19. listopad 2019
Svátek slaví Alžběta, zítra Nikola
DISKUSE K ČLÁNKU


papik:Tady se evidentně neřeší, jestli záchranka přijela včas, ale jak vůbec matka mohla dopustit, že se dítě narodilo mimo nemocnici. To si měla jako zašít do převozu do porodnice stydké pysky, vy filozofové?

(25. 04. 2017 13:03)

papik:Samozřejmě, že se jednalo o domácí porod, když se záchranka uráčila přijet až za hodinu! To si měla jako mezitím zašít vaginu, nebo co?
Domácí porod je zřejmě jediná situace, kdy nemocnice není povinna poskytnout první pomoc!

Češi si prostě musí zvyknout, že k porodním a předporodním problémům doma se prostě včas nejezdí, i kdyby byly sebevíc překotné a neplánované!!!
A dispečerku bych vyznamenal za prokázání nebezpečnosti domácích porodů!

(25. 04. 2017 12:39)

Janina30K:Nechápu jak může někdo takhle riskovat!! V těhotenství jsem neměla žádné problémy a stejně mě i synovi šlo při porodu o život! Jen díky zásahu doktorů, jsme oba v pořádku a za to jim budu do smrti vděčná!
Co by jiné ženy daly za to, aby čekali miminko a takhle by fakt nehazardovali s takovým zázrakem. A jediný, kdo to doopravdy odskákal, bylo to miminko, tomu už nikdo život nevrátí

(24. 04. 2017 16:03)

zednik:Jen tak týden před porodem by jí nenabídla nemocnice z plezíru hospitalizaci. Podepsala revers, začala rodit "překotně" doma, a manžel v tu ránu záchranku nevolal. Divný ne? A te´d se rozčiluje, že musel jet s policií?
Alternativní pomatenci vymysleli novou kličku. Do posldní chvíle se teď tvářit, že chtěji rodit v nemoc­nici,­ale.­...dě­lají vše pro to aby porod byl nakonec doma .

(23. 04. 2017 12:59)

papik:Zedníku, jděte radši míchat maltu . Když tam porod trval třičtvrtě hodiny, zajímalo by měl,kde se tak dlouho loudala záchranka. Nějak se mi nechce věřit, že by opravdu volali záchranku až po porodu, podle mě mlží záchranka. Když jsem se přímo na to zeptal v jejich oficiálním prohlášení, celý dotaz byl smazán bez odpovědi. Ale na tom zuřivým odpůrcům porodů nepřijde nic divného, ini si myslí, oni si prostě myslí, že všechny domácí porody jsou úmyslné a záchranka vždy jezdí včas.

(25. 04. 2017 12:51)

to-snad-ne:Brání se vždy ten, kdo má máslo na hlavě. A nejlepší obrana bývá útok. Pravdu má ten, kdo víc řve, že.

Záchranná služba má zcela jistě záznam, kdy kdo záchranáře volal.
Porod trval podle článků cca 45 minut.
Chápu, že rodiče mohli zpanikařit a záchranku nezavolat. Mohla ji však hned v 9 zavolat PA, která byla údajně tou dobou v Brně.

Pokud záchranáře zavolali k porodu hned v 9, a ti přijeli až když bylo dítě na světě, tedy po více než 40 minutách - je trestní oznámení na ně možná na místě.

Pokud je volali až po porodu, když PA "která tam vlastně nebyla", viděla, že to pos..la a záchranáři již nemohli udělat vůbec nic, tak se vůbec nedivím, že celá slavná Unie dělá takový humbuk.

(23. 04. 2017 12:46)

1pravda1:Podepsala reverz v nemocnici na doporučení porodní asistentky, které tak moc důvěřovala? Porod doma je prostě hazard se životem dítěte a jen proto, aby matka byla doma? Stejně nakonec volaly záchranku a pozdě! Asistentka žádné přístroje nemá.

(23. 04. 2017 12:33)

oxygene.p:Unie porodních asistentek je nezisková organizace , to hovoří za vše.

(23. 04. 2017 12:19)

Judita:Je to velmi smutné,ale nezodpovědnost rodičů.Nevím,jak daleko měli nemocnici,ale když je zle,jedu hned a na nic nečekám.

(23. 04. 2017 11:25)

oxygene.p:Matka přenášela a odmítla zůstat v nemocnici a podepsala reverz. Myslím , že logicky vzato , je vrah tato nezodpovědná biomatka. Pri porodu volá nejdříve šarlatánku a nezavolá záchranku? Porodní asistentky a neuvážené biomatky už takhle zabili několik dětí. Matka by patřila na několik let do kriminálu , ta šarlatánka taky. Bohužel , ve většině případů drzost těchto biomatek nezná mezí a tak je možné , že nakonec ještě budou vymáhat odškodnění po záchrance. Držím palce záchranářům v jejich nelehké práci.

(23. 04. 2017 11:23)

kajman1: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(23. 04. 2017 11:18)

kajman1: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(23. 04. 2017 11:15)

ivoadler:Tyhle alternativy stojí za ho vno. Domácí porody, biopotraviny, alternativní školství a co já vím co ještě. Vnuci sousedky chodili do lesní školky. Dodnes mají problémy s vyjadřováním. Žeru standardní potraviny, ostatní se mě netýká.

(23. 04. 2017 11:13)

vitalika:To se dalo čekat ze ted bude rodina kopat kolem sebe ať hledají viníka u sebe pokud někdo podepíše revers je viník znám.

(23. 04. 2017 11:09)

ma-ka:Přenášela? Fakt? To byla vic nez 14 dni po TP? To asi těžko! A do TP+14 se nejedná o přenášení, ale o porod v terminu!

Dítě zemřelo v rukách záchranářů, takže je v pořádku, pokud rodiče podají trestní oznámeni, aby se to přešetřilo, pokud se jim cokoli na jejich nezdálo. Protože pokud "zachraňovali" dítě, které mělo problém, a i kdyby nemělo, tim, že ho odstřihli od pupečníku, pokud nedotepal, je to hrubá chyba a jejich naprosto nevhodná rutina, která v případě dítěte s určitým problémem mohla být rozhodujícím faktorem. Poporodní adaptace je vždy lepší, pokud se pupečník nechá dotepat. A pokud jeste tepal, měli matku a dítě transportovat, a ne šmikat.

(23. 04. 2017 10:54)

1pravda1:Déle než týden - max. deset dní, vás přenášet nenechají, může se začít kalit plodová voda a to je pro dítě nebezpečné..... Záchranáře zavolaly až bylo dítě na světě, za jak dlouho si myslíte, že tam byli a jak dlouho pupečník tepe Pokud by bylo vše v pořádku, tak by snad záchranku nevolaly! Tudíž je to vina těch dvou blbek, co se rozhodovaly tak dlouho, až nebylo dítěti pomoci.

(23. 04. 2017 12:38)

krisie:Ten problém měli jak dítě, tak matka. Opravdu chcete od klávesnice počítače rozhodovat o správnosti postupu zásahu záchranářů? To dítě nezemřelo v rukách záchranářů proto, že je do této situace někdo jiný úplně zbytečně dostal. Kdyby rodička nepodepsala reverz (na čí pak asi radu to bylo?), byla by v porodnici a žádný porod doma by nehrozil. Kdyby rodila v porodnici, byla by napojena na monitor a mohlo se zjistit ještě před samotným porodem, že se něco děje. Proč PA tvrdila, že pro ni nebyl domácí porod vhodný, ale nedoporučila ji po termínu v porodnici zůstat? PA s UNIPOU normálně kacají, protože ví, že to zkrátka podělaly a tentokrát už to asi nebude bez následků pro všechny zúčastněné.

(23. 04. 2017 13:48)

socan68: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(23. 04. 2017 10:38)

mrne:To si snad rodiče dělají srandu ,že chtějí podat trestní oznámení na PČR a záchranku. Doufám ,že si rodiče přečtou tento článek co napíši . Jako máma 3 dětí ,bych nikdy nechtěla rodit doma ,všechna péče je v porodnici . A paní ,která odmítla být v porodnici do porodu a podepsala reverz ,je pouze její vina ,ona rozhodla o svém a dítěti životě a né policie a nebo záchranka . PČR a ani záchranka za to nemůže ! Měli by jste se prvně zamyslet nad sebou (rodiče) ,než někoho budete napadat. Tady hlavně ,jde o jedno ,že chcete svoji vinu hodit na někoho jiného a ještě nad tím vydělat. Hnus ,takové jednání !

(23. 04. 2017 10:28)

karassidlo:Sorry, ale pro mne je tu NAPROSTO jasný viník!!!!!!! Podepsala Revers a odešla z porodnice PROTI názoru lékařů!!!!!! Tak NENÍ o čem diskutovat!!! ZAVRAŽDILA svoje dítě! ZAVŘÍT!!!!!!!!!!

(23. 04. 2017 10:19)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy