9. duben 2020
Svátek slaví Dušan, zítra je Velký pátek / Darja
DISKUSE K ČLÁNKU


ma-ka:Jaký zneužívání? Na chřipku je to tak minimum, aby se nerozšila. Pracující chtějí plný plat, ne 60 %, nejsou doma nadbytečně. Ale když přijde nemoc, je jak pro dotyčného, tak pro kolegy, potažmo pro firmu lepší, když zůstane doma.
Absolutně nechápu, proč se to daňovým poplatníkům krátí? 1-3 dny je nezbytnost, daně zaplatili, proč nic nedostanou?
Zneužívat to bude ten, kdo bude na neschopence dlouho, ne ten, kdo na ní bude 2 dny. To jen ti pracovití nemocní to odskáčou.

A proč se povinnost státu přenáší na firmy? Přece nemocenské pojištění platí daňový poplatník státu, pak ale nic nedostane. Nemocenské pojištění platí státu, a pak má náklady krát firma? Tak ho buď neplaťme vůbec, a šetřmě si na nemoc, anebo ať si nemocenský fond zřídí zaměstnavatel, a nemusíme platit úředníky, politiky, kanceláře a nesmysly, takže ještě dost zbyde.

(13. 09. 2016 09:46)

prycsnima:Tak třeba v německu je placený (100%) každý den až po dobu 6 týdnů a hospodářství se ještě nezhroutilo.

(13. 09. 2016 09:06)

nina73:me by stacilo ,kdyby zamestnavatel alspon zakony,ktere jsou dodrzoval,jako placeni prescasu ,priplatku ane ,ze rekne delej prescasy ,ale mas moc hodin ,ti je nezaplatim.takze nejaky volny den uz vidim jak zaplati

(13. 09. 2016 08:41)

sharka:Ve firmách, kde si zaměstnanců váží, je toto již dávno... říkáme tomu "blicí dny" ... ze začátku to byl bonus, nechápu, proč by si na nemoc měli brát zaměstnanci dovolenou a nebo mít neplacenou nemocenskou, za nemoc přece nemohou..

(13. 09. 2016 06:52)

quonex:Je před volbami a tak se politici zase předhání, co rozdají z cizího. O nic víc nejde.
Ad: Ve firmách, kde si zaměstnanců váží, je toto již dávno..
Re: Dovolte abych se zasmál. Tento "blicí" benefit jak sám píšete, se obvykle týká akciovek bez reálného většinového vlastníka, kde management tento benefit především nastavilo sobě a aby to nebylo tak blbé, dali to i ostatnímu plebzu, nebo si to vynutily odbory. Normální vlastník přece jen tak z plezíru nebude sám od sebe takové benefity rozdávat. Lidé u normálního kapitalisty pracují pro to, aby zaměstnavateli vydělávali a ne, aby byli furt jen na různých typech dovolené. Je fuk, zda tomu říkáme řádná dovolená, sick days, nebo placený státní svátek. Aby tento, či jakýkoli jiný benefit mohl být poskytován, v první řadě na to podnik musí mít příjmy aby ho zaplatil a na to většina malých zaměstnavatelů u nás nemá. Jen to dál suspenduje malé zaměstnavatele, což se líbí jak socanům, tak "dota­ceka­pita­listi­vi" Babišovi.

(13. 09. 2016 08:22)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy