12. červenec 2020
Svátek slaví Bořek, zítra Markéta
DISKUSE K ČLÁNKU


amadea:Ten statek znám,i to místo a ostatní místa zatopená v Bohumíně.Je to zátopová oblast.Jsou to místa velmi komplikovaná svou lokalitou -soutok Odry s Olší,slepé rameno Odry a ještě několik malých stouh,které lidi ohrožují.Lidé v této lokalitě jsou pravidelně zatopeni a nemluví se o tom,stačí velké lijáky a je to.Je smutné,že domky tam stojí už hezkou řádku let a nejspíše jsou neprodejné a lidi berou peníze od státu za vytopeení nemovitosti stále dokolečka.Bohužel ne všichni je využívají k dané věci,vím z osobní zkušenosti.A pak tytéž lidi,kteří si po dalším vytopení zakoupili ojetý automobil místo opravy domova,vidím v tv zprávách plakat a nadávat na povodí Odry,jak je to strašné....Ono to hrozné je,ale ne vždy a ne pro všechny.Bohužel chápu starousedlíky,dům neprodají,žijí tam po celé generace,jsou v důchodu,kam a za co by šli jinam....Ale jsou tací,kteří se sem záměrně nastěhovali a neprodejné domky nakoupili s vědomím potíží s vodou a bydlí,jak bydlí.Bohužel je v této lokalitě,jež prošla tisíciletou vodu,dokonce jedna ulice novostaveb prominentních majitelů/ředitelé škol,vysoce postavení úředníci kraje,krajští politici a zastu­pite­lé,pod­nika­telé/­,jež si postavili své domy v ulici prominentů a vědomě v zátopové oblasti bydlí,většina zdravě uvažujících lidí to nechápe..KDO JIM DAL STAVEBÍ POVOLENÍ a PROČ TAM STAVĚLI?Je však i minimum těch,jež zakoupili parcelu,postavili dům a nevědomě se dostali do zátopové oblasti.

(25. 06. 2010 14:11)

natulee:je tam psáno, že tam byl ten statek odjakživa a že tam měli postavit protipovodňovou hráz, což se nestalo! A stěhovat statek, když tenhle je neprodejný...je taky těžké.

(24. 06. 2010 09:03)

bosomfriend:Nemá budovat existenci u vody, o které ví , že se může vylít z břehu.

(24. 06. 2010 08:33)

ales1:tak tady nesouhlasím. Statek tam byl postaven dávno, územní změny přišly až pak. Pokud úřady hráze veřejně slíbily, právem se paní spoléhala na to, že bude slib splněn. Varování přišlo pozdě, ač si i ta statkářka z daní platí státní aparát, který má toto v náplni práce.
Jinak je ale fakt, že každý rok přichází spousta lidí o své podniky a musí začínat znova, z ničeho. U podnikání, kde jsou ve hře živé bytosti je to zvlášť smutné.
Skutečně by, pokud je to tak, jak se píše, měla zažalovat patřičné státní flákače.

(24. 06. 2010 09:05)

sharka:ale tady bych ráda přis­pěla­...ZV­EŘEJ­NĚTE ČÍSLO ÚČTU,KAM MŮŽU PANÍ MARCOLOVÉ POSLAT PENÍZE ....snad se ještě přidají další...

(24. 06. 2010 08:33)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy