21. listopad 2018
Svátek slaví Albert, zítra Cecílie
DISKUSE K ČLÁNKU


mrazkova@tiscali.cz:To samozřejmě neplatí o všech, pokud si zajdete do nějaké prodejny sypaných čajů nebo zabrouzdáte po internetu, můžete si koupit Bio sypaný čaj, u kterého jsou ty výsledky a i samotná chuť podstatně lepší A i ty zdravotní účinky se pak jistě brzy projeví.. pro info když tak doporučuji mrknou sem: https://www.eushops.cz/Caj-cerny-c5_56_2.htm

(30. 12. 2017 19:02)

zdenek43:2008--Výroba kávy Standard se zřejmě přesune pod křídla nového majitele. Divizi Kávy a pečiva ve firmě Marila Balírny, která dříve patřila podnikateli Tomáši Pitrovi a Jiřímu Syrovátkovi, totiž zřejmě koupí polská společnost MOKATE, známá značkou čajů Dukat. Marilu nyní vlastnila slovenská skupina Arca Capital.
Dcera polské skupiny MOKATE požádala Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o povolení fúze, zjistila dnes ČTK z úřední desky ÚOHS.
Káva z Marily Balírny patří mezi nejprodávanější značky na českém trhu. Podnik vyrábí kromě kávy i cukrovinky a balené vody Ondrášovka a Šaratice.
Za Marilu loni firma Lyor, což je součást skupiny Arca Capital, podle některých médií zaplatila půl miliardy až miliardu korun.
Nový majitel ale získá jen oblast kávových produktů a cukrářského pečiva. Skupina MOKATE patří v Polsku mezi přední výrobce kapučín a čajů. V Česku v minulosti koupila zlínský závod Dukat a společnost Timex.
Arca Capital, významná slovenská investiční skupina, v Česku dosud koupila například část telekomunikační firmy GiTy nebo společnost Natura. V poslední době se často mluví o tom, že by mohla prodat internetový obchodní dům Kasa.cz.
2017....Byty v Písnici získal finančník Krúpa, jeho firma nabídla přes miliardu
30. ledna 2017
Menšinový akcionář v těžaři OKD Arca Capital.....Slovenský miliardář a majitel skupiny Arca Capital Pavol Krúpa
Více než sedm set bytů společnosti ČEZ v Písnici získá firma Kennial. Společnost, která podle obchodního rejstříku patří firmě Arca Capital Bohemia finančníka Pavola Krúpy, nabídla 1,305 miliardy korun.
Slovenský podnikatel Krúpa, který je statutárním ředitelem firmy Kennial, se angažuje také například v kauze OKD, dříve nabídl, že firmu koupí. V Česku vlastní jeho firma Arca Capital Bohemia například výrobce minerálních vod Karlovarská Korunní a Ondrášovka......

(16. 02. 2017 16:48)

Dnešní horoskopy