3. červen 2020
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
DISKUSE K ČLÁNKU


zkrat: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(26. 07. 2010 17:37)

eurodavid:velice falesny kukuc. Zda se to jenom mne? Ja bych ho chtel potkat nekde za setmeni a mit latku v ruce. Spravil bychmu oblicej a treba by ho presli roupy.

(26. 07. 2010 13:14)

sakra:To je taky pěkný tlučhuba s hlasem podobným Bártovi. Má vůbec nějakou kvalifikaci na ministra školství? Ví to někdo?

(26. 07. 2010 13:32)

eurodavid:Kvalifikace na ministra neeeeeni. Je to politicka funkce, teda az na vyjimku v tzv. urednicke vlade. Nemocnice uz nevedou lekari, nybrz manazeri. Je jen otazkou casu, kdy to bude i u skol a podobnych institucich. Sporne, ja vim, ale co vi lekar o managementu?

(26. 07. 2010 14:09)

zkrat: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(26. 07. 2010 14:25)

eurodavid:Doba se meni. Ja mam elektro prumku a byl u nas cipisek, ktery je dnes stomatolog. Jen nevim, jak dodelaval maturitu z biologie. Ale jinak mas pravdu, i v USA je prodavac na Wallmartu Associate, coz v prekladu znamena spolecnik. Oni se pak ti associate citi lepe za tech $1.200 co vydelaj mesicne.

(26. 07. 2010 14:29)

eurodavid:jeste si vzpominam, jak po revoluci, byli najednou vsichni "manager"

(26. 07. 2010 14:31)

eurodavid:jestli on taky neni z te Yemiho gardy, jako pan Zaluda a podobni na ministerstvu dopravy.

(26. 07. 2010 13:46)

ajinka:tak všude!!! Žádná práce není lehká, pokud se dělá poctivě. Proč chce vláda zvýhodňovat jeden resort nad druhým? Copak práce ostatních resortů není potřebná? Děti si v družinách nesmí! dělat úkoly. Takže když přijdete v pět z práce, tak místo přípravy večeře nejdříve děláte úkoly. Jenže nejprve musíte dítěti vysvětlit dané učivo, protože paní učitelka na to neměmla čas???!!! V sedm jste jakž takž hotovi, takže se můžute vrhnout na přípravu večeře, svačiny, umejt a spát..... Takže s tím školstvím fakt žádná sláva, hodně se nechává na rodičích

(25. 07. 2010 19:33)

zkrat: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(25. 07. 2010 19:54)

setug:to je pravda. Budou je lákat peníze a spousta volna.Ovšem učit budou mizerně, protože je ta práce bavit nebude. Vojákům uberou, takže uřitelé mohou jezdit na povodně a jiné přírodní katastrofy, času budou mít dost, peněz také.

(25. 07. 2010 18:29)

zkrat: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(25. 07. 2010 17:48)

sova13:by se asi měl léčit
Kvalitní školství je základem všeho.
Bez peněz se kvalita školství nedá pozvednout.
A mizerná kvalita školství se už podepisuje a stále se bude podepisovat, pokud to Kalouskovi projde, na vzdělanosti lidí, která má vliv na kvalitu života všech a to ve všech oblastech života.

(25. 07. 2010 14:20)

majojo:Oan Kalousek nepotřebuje vzdělané lidi. Ten potřebuje blbce, kteří čumí celé dny na seriály a občas si k tomu zajdou do sámošky pro další basu piv a nebo udřené socky, které mají co dělat, aby zaplatily nájem. Ti mu do těch jeho čachrů kecat nebudou.

(25. 07. 2010 14:43)

e.44:VV udělaly správný krok převedením dvou miliard z obrany do zdevastovaného školství, aby se zlepšila jeho úroveň( spousta mladých schopných pedagogů nyní kvůli nízkým platům do školství vůbec nenastoupí), jelikož úroveň školství má přímý vliv na úroveň vzdělanosti dalších generací a vůbec na kvalitu všech lidí.
A Kalouskovi muselo hrábnout, když chce aby teď školství ušetřilo ty miliardy tři.
U nás je rozhodně mnoho jiných resortů, kde se dá ušetřit víc, a to bez přímých následků na vzdělanosti a úrovni budoucích i současných generací.
Například takovým 50ti %ním omezením " úředního šimla" ve všech sférách by se ušetřily obrovské peníze a méně komplikované jednání na úřadech ( nikdo už by nevymýšlel nepotřebná lejstra sloužící pouze k obhájení "nezbytné existence" jeho pracovního místa) by mnoha lidem usnadnilo život.

(25. 07. 2010 14:09)

paralenka:Vidím problém trošku jinak. Neexistuje rovnítko mezi slovy mladý a schopný. Během praxe mi tihle adepti "procházejí rukama". Mladých, schopných, nadšených pro tuhle práci vidím minimum. Dnes už jsou tak nad věcí, že jim zpracuji celou přípravu, zašlu mailem, mladí schopní se ani neunavují dát něco svého, případně přijít prokonzultovat hodinu v předstihu. Pak jenom zírám, co se v hodině děje, protože co jim určitě nechybí, je sebevědomí. U kluků je to ještě horší než u dívek, ty se alespoň snaží o solidní přístup, pánové to berou levým hákem. Osobně si nemyslím, že přísun peněz takovýmhle způsobem změní cokoliv. Taky to není jen o penězích, protože kdo chce učit - a poctivě, nově, se zaujetím, nemyslí jen na to, že pracuje za šupácký plat (samozřejmě plat vysokoškoláka, jiný by za něj oblíznul všech deset, ale to je jiná kapitola).

(25. 07. 2010 15:15)

e.44:Netvrdím, že všichni mladí pedagogové jsou schopní, ale někteří skutečně jsou. A kdo nahradí těch pár starých schopných, co odcházejí ze školství díky věku, když bude kvůli nítkým platům do školství nastupovat jen póvl, který namá šanci se jinde uchytit?
Ve skutečnosti není pravda, že ti co chtějí skutečně poctivě učit bez ohledu na plat, skutečně do školství nastoupěj. Mnohým z nich to nedovolí finanční povinost k rodině.

(25. 07. 2010 15:49)

ertepla:ne každý mladfý je schopný. jen zkušený je schopný. na to si přijde každý sám. A čím dřív, tím líp, udělá ase na dětech méně škody a učitel zústane ve školství. Ty rady dostává od starších učitelů. Můžu zodpovědně říct, že se neovému učiteli věnuje uvádějící učitel hodiny týdně. z vyšek chodí nepřipraveni, neznají stupnici hodnocení, neopraví jediný sešit, neumí vytvořit písemné práce, slovní hodnocení žáků, neumí pracovat s rodiči a žáky vůbec. Nechápopu výc***u složku, protože přišli do školy jen učit...Víc peněz bych dala uvádějícímu učiteli, ten se namorduje s novým nejvíc - ZADARMO se mu věnuje hodiny a hodiny týdně. Nový zhrábne plat skoro stejný jako ten starý a ještě nástupní 180 tis. nesouhlasím....

(25. 07. 2010 17:21)

pepazdp:Chyby v příspěvcích už jsem se naučil úspěšně ignorovat, ale u tebe mi to přeci jen nedá.........
Doufám, že ty jsi nikdy nikoho nic neučila a ani nikdy nikoho nic učit nebudeš. Hlavně češtinu nééé­éééé­ééé.­....­....

(25. 07. 2010 19:57)

alenam:A dochází ti vůbec, že tím, že za nově nastoupivší mladé děláš přípravu, jim prokazuješ vlastně medvědí službu a bráníš přirozenému výběru?
Měla bys mladým jenom radit, jak to dělat, aby se to mohli naučit sami. Dokud to za ně budeš dělat nebudou mít důvod, aby se sami snažili. Podle mě je nutné hned na startovací čáře všechny "hodit rovnou do vody" a pak se velmi rychle ukáže, kdo z nich na to má a kdo ne. A neschopné a flákače je nutné okamžitě vyhodit a nabrat další a zase je nechat projít stejný sítem. A právě k tomu, aby se do školství hlásil dostatečný počet mladých, ze kterých by šlo vybírat, je nutné, aby ve školství byl dostatek peněz na platy, které by je přilákaly.
Ta tvoje pomoc mladým vede jenom k tomu, že se ve školství nakonec udží, i když jenom jedním drápkem, i ti téměř neschopní, a podle toho školství taky vypadá.
Dokud budou ve školství takový pomahači, jako ty, a dokud nebudou platy tak velké, aby přilákaly dostatečné množství uchazečů o místo, z kterých by se dalo vybírat, nic se ve školství neobrátí k lepšímu.

(26. 07. 2010 10:42)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy