3. červen 2020
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
DISKUSE K ČLÁNKU

manolla1:Všechno se dá vyřešit - když se chce! Jen se člověk nesmíi nechat zlomit,ale hledat řešení jak z toho ven! Sebevraždou v žádném případě ! Pokud má člověk rodinu - děti, jak by tiito k tomu přišli ! Jen zbabělec nevidí dopředu !

(02. 08. 2010 16:04)

manolla1:Jen cvok, může napsat, že vyhazov z práce rovná se smrti někoho blízkého v rodině! Mrtvého blízkého - nám už nikdo nikdy nevrátí ! Práci si můžu najít jakou koliv - když na věc příjde - třeba úklid v lese ! Takové přirovnání - jsem v životě neslyšela - netřeba více komentáře!!

(02. 08. 2010 15:54)

gogo:Je vyhazov a vyhazov... Je rozdíl zda "vyhazov" dostane mladý, svobodný člověk, či zda vyhazov dostane živitel čtyřčlenné rodiny s hypotékou na dům či zda vyhazov dostane člověk pět let před důchodem.... Osobně znám ze svého okolí za poslední roky tři případy, kdy lidé, kteří dostali "vyhazov", spáchali sebevraždu. Všichni náleželi do třetí výše uvedené skupiny... Dnes máme svobodu a demokracii a nepracovat není trestné. Jako tomu bylo za "totáče". Kdy musel makat (a práci musel mít zaručenu) i ten poslední vězeň. Ale půl milionu lidí v tomto státě ( včetně rodinných příslušníků nejméně milion…) se z této svobody mnoho neradují... A neradím nikomu, aby mi odepsal, že se jedná o půl milionu flákačů a povalečů....

(02. 08. 2010 10:41)

gevi:Je mi jasné, že tohle je citlivé téma a každá necitlivost vypovídá o autorově povaze mnoho. Já jsem taky přišel o práci, ale popravdě řečeno děti už měly své rodiny a žádné dluhy jsme neměli. Bylo mi už 56 let, ale díky vzdělání jsem na ten zbytek do důchodu práci asi po třiceti pokusech našel. Vím, že vyhazov z práce musí člověka z té vaší třetí skupiny silně zasáhnout, ale sebevražda není to nejlepší, co může pro rodinu udělat. Jistě, každý jsme jiný, jinak podléháme zoufalství, ale sebevražda?

(02. 08. 2010 14:02)

anka:ano pane gevi­....­.navic­...nik­do nema zadnou praci garan­tova­nou.­..tak­ze vsichni zamestanci by podle toho meli zit.....a meli by mit pripraveny zadni vratka, co udelaji, kdyz prijdou o praci...

(02. 08. 2010 15:31)

panalev:Poraďte ta zadní vrátka, spoření padlo na opravu staré chalupy, neměli jsme topení a byla tu stará okna a dveře, v zimě mrzlo, tak jsme museli dát 3 okna a 2 dveře nové, na záchodě a chobě totiž mrzlo. Auto nemáme, já ani ŘP, nevidí na jendo oko, ana druhé dost málo,ale stačí to,jen aby se mi s ním něco nestalo. S brýlemi to jde. Práci na doma taky neseženu.

(02. 08. 2010 20:44)

anka:take nam chybi velky pocet IT pracovniku, ktere budeme dovazet z ciziny.....IT pracovnici u nas vydelaji 2-3 vice nez prumerny plat.....a myslite, ze zajem o toto povolani za posledni leta nejak vzros­tl..­....ne­....do­konce jich ubyva.....

vite pane gogo, vy byste chtel od statu pomalu aby vam utiral zadecek......a co takhle osobni odpo­vednos­t...­.kaz­deho jedince sam za sebe.....za sve jednani, za sve deti a za svou rodinu.....?

(02. 08. 2010 15:55)

panalev:Soudím, že máte kliku, že jste mladá a máte slušně placenou práci, ale zkuste na Vysočině v malé vesnici, odkud není spojení a jste několik let před důchodem sehnat práci, podotýkám navíc neumím anglicky. neseženou ji ani mladé ženy v okresních městech a já jsem ještě omezená spojením, jede pár autobusů a šmytec. Směny nepřipadají v úvahu a ani nic není, pozavírali podniky. Jedině snad mužské profese, mám vyhledávače jakéhokoliv místa v městech, kam se vůbec dostanu a nechytám se. Cokoliv, uklízečka, prodavačka, prostě cokoliv, sebevraždu neuznávám, ale už mne napadlo taky ledacos.

(02. 08. 2010 20:40)

ferdinand:obojí sem zažila a nevím jak tohle vůbec někdo může dát do spojitosti.Je vidět,že to nikdo takový neprožil a i když jsem nikdy nikomu nepřála nic zlého tak těmto primitivům bych to přála.Práce se vždy najde ikdyž třeba ne hned,ale vrátit blízkého člověka k životu nejde !

(02. 08. 2010 07:02)

anka:

(02. 08. 2010 15:32)

panalev:jak a kde, Praha je jistější.

(02. 08. 2010 20:45)

otwa:je jako kdyz ti da nekdo po hube, to cumis jako puk a nevis kudy kam, ale paklize se to nekomu stalo jiste vi o cem mluvim.

(02. 08. 2010 04:14)

otwa:paklize nejaka "skolacka" se takto blbe vyjadruje k problemu, ktery na ni jednou ceka, az trochu zestarne, ukazuje jeji IQ

(02. 08. 2010 04:12)

zirafa:přijde mi to přirovnání poněkud přitažený za vlasy, i když to říkají psychologové... no, ti vlastně vědí všechno nejlíp.....

(01. 08. 2010 23:41)

bara:asi si to dlouhokrčko neumíme představit, já jsem ráda, že dělám sama na sebe, nejsem zaměstnanec, ale podle jedné své kamaárdky, která přišla o práci po 20ti letech, ta to orpavdu špatně nesla, i když není cimprlich
.
já vždy tvrdím, že je lepší stát frontu na banány jak frontu na pracáku...

(01. 08. 2010 23:49)

zirafa:já vůbec nezpochybňuju, báro, že to člověk hodně těžko nese, naopak, je to rána.... ale přirovnat to k tomu, když někomu odejde někdo blízký..... no, asi mám svoje blízké raději než práci.....

(02. 08. 2010 00:00)

jity:Také si myslím, že toto přirovnání je přehnané. Já jsem pracovala v jednom podniku 29let a změnil se majitel, administrativu přesunul jinam čili 350 km, do stejné firmy,ale poněku dále. Vyhodili nás celkem 7 s odstupným, ale bylo to těžké a přesto jsem musela najít řešení a nebylo to jednoduché. Daleko horší bylo když nám zemřela matka, tu už nám nikdo nevrátí.

(02. 08. 2010 11:33)

zirafa: přesně tohle jsem měla na mysli....jinou práci si člověk dřív nebo později najít může, smrt je definitivní......
hezký den

(02. 08. 2010 12:02)

panalev:To přirovnání je nešťastně zvolené. Ony existují tabulky na stupně stresu, kolik bodů co má. Tak se to asi nějak rovná, ale říci to na plná ústa to zní jinak. Když vám řeknou, že dovolen je jeden z největších stresů, nebudete věřit, ale je to tak. Prostě něky ii dobrá změna je stres a silný, svatba apod.

(02. 08. 2010 20:49)

zirafa:ano, ty tabulky existují, ale připadá mi postavený na hlavu, jak může někdo obodovat různé druhy stresu nebo emocí.... nehledě na to, že každý jedinec stejný druh zážitku prožívá jinak....

(02. 08. 2010 21:03)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy