8. červenec 2020
Svátek slaví Nora, zítra Drahoslava
DISKUSE K ČLÁNKU


zdenek43:Brněnská investiční skupina DRFG koupila prostřednictvím společnosti DRFG Medical čtyři lékárny a chystá se vstoupit na lékárenský trh pod značkou řetězce Na zdraví! Do rozvoje sítě lékáren chce investovat 300 milionů korun, hodlá se stát trojkou za řetězci Dr. Max a Lékárna Benu, uvedl majoritní vlastník skupiny DRFG David R u s ň á k. Očekává, že za čtyři roky by lékárny měly tvořit obrat okolo jedné miliardy korun.

Největší český lékárenský řetězec Dr. Max s více než 360 pobočkami vlastní investiční skupina Penta
//////Penta loni vydělala 5,5 miliardy, táhlo ji zdravotnictví i letadla...Česko-slovenská investiční skupina Penta Investments, majitel sázkové kanceláře Fortuny či lékáren Dr. Max, loni vydělala 200 milionů eur, tedy asi 5,5 miliardy korun. Předloni to bylo 1,89 miliardy korun. Výrazně vyskočily i tržby - loni utržila 5,4 miliardy eur, o půl miliardy více než před rokem.....Šéf Penty Marek Dospiva......

řetězec Benu vlastní německá společnost Phoenix a loni na podzim měla v Česku přes 180 lékáren.

Podle loňské analýzy ČSOB působí v Česku přes 2700 lékáren a jejich počet stagnuje.

(09. 12. 2016 23:08)

zdenek43:ale,ale .......... je to jenom vykrik majitelu lekaren .......
Řetězce vlastní pětinu lékáren. Je to vážný problém, shodují se lékárníci s ministrem
Řetězce vlastní už pětinu lékáren
V posledních letech v Česku vyrostlo přes šest stovek řetězcových lékáren..........V Česku v posledních letech vyrostly dva silné lékárenské řetězce: Dr. Max a Benu.......V roce 1999, kdy máme první spolehlivá data o pobočkách lékáren, měly řetězce 1,4 procenta všech lékáren. O osm let později číslo narostlo na 8,1 procenta. Dnes je podíl řetězců na trhu 21,8 procent.
Největším řetězcem je Dr. Max, následuje Benu. Dalším významným řetězcem je Agel, který se koncentruje na severní Moravě. Řetězce Plzeňská lékárna a Devětsil se přetahují o západní a jižní Čechy.
V půlkilometrovém okruhu kolem lékáren Dr. Max žije 1,22 milionu lidí. Kolem lékáren Benu je to 761 tisíc lidí.

(09. 12. 2016 22:56)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy