26. srpen 2019
Svátek slaví Luděk, zítra Otakar
DISKUSE K ČLÁNKU

josef:Všichni naši tzv. umělci jsou plagiátoři, zajímalo by mne, který z nich do zahraničí platí.

(11. 07. 2010 09:20)

disk:...a ještě ze sebe dělá chudáčka. Navíc celé jeho hlášení se k Ostravě nemá jiný motiv, než zviditelnění se.
Myslím, že je v pořádku, že na plagiátory platí tvrdý metr, krást se prostě nemá !

(11. 07. 2010 07:52)

lipno:ale původním autorům je to sise šumafuk (lidi budou nannaděni na originál, který si takto získá reklamu a prodejnost.)
Tady jde o nenažrance z OSA, kteým hodně zůstává za prsty, MUSÍTE jim plait i za SVÁ díla.
Podívejte se, kolik stojí CD Gotta a on dostane jen 13 Kč za prodaný kus.
Chtěl jsem si písničku poslechnout, ale i piráti chcou za ni zaplatit, takže zně mají i oni

(11. 07. 2010 07:06)

disk:Zapomněl jste na to, že OSA umělce zastupuje, tedy je to jejich vůle - existují i jiné svazy zabývající se autorskými právy.
A pokud jde o pana Kovalčíka, je mi fuk, jestli se tím zabývá OSA nebo vosa, to, na čem se podílel se prostě v civilizovaném světě nedělá.

(11. 07. 2010 08:04)

cert: Opravdu? Vy neznáte žádnou populární písničku, která by byla přetextovaná a přezpívaná jiným interpretem v jiném jazyce? Tak já vám napovím. U našich "hvězd" jsou to čtyři z pěti jejich "hitů" vy rozumbrado.

(11. 07. 2010 08:36)

disk:To je trochu jiná káva - samozřejmě u nás jsou coververse běžné, protože hudební vkus veřejnosti je dlouhá léta mizerný.
U pana Kovalčíka však jde přesně o týž hudební podklad do poslední noty doplněný jeho rádobyvtipným textem.
Pokud jde o jeho zviditelnění a příjmy, jistě klip netočil provozovatel stream.cz jen tak z legrace a zadarmo - když nic, tak jde o příjmy z reklamy umisťované na stram.cz. Samozvaný bavič tím jistě taky přišel k nějakému kšeftu a poslouchanost rádií, která skladbu hrála jistě znamenala také zhodnocení zisků z reklam.
Prostě je to krádež, a není důležité, jestli se o ni stará OSA nebo jak kvalitní je originál.
Mmjn, originál melodie není od Jay-Z a nechte si své invektivy na koupaliště !

(11. 07. 2010 11:46)

cert:A jen tak mimochodem OSA se umělců vůbec neptá, jestli chtějí být zastupováni, nebo ne. Umělce spíš okrádá, než hájí. Zkuste si o tom někde něco přečíst. ;-)

(11. 07. 2010 09:02)

disk:Není pravda, že proti tomu není obrany, ale diskutujme k věci, je normální mít zisk z toho, co vytvořil někdo jiný?

(11. 07. 2010 11:41)

zirafa:tady máš odkaz, a zadarmo, nic za to nechci!

http­://www­.stre­am.cz­/vide­o/4738­04-ruda-z-ostravy-feat-martina-partlova-ostrava/

(11. 07. 2010 11:13)

hutnik:To já bych teda kvůli ukradenýmu songu do basy nešel. Dobře ti to tu píše "sweet-me". Slož něco svého a jestli z toho Alicia Keys a Jay Z udělají plagiát, jako ty z jejich New York, můžeš jim to taky zakázat.

(11. 07. 2010 07:05)

pejsankova: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(11. 07. 2010 06:31)

sweet-me:Rudo, tož slož něco svého

(10. 07. 2010 23:50)

zirafa:bojuj!! klip je SUPER!!!

(10. 07. 2010 23:14)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy