7. prosinec 2019
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
DISKUSE K ČLÁNKU


petrmetr: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(24. 05. 2016 17:51)

zdenek43:A teď k těm případům, kdy otec zaplatí. Ano jsou takové. To jsou většinou otcové (častěji však matky, neboť procento neplatících matek je mnohem vyšší nežli je tomu u otců)

– lumpové, kteří na svoje děti skutečně nijak nemyslí a nezajímají se o ně a teprve soud jim připomene, že také nějaké děti mají a když už pro ně nic nedělají, tak by aspoň mohli zaplatit. Ti peníze zjevně mají, ale dávají přednost svým přítelkyním, rekreacím, výletům atd.

--Pak je ovšem druhá skupina otců (vzácněji matek), mnohdy velmi pečlivých, starostlivých, jimž osud dětí leží velmi na srdci a třeba se z nějakého vážného důvodu – často zaviněného bývalou manželkou – dostali do svízelné finanční situace a přes veškeré úsilí prostě zaplatit nemohou. Už to, že je soud hodí automaticky do jednoho pytle s lumpy, co se o děti nikdy starat nechtěli, jim velmi ubližuje a pokud je na ně vyvinut ten nejsprostší nátlak, jakého jsou naše feministické soudy schopny, reagují obvykle právě naopak, než by se čekalo. Řeknou si : tak si mě zavřete, ale pak už ode mě neuvidíte ani korunu.

Je samozřejmě otázkou, pro koho jsou u nás zákony tvořeny – zda stát u svých občanů automaticky předpokládá ty nejhorší úmysly ( a v trestním právu tak hrubě porušuje právě presumpci neviny, na níž civilizované trestní právo stojí a bez okolků ji nahrazuje presumpcí jakési kolektivní viny), anebo zda se zákony tvoří pro ty slušné a připustí se, že s určitou tolerancí je možné, že se s nevinnými sveze i pár grázlíků, kteří by jinak trest docela zasluhovali. Již staří Římané na tuto otázku dávali jednoznačnou odpověď, když považovali za největší selhání justice odsouzení nevinného. Daleko horší selhání než když zjevná lumpárna zůstane výjimečně nepotrestána.

(24. 05. 2016 14:17)

zdenek43:Neplacení alimentů bylo coby trestný čin zavedeno do zákoníku komunistického Československa na návrh Lubomíra Štrougala v r. 1962. Nikdy předtím a také nikde jinde v civilizovaném světě o podobném trestném činu nikdo neslyšel. V Evropě nic takového neexistuje. Tento paragraf v podstatě nahradil exekuční řízení řízením trestním a přeměnil je ve státem posvěcené organizované vydírání, zhmotněné do věty : Když nezaplatíš, tak Tě zavřem´ ! Tento paragraf byl ve své době odrazem materialistických změn v chápání rodinného práva ze strany vítězících komunistů, kterým šlo o rozvrat tradičních rodinných hodnot, na kterých ale evropská kultura stojí dodnes. Tento rozvrat rodiny šíří i dnes posttotalitní česká justice a dostává náš stát do naprosté izolace od zbytku Evropy, zejména té vyspělejší.

(24. 05. 2016 14:15)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy