Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C
DISKUSE K ČLÁNKU

jirkabr:Byla to strašná doba. Po zhlédnutí seriálu mně bylo smutno. Nikoho za činy, které musel, v období protektorátu, udělat, pro zachování české kinematografie neodsuzuji. Jak se říká "po bitvě je každý generál". Nejhorší na té době bylo, že komunisté po roce 1945, potažmo 1948, byli s diktátem horší, než fašisti. Diktát z doby protektorátu převzali komunisté s podporou sovětských stalinistů. Doba temna v kultůře, umění a sportu trvala, až do roku 1989. My co jsme dobu protektorátu nezažili, nemůžeme nikoho soudit, protože si nedokážeme udělat pořádek ani v roce 2017. Všude, kam se podívám je samý "koblihář". Ve vládě sedí mimo jiné, komunisté a možná i někteří Stbáci. Lustrace již není aktuální, takže i na hradě sedí neprověření jedinci. Národ se tváří, že je spokojen a politici zavírají před pravdou různých afér oči. Veřejnoprávní TV neinformuje v hlavních zprávách v 19 hodin občany o věcech, co by měli vědět. Mnozí občané již teď před volbami vykřikují, že nepůjdou volit, že se stejně nic nezmění. Z toho plyne: Český národ je nepoučitelný a politicky nevyspělý. Je mi z toho smutno!

(25. 02. 2017 10:38)

VincenzoMakaluzo: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(24. 02. 2017 19:08)

montevideo:Takto vznikají ty nejhnusnější drby. Uvede se 75 % pravdy a do zbytku se zákeřně vsune lež. Pak je ta pomluva věrohodná.

(24. 02. 2017 12:26)

maryfox:Seriál byl skvělý a rozhodně nebyl o Vávrovi.Ostatně z mladších nikdo ani netuší kdo to byl.I ten kdo tuší nemusel vždy pochytit který to je.Dobu nacismu a komunistický převrat vystihl snad nejlépe ze všeho, co bylo kdy vytvořeno.Nebyl to dokumet o hercích.

(24. 02. 2017 10:48)

zednik:Ano ?
Tak pak nám ještě vysvětli, proč se pořád píše, vč. tohoto článku, že seriál pojednává o osudech filmových hvězd za 2. světové ???
Tak pak by měl být o době za 2. světové a s nekonkretníma lidma. Ne?

(24. 02. 2017 10:57)

cenda48: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(24. 02. 2017 12:11)

krat5:já si to nemyslím

(24. 02. 2017 13:34)

gabreta:Moc by mne zajímalo, jak by tvůrci vystihli Barandov a Havly za II. světový!! Tomu tématu se raději asi vyhli co?

(24. 02. 2017 12:12)

krat5:souhlasím s Vámi, potrefená husa nejvíc kejhá....navíc všichni herci, zpěváci, režiséři jsou prodejní za každé doby, jinak by si nevrzli....vždyť je to pořád, kdo se znelíbí, tak není vidět ani slyšet i dnes

(24. 02. 2017 13:36)

moiaza:Co někom brání, televizi neposlouchat? Od samého počátku jsem tušil, že tento seriál bude jedna velká slátanina. Ani jsem ho nezačal sledovat. To, co jsem tušil, potvrzují reakce diváků. Ostatně, seriály nesleduji vůbec. Televizi sleduji jen málo a velmi si vybírám, co budu sledovat. Různé šunty a zhovadilosti vůbec nesleduji. ČT 1 se pod panem Dvořákem strašně pokazila. Je to v podstatě sestra TV NOVA. A Novu nesleduji vůbec. Mám klid, a nemusím s zde rozčílovat.

(24. 02. 2017 09:29)

zednik:Na druhou stranu, kdyby to nikdo nesledoval, nikdy se nedozvíš, že Bohéma je srágora a neměl by jsi co psát.
TV má tak zpětnou vazbu od diváků. Ne, že by se asi něco změnilo.Točit v tomhle duchu se asi bude dál, 100x opakovaná lež se přeci stane jednou pravdou. A bude to norma, historie a minulost nikoho zajímat nebude, pamětníci vymřou a ti co nevymřou budou přeřvanění těma, co nic nevědí a vědět nechtějí.
Ale jak říkal Werich, s lidskou blbostí bojovat člověk musí.

(24. 02. 2017 10:41)

moiaza:Vaše diskuzní příspěvky jsou k popukání. Zako, který umělec nedržel s režimem, který je právě u moci? Jsem důchodce a pamatuji toho opravdu dost. Až na výjimky, téměř každý umělec je poplatný stávajícímu režimu. A jak může někdo v roce 1970 vědět, kdo a jaký režim bude u moci v r. 2000 a nebo v r. 2020? Převážná většina "celebrit" i obyčejných lidí se chová stejně, jako lidovci. Kam vítr, tam plášť. Znám mnoho takových. Typickým příkladem je Jiřina Bohdalová. Lidé jsou jako korouhvičky.

(24. 02. 2017 09:21)

zaka:že se paní režisérka nezmíní o Tom jak Vávra sice noblesní ale držel s každým režimem. Točil poplatné filmy za bolšounů a pak přešaltroval a ještě dostal medaily.Teď ještě začne tvrdit že byl v odboji

(24. 02. 2017 08:54)

zednik:Hm, a s každým režimem natočil řadu krásných filmů.
A tvoji rodiče a ty jste dokázal co ? Mávat praporkama, pak je rychle zahodit, dřepět doma na zadku, čekat před pracákem a pomlouvat...

(24. 02. 2017 10:46)

dandova:Á, další potrefená se ozvala.

(24. 02. 2017 08:27)

wildcat:Český jazyk kráčí do propadliště dějin, netýká se to jen bulváru. Moderátoři v televizi mluví někdy jako kdyby nechodili do školy.

(24. 02. 2017 08:03)

cenda48: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(24. 02. 2017 08:37)

sensadrak:Vávra nenatočil jediný německý film, protože o něj Němci nestáli. Burian a jiní úspěšní herci měli tu smůlu, že o ně Němci stáli a také to šeredně odskákali.

(24. 02. 2017 07:47)

bursik:cist diskuzi- na to je jine oddeleni- cenzura!!! A jinak je patek ,nejake ty hrubky v par vetach ctenar vydrzi-CT Nova ma takove zpravare sislaji, spatne skloniji ,casuji, neumi plural a to je latka z 3.tridy obecne !! Lucinka z Novy hubu od ucha k uchu ,,zpiva,, prazsky -cestina hruza Zarybnicka kulomet pocasi komentuje jak prekerni situaci v hokeji drmoli !!! chce to generalniho reditele s platem pul mio a ten vymysli hanacke ,slovacke ,ostravske zpravy v dialektu - pohrbena krasa jazyka ceskeho na veky s tema ignorantama !!

(24. 02. 2017 07:43)

jimka:Zjišťuji, že nikdo nečte diskusi. Jinak by ten, kdo napsal tuto slátaninu, dávno opravil hrubé chyby. Kolik tříd tento exot má?

(24. 02. 2017 07:29)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy