10. srpen 2020
Svátek slaví Vavřinec, zítra Zuzana
DISKUSE K ČLÁNKU

zlymikes:buď stavebně oddělit a nebo klimatizaci. Např. Němci mají osobní vagóny s takovou klimatizací,že prostor pro kuřáky a nekuřáky není oddělen stavebně a nikdo neví,že se tam kouří.A v dobré hospodě,kde takové odvětrání mají,také ten kouř se nepozná. Ale ono nejde o ty zákazníky,ti si mohou vybrat.Ale co má dělat obsluhující personál,který celou šichtu,což je zpravidla 12 a více hodin,je v kuřácké udírně.Taky může jít dělat jinam?Jen kdyby to šlo.

(07. 07. 2010 06:56)

guleman: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(06. 07. 2010 02:12)

duncanidaho:Ačkoli jsem nekuřák, nesouhlasím s absolutním zákazem kouření. Restaurace by měly mít kuřáckou a nekuřáckou místnost. Vím, že to je náročné technicky a finančně uzkutečnit, ale postupně by to mělo jít. Nekuřáckých restaurací je málo, ale naštestí přibývají.
Taková typická vesnickýá hospoda bez kouření bude v bankrotu za pár měsíců.

(05. 07. 2010 22:30)

gogo:A to je tajemník prezidenta...

(05. 07. 2010 16:24)

pamatovak:nechodím do restaurací jen proto, že se tak kouří, smrad se dá krájet a pálí oči. Mohu s klidným svědomím napsat, že jsem byl celý život a to i v práci kuřáky omezován.
Tento v podstatě primitivní návyk je na čase začít mýtit. Také nechápu, proč se potom dělá takový humbuk kolem marihuany. Tu jsem sice nechutnal, ale tabák ano.
Výluh z marihuany je léčivý. Z tabáku smrtelný. Stříkejte ve skleníku výluhem z tabáku papriky proti mšicím; papriky konzumujte a přesvědčíte sami sebe.

(05. 07. 2010 12:19)

brandl:chápu, že v práci to vadí, ale prosím neházejte kuřáky do jednoho pytle, jsou i slušní, řekl bych že většina, já vždy když jsem požádal, odešli nebo to zhasli.A restauraci si určitě můžete vybrat nekuřáckou, pokud chcete a pokud je...a pokud není, zamyslete se nad tím proč není? to nejde ustanovit zákonem, v podstatě násilím a omezováním jiné skupiny lidí na úkor dalších. Namítnete, že nekuřáků je víc, ale každá skupina má svá svobody a práva volby. Až vám na něco stát, zákon, nebo unie sáhne, na něco nač jste zvyklý, nebo máte rád, také budete nespokojený, a věřte že k tomu dojde. Česká obyčejná hospoda bez kuřáků nevydrží ekonomicky a tudíž zanikne..a pak si tam nezajde nikdo a nikdy.

(05. 07. 2010 12:39)

brandl:hovado nekuřáka a slušného kuřáka, nebo opačně. Tohle by se vůbec zákonem nemělo řešit, kdyby byli lidi slušní a ohleduplní. Je hulvátství kouřit druhému u jídla, nebo jej tím obtěžovat tam, kde to není vhodné, ale je nesmysl nekuřácká čtyřka pivnice, kde se obyčejní chlapi večer u piva baví o fotbale nebo babách. Tím by zakonárdci vzali normálním obyčejným lidem jednu z posledních radostí. A většina návštěvníků těchto hospod jsou kuřáci. Řešení volbou je nejlepší a samo ukáže kde je pravda. Myslím, že parlament má k řešení dalko důležitější zákony, než se dohadovat kde kouřit a kde ne.

(05. 07. 2010 10:47)

mesalina:jenže nejsou všichni slušní a ohleduplní, proto je tu možnost toho zákona, ale v podstatě se vším, co jste napsal souhlasím

(05. 07. 2010 11:00)

brandl:jste nejspíš vzácná žena)většinou zde uřvávají militantní bezohlední nekuřáci co si nevidí na špici nosu a nechtějí uznat, že jsou i kuřáci slušní lidé, většinou..vyjímky jsou jak sama píšete na obou stranách. Fenomen české čtyřky, jak píše i pipilipi bez kuřáků by zanikl a to je svého druhu také určitý fenomen, odvážímse říci že kulturní, jako syrečky, plzeńské pivo apod. Ale v zásadě jde opravdu jen a další vměšování státu do dalších svobodných voleb, podotýkám že slušného a inete­ligen­tního,­člově­ka. Již takhle ve spolupráci s nesmyslnou a byrokratickou Unií, vzdálenou normálnímu životu vymýšlí nesmysly a Špidloviny, přestávám se cítit svobodný, v důsledku. Děkuji za Vaše přitakání

(05. 07. 2010 11:40)

mesalina:díky ...vidíme to podobně ne-li stejně, myslím, že slušní lidé se vždy domluví a pro ně zákony snad ani nejsou potřeba, je jim vlastní chovat se ohleduplně, ale přikazovat něco ve čtyřkách, když tam stejně nikdy nejdu, je na hlavu postavené a rozumného člověka to ani nenapadne, aby měnil kulturu těchto lidí, každý by měl mít možnost výběru dle svého vkusu, vadí mi ale, když jdu do kavárny, dám si kafe a zákusek a od vedlejšího stolu se na mě začne valit dým, tady bych ten zákon použila ...

(05. 07. 2010 13:06)

janulac:V Anglii se nekouri uz dva roky a nikomu to nevadi a to i v pivnicich.Venku jsou prostory a kazdy si na cigarko zajde .Jenom jste trochu zapomeli na obsluhujici personal.Tento zakon je uspora penez e zdravotnictvi do budoucna.Proc , by mela servirka, nebo cisnik dostat rakovinu, kdyz treba nekouri?Take jsem kuracka a nekourime doma.Marihuana je leciva v lecich a ne , kdyz se kouri, na internetu je plno napsano ,tak by si to mel zastance teto drogy neco precist.

(05. 07. 2010 13:07)

arcaben:My jsme ale v Čechách!!Až si za "velkou louží"dají na hlavu lejno,tak si tam dáme dvě,abychom byli lepší??

(05. 07. 2010 13:36)

brandl:ano, souhlas s Arcaben....jsme v čechách a co je venku je v mnoha směrech nepřenositelné, za chvíli nám zakáže EU i souložit, tak prostě nebudem? Co Vy?. Vůbec asi neznáte fenomen české hospůdky, jste žena. Navíc servírky nikdo nenutí pracovat, když nechtějí, v kuřácké hospodě....ale ony většinou také kouří, nebo jim to nevadí

(05. 07. 2010 14:13)

pipilipi: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(05. 07. 2010 10:36)

siroky11:Ale musím uznat, že do hospody patří cigareta, jinak by to asi nebylo ono!!!Ale také bych se přikláněl, aby v době obědů, byl pro nekuřáky vyhražený prostor. Někteří kuřáci jsou neomalení dobytkové. Toto rozhodnutí bych nechal na vedoucím, nebo majiteli hospody. A proč se tímto problémem mají zabývat politici? Asi mají ho.no co na práci.

(05. 07. 2010 10:22)

prezza:Musím uznat, že tímto se pan tajemník jen strapnil, nic víc. Kdyby se jednalo o sousedský spor, bylo by to možné klasifikovat jako vydírání. Ale u tajemníky je to neprípustný prešlap. takto sa politik nechová, ať si už myslí co chce. Kouřím více než 30 let, přestávám kouřit každý druhý den, protože to cítím na zdravý jako dýchavičnost apd.Stále nic. vím,že jsem blbec, ale asi s tím nic nenadělám. Ale celosvětově je to normální, že se nekouří v hospodách, tak to bude časem i u nás.A vúbec mi to nevadí.nemám s tím problém. A nakonec pro zastánce kouření.ty 4ky bez obsluhy apd,to není problém, ani by mi nevadilo,kdyby se v nich kouřilo, ale vyloženě mne s prominutím ser..,když jsem v supermarketu u pokladny a 3m za pokladnou je bufet, kde pro dým nevidíte nic a kouř je po celém okolí pokladen a pečiva.

(05. 07. 2010 10:12)

mesalina:já myslím, že on trapný je celkově, nikdy jsem od něj nečetla něco, s čím bych souhlasila, bude asi vadný, nevím čím si zasloužil být tajemníkem

(05. 07. 2010 11:11)

paralenka:jak nelogické je něco zakazovat zákonem. Stále stejná debata - podnikatel je ve svém, podniká za své, ale zákonodárce mu přikazuje, aby .... Rozhodně je nutné určit si svobodně, zda se v mé hospodě bude či nebude kouřit. A podle toho si každý vybere, kam vleze, jak hosté, tak zaměstnanci. Zákonem jde samozřejmě zakázat cokoliv, třeba pití alkoholu do 18 let, marjánku, nicméně žádný zákaz nevyřešil, aby se to nedělo. Jinak by asi nebylo možné vidět namazané či zfetované školáky. Nicméně ohleduplný kuřák si stejně nezapálí tam, kde je to nevhodné. Je to spíš obrázek o nás, než o zákazech. A tímhle si ubíráme právo svobodné volby - vše musí být příkazem, zákonem? Bohužel spratka slušným způsobům naučit nelze, ten se stejně na nějaký zákaz vykašle.

(05. 07. 2010 10:03)

brandl:stávající zákon o svobodné volbě je daný a je dobrým řešením, nikdo nekuřáky nenutí vstupovat do čtyřek kde se kouří. Jistě je nekuřáctví skvělý byznys, a tak hospodští určitě masově označí své pivnice jako nekuřácké. Kde se bere v čecháčcích tolik zloby a malosti? Hospody jsou soukromé a nikdo nesmí nařizovat majitelům jaké chtějí hosty. Pan Jakl má v mnoha věcech pravdu. Podotýkám, že jsem nekuřák

(05. 07. 2010 09:51)

oldedek:Kuř v.o.l.e alespoň brzy zajdeš ty *** z kozy ...

(05. 07. 2010 09:46)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy