po právu a spravedlnosti.

(09. 08. 2010 22:33)

radan65:proboha anka co se to tady snazis rozpoutat?
ztracis soudnost
maji zacit dalsi vrazdy?
zmlkni

(10. 08. 2010 07:06)

anka:ne....my se bavime.....o 50 letech.....

(10. 08. 2010 13:56)

radan65:tak si laskave ze sve zahranicni destinace vsimni jak agresivni idioti lacni po krvi , laskave
vyvolavani bubaku o kolektivni vine komunistu nikomu nepomuze
leda tak fasizujicim magorum
komunisticky zlocince je treba pojmenovat a pozavirat
rozhodne neponoukat blbecky k opravnenym a spravedlivym vrazdam
ze se nepodarilo grazly do tet pozavirat stejne jako fasisticke je me uprime lito a stydim se za to

(10. 08. 2010 16:09)

zirafa:a to ti připadá jako odbojářská činnost?! anka, vážně jsi mě zklamala....

(10. 08. 2010 15:25)

zirafa:to nebyli žádní hrdinové, ale prachsprostí VRAZI!!!

(10. 08. 2010 15:27)

karel128:Hurá ty debko,-"DUTÁ NÁNO"- máš co dohánět,aby jsi nezůstala pozadu ...

(10. 08. 2010 18:36)

zrcatko:V jiné diskuzi někdo poslal tento odkaz…
dovoluji si okopírovat kousek výše uvedeného článku.. pokud někdo toto bere jako normální..myslím, že patří do Bohnic .. nebo léčebny blíže svému bydlišti..
cituji: " Milan Paumer vyprávěl, že on měl za úkol hlídat venku před strážnicí, aby je někdo náhodou nevyrušil. Nesměli existovat svědci. Naštěstí je nikdo nevyrušil. Ptal jsem se, co by dělal, kdyby k němu přišlo malé děcko a začalo by si ho prohlížet, jak to děti u neznámých lidí dělají. „To by mělo smůlu,“ zněla lakonická odpověď. „Mám tomu rozumět tak, že byste třeba šestileté dítě zabil?“ Zněla má další otázka. „Mělo by prostě smůlu,“ opakoval svou prvotní odpověď."
.. nemluvě o tom, že podřízli do kozelce svázaného chloroformem omámeného člověka... (komunista jsem nikdy nebyla a nejsem.. jsem jen člověk)

(11. 08. 2010 09:01)

zrcatko:posílám ještě okopírovaný odkaz ...
http­://ka­pal.bl­og.id­nes.cz­/c/149­925/Jak-jsem-poznal-Milana-Paumera-ja.html

(11. 08. 2010 09:04)

mr.dalkin:Paumer byl vrah.

(09. 08. 2010 15:03)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy