20. listopad 2019
Svátek slaví Nikola, zítra Albert
DISKUSE K ČLÁNKU


joudajoudovy:valachova, ale pozapomnela prozradit, ze uhajeni maturity z matiky si vyzada dalsi naklady na nove ucebnice, ktere pro vsechny stredni skoly a ucnaky s maturitou nejsou stejne a dojde k narustu vyucovacich hodin.
nevim, jak si to predstavuje u prumyslovych skol, kde technicke predmety maji pred matikou prednost a zabiraji nejvetsi cast vyuky?
i komous vedel, ze na ekonomicke skole staci ucetnicke pocty, ze na prumyslovkach je dulezitejsi znalost technickych vzorecku ci pro prodavace s maturitou se jedna o prehled zboziznalstvi ci slozeni materialu.
pouze gymnazia, jakozto prodlouzeni zakladnich znalosti, mela rozsahlejsi matiku, ale povinnost maturovat nebyla.
vychazelo se s podminky: maturita z CJ, ciziho jazyka, jednoho hlavniho odborneho predmetu a jednoho volitelneho, ktery se minimalne ucil dva roky.
co dodat....., pouze, ze valachova si nasla dalsi odtokovy kanal jako v pripade svych placenych poradcu ze soukromeho sektoru pro inkluzi.

(09. 03. 2017 07:33)

flesch2z:Pro tuhle...... nemám slušné slovo. Budu nejšťastnější ženská na světě až jí po volbách zavřou do kriminálu.

(08. 03. 2017 20:03)

kasandra226:Drakulina - přesně tak - krásně napsáno - souhlas

(08. 03. 2017 15:05)

janieem:Valachová nemá na postu ministryně školství co dělat, říkám to od chvíle, kdy to místo dostala. Jako právnička žije v naprosté deziluzi co se potřeb školství týká.
Povinná maturita z matematiky na VŠECH středních je prostě kravina, to se na mě nezlobte. Ano, stavební obory, gymply, elektro, technické školy, by ji samozřejmě měly mít, ale humanitní školy či nástavby řemeslných učebních oborů? Prodavačky ok, ale kadeřnice?
No nevím, chtělo by to asi trochu přemýšlet.
A lidi jsou tak tupí, že jednotné maturity a přijímačky ještě vítají s úsměvem?
Copak fakt nechápou, o co jde doopravdy?
Za chvíli se tu bude v dějepisu učit, že nás v 68 přišli Rusáci zachránit a EU pro nás bylo tou nejlepší volbou.
Uvědomte si, lidi, že nežijeme ve svobodné zemi!!!

(08. 03. 2017 14:34)

salamander:Mladý Klaus je pouze takový divný hovnivál. Nic víc, nic míň. Fakt je, že školství je hodně špatné. Proč tomu tak je, je údajná "konkurence soukromými" školami. Ty si ze škol udělaly dojnou krávu na peníze, z učitelů se stali ti, jež se třesou strachy, že si pitomeček s IQ = dnešní datum, který navíc neumí napočítat ani s pomocí prstů do 100, půjde stěžovat a vyhrožovat, že odejde ze školy, pokud neodejde učitel, který to po něm chce. Ředitel a majitel soukromé školy z vize, že ztratí "dojný subjekt" učitele nejenom vyhodí, ale ještě ho veřejně zostouzí prohlašováním, "neumí učit". Tak to dnes vypadá na soukromých školách. Škoda, že se Valachové nepodařilo prosadit zrušení soukromých škol ze dne na den.

(08. 03. 2017 13:36)

drakulina: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(08. 03. 2017 13:02)

11karel11:Úpadek školství pokračuje. Tato ženská má učit ve škole a ministrem školství má být zkušený dlouholetý kantor, který má poznatky, co budou děti v životě potřebovat. Mladý Klaus má dobré názory, ten by měl být ministrem školství. Učit se něco, jen pro učení je nesmysl a nic to do života nepřináší. Stejně to dětem jedním uchem a druhým to jde ven, není to k ničemu. Školství v této zemi bylo na dobré úrovní, ale změnou režimu tu upadá všechno. Učební obory mají maturitu, ale řemeslníci svoji práci umí špatně. Maturita se dá koupit , i na církevních a soukromých školách, tituly se dají koupit, 3 slovy, školství stojí za hov....

(08. 03. 2017 12:43)

11karel11:Zedník řekne , že studoval.

(08. 03. 2017 12:46)

oxygene.p:Kdyby měla koule , tak si každý rodič přijde s chutí do nich kopnout

(08. 03. 2017 12:28)

lojzo:Každý starší občan si je vědom toho,že naše školství je na úrovni rozvojových zemí a USA kde každý nevzdělanec dostane diplom když ukončí povinnou docházku a to jenom proto,aby amerika mohla vykládat kolik má lidí s,,maturitou,,!Naše mládež nezvládá jednoduchou násobilku a apelují s tím,že vše najdou na inter­netu!­!!Jes­tliže bouchnou satelity,máme v republice desítky tisíc negramotů,neboť školství jim nic nenatluče do hlavy.Ovšem Valachová si toto nedovede připustit ani uvědomit,neboť školství stále upadá!Maturity -jasně že ANO.Zakázat ve školách jak mobily tak počítače a vrátit se třeba jen k tabulím a naučit něco naši mládež,která má vše u prodloužených zad!!!A politici také,nikdo nemá za nic zodpo­vědnos­t!!!Pam­lsko­vá vyhláška musela vzejít z někoho velice nevzdělaného,který zřejmě ani nespor­toval­,poně­vadž ať si děti dají ve škole to co doma dostanou nebo na co mají peníze!Ale základ je v tělocviku a když slyším že kdejaká dyňa je osvobozená od tělocviku,že neudělají přemet a jiné,na co potom ta škola je?I ten sport a pohyb se musí učit neboť bez pohybu jsou děti nemocné a nemehla.Kdo navrhl do škol mléko,je opravdu nemocen na moku a měl by se nechat vyšetřit a to uryc­hleně!­!!Sta­mili­ony které na tuto,,tunel akci,,mají jít by se v každé rodině použili efektivně,ovšem politici navrhují samé tuposti což jim velice odpovídá a raději navrhnou debilitu než aby přemýšleli a investovali naše peníze tak,aby z nich byl užitek pro naše generace.Myslím si že by politici měli dělat testy na inteligenci,neboť to co tam máme za smetánku na všech ministerstvech je odpuzující a proto je republika na huntě.Skoro každý kdo jde do politiky krade a nic jiného nedělá!Vyjímky jsou odstraněny samotnými ,,politiky,,!!!

(08. 03. 2017 12:27)

rockyshowman:Po volbách tam již nebude. Sám bych chtěl vědět jak poslanci a senátoři matematiku ovládají. Příklad : Když byl Kalousek u vesla řval že je krize - důchodcům dal 45 Kč. Sobotka vykřikoval, jak dobře prosperujeme a dal 40 Kč. Veslo vzal p. Babiš a přidává všem, i těm kteří to nečekali. Nyní se situace začíná zlepšovat. Domnívám se, že se konečně začne řešit problematika této země. I ANO má slabé články, věřím, že po volbách konečně se začne vše obracet k lepšímu někteří současní ministři z Ano budou vyměněni, voliči ví kteří - a renomé naší země začne konečně stoupat v očích Evropy.

(08. 03. 2017 11:52)

lojzo:Jsem přesvědčen že mimo BABIŠE jsouostatní ministři buď negramoti nebo komedianti a nemají co dělat v politice,neboť jsou jenom slouhové nacistů z USA nebo Německa.

(08. 03. 2017 12:33)

janieem:Nejslabším článkem ANO je Babiš. Sorry jako, ale je to jednoduše další zloděj, co se dostal k veslu, ještě ke všemu to není ani Čech, nevěřím mu ani nos mezi očima.
Zajímavé je, že Babiš, který "využil díry v zákoně" nám dneska dělá ministra financí, a Krejčíře naháněla policie jak blázen.
Tak mi vysvětlete někdo, jak to, že jeden zloděj a podvodník sedí ve vládě a jiného policie nahání?? Je to normální?
Ne, není.
Babiš NENÍ spasitel ČR, uvědomte si to!!! Rozhodně nechci toho pána za "manažera občanů republiky".

(08. 03. 2017 14:39)

e.44:Babiš skutečně není spasitel. Je všechno možné z toho nejhoršího a K0K0TŮM bohužel nedochází, že veškerá jeho činnost má jediný cíl - dokonalé vytunelování celé ČR. Je to prolhaný gauner tvrdě hájící jen své vlastní zájmy a to i přes mrtvoly. Nemít ochranku z elitních zabijáků a za zadkem jako ochranu současnou mafii složenou z dřívějších estébáků, už by dávno hnil v base nebo na krchově, to podle toho jestli by ho dřív dostihla spravedlnost nebo zasloužená odplata.

(08. 03. 2017 16:37)

janieem:... a to je prý podle průzkumů jedním z nejoblíbenějších politiků... To člověk opravdu nepochopí. Babiše do koše

(09. 03. 2017 10:56)

e.44:Valachová nemá koule. Valachová je jenom zaseklá blbá kráva, co jako trucovitej fracek hájí hovadiny.
Pamlsková vyhláška je paskvil vedoucí k daleko horšímu stravování dětí během pobytu ve škole, než jak tomu bylo předtím. Je tak nesmyslně přísná, že se téměř nedá dodržet a když se to povede, není to k žrádlu, natož k jídlu, takže děti si teď kupují cestou do školy mnohem nezdravější jídlo než jaké si dřív kupovaly v dnes již zrušených školních bufetech.
Co se maturity z matiky týká, je faktem, že 2/3 populace na matiku nemají buňky, nic nad kupecké počty a jednoduché rovnice v životě nepochopěj a našprtání nazpaměť k matuře jim sebere akorát hromadu času kterou by mohli věnovat jiným předmětům, a navíc jim to bude k hovnu, jelikož to hned zase zapomenou. A vzhledem k tomu, že až 95% populace nikdy v životě nebude z matiky potřebovat vyšší znalosti než ty ze základky, je povinná matura z matiky jenom hnusná šílená buzerace šílené krávy. Je normální si k matuře zvolit to co bude člověk dál potřebovat podle toho jakým směrem a kam se dál chystá, ne aby ztrácel čas nepotřebným a pro něho těžko pochopitelným nebo aby se kvůli tomu nepotřebnému a nepochopitelnému nedostal k dalšímu vzdělání, jelikož z toho nepotřebného a nepochopitelného neudělá maturu. Ta debilní snaha Valachový o zvýšení úrovně vzdělání bude mít akorát záporný efekt jako ta debilní pamlsková vyhláška.

(08. 03. 2017 11:50)

lojzo:Každý starší občan si je vědom toho,že naše školství je na úrovni rozvojových zemí a USA kde každý nevzdělanec dostane diplom když ukončí povinnou docházku a to jenom proto,aby amerika mohla vykládat kolik má lidí s,,maturitou,,!Naše mládež nezvládá jednoduchou násobilku a apelují s tím,že vše najdou na inter­netu!­!!Jes­tliže bouchnou satelity,máme v republice desítky tisíc negramotů,neboť školství jim nic nenatluče do hlavy.Ovšem Valachová si toto nedovede připustit ani uvědomit,neboť školství stále upadá!Maturity -jasně že ANO.Zakázat ve školách jak mobily tak počítače a vrátit se třeba jen k tabulím a naučit něco naši mládež,která má vše u prodloužených zad!!!A politici také,nikdo nemá za nic zodpovědnost!!!

(08. 03. 2017 11:47)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy