31. březen 2020
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
DISKUSE K ČLÁNKU


panda82:No a co tím vyřešili, pokladní šly dělat inventuru a sebraly brigádu studentům, ty duté hlavy poslanců si dělají volno kdy chtějí, stačí se podívat na prázdná místa ve sněmovně, a plat jim jde, ČOIka pracovala na plné obrátky, ani ji nevadilo, že je svátek, hlavně, že vyhrožovala pokutami, no a o čerstvé rohlíky nejde, ty na vesnici ve svátek stejně nejsou , je svátek a zavřeno, i malý obchod. No tak to dopadá, když má mozek absenci

(15. 11. 2016 16:40)

Lena2006:Taky musím chodit o svátcích do práce, pokud potřebuji volno, řeším to dovolenou, která se dá vykázat na jiný den (na svátky dovolená u nás ofiko nelze) nebo výměnou směny (někdo před volnem upřednostňuje příplatek za práci ve svátky). Pokud jsem v práci, vítám, pokud si ještě stihnu po cest domů nakoupit. Nemusí být otevřeno do noci, ale klidně do 14 hod a stačí i v nějakém mírnějším režimu - méně zaměstnanců.

(04. 09. 2016 11:38)

petrmetr: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(07. 06. 2016 06:48)

12kacenka82:Termín 25.,26.12. a 1.1. zavřeno,...takže vlastně vše při starém.pracuji v obchodě a už několikrát jsem slyšela " kdy si mám nakoupit když jsem v práci?" a já se ptám,jak si my,prodavačky,máme zajít na úředy které jsou zavřené když jdeme z práce.Tak tedy ať odhlasují,že úřady budou taky zavírat po osmé hodině večer a budou mít také otevřeno o víkendech a samozřejmé o SVÁTCÍCH

(17. 04. 2016 19:50)

djaba:Ty doby , kdy se od soboty od jedenácti hodin do pondělí nekoupilo nic , než benzín a v hospodě uležené předražené sušenky , dávno skončily .Jistě , na Štědrý den a obdobné svátky může být zavřeno .Jenže my pracující ve všední dny ,máme možnost v klidu nakoupit právě třeba v neděli .Že zrovna jsou ubohé pokladní a další v rachotě ? Hasiči , policisti ,řidiči hromadné dopravy ,zdravotníci a mnoho dalších také neznají svátky či výkendy .Tak o co jde .

(16. 04. 2016 06:51)

zkratik:...Zůstaly termíny 25. a 26. prosince a 1. ledna. Na Štědrý den pak zavíračka od 140. Nyní o tom budou jednat senátoři....

to fšecko je teď,takže schválili zavřeno jedinej den a to 26.12?

(15. 04. 2016 19:22)

verka1:chudáci by zemřeli hladem
o vánočních svátcích navštěvujeme příbuzné, známé, chodíme bruslit, lyžovat...
no jo, hypermarkety musí vydělávat.

(15. 04. 2016 18:30)

1912:jistě zavřít ty obchody vždyt ty holky dřou jen na ty zahraniční supermarkety a to ještě za almužny !!

(15. 04. 2016 15:26)

oxygene.p:Pokladní musí mít extra zákony? Proboha proč? A to jako ženská , která pracuje na pokladně obchodu o výměře 195 metrů čtverečních má jako smůlu. Ona musí hákovat a z většího obchodu nemusí? Ta v tom menším obchodě nemá rodinu? A co ostatní profese a desetitisíce žen? Servírky , doktorky , sestřičky , recepční , operátoři , policajtky... Další paskvil z dílny čSSd.

(15. 04. 2016 14:53)

zdenkk:Ty paskvile, tady jde o to, že to není nutné, aby hákovaly. U těch dalších profesí to nutné je.

(15. 04. 2016 17:09)

oxygene.p:ty seš taky pěkně vymaštěnej. jaký je rozdíl třeba mezi pokladní a servírkou? proč musí mít restaurace na Štědrý den otevřeno? Proč se neuzákoní , že restaurace budou taky zavřený? Tebe potkat , tak Tě trefím mezi oči a budeš se válet v krvi a poch.canej , ty lidská žumpo.

(15. 04. 2016 21:06)

eyhel:jděte do háje, zákony k prodeji a cigaretám, koukejte řešit sebe ať má kdo kloudný řešit a řídit stát..

(15. 04. 2016 13:53)

zdenek43:a jak vyuzit volnou nedeli ....

RODICE Nemají tak příliš volného času na výchovu svých dětí..... a ted ji budou mit 100% aspon v NEDELI A CELY DEN

........Předškolní a mladší školní věk – první skutečná samostatnost dítěte--Děti navazují první přátelství. Prožívají první samostatné zážitky, v nichž rodiče už nefigurují. S nástupem do školy se tohle ještě prohlubuje. Proto je třeba vědomě organizovat rodinný život tak, aby v něm setkávání rodičů a dětí stále mělo své pravidelné místo.

......v době dospívání? - Po dvanáctém roce věku dětí času stráveného s rodiči ubude ještě více, protože dospívající mají stále více vlastních zájmů. Může se tak dít za pocitu, že je to v pořádku a že důležité věci rodiče a děti nadále sdílejí, nebo za frustrace, že se obě generace, obvykle pro časté konflikty a neporozumění, od sebe nenávratně vzdalují.

Bývá nápomocné, pokud si uvědomíme, že puberta jen navazuje na vzorce soužití, které si rodina vytvořila v mladším věku dětí: Dařilo se vytvářet rodinnou pospolitost? Byla věnována pozornost rodinným aktivitám a rituálům? Bylo členům rodiny spolu dobře? Trávili spolu dostatek času, takže jsou na svou vzájemnou přítomnost zvyklí a přijde jim žádoucí? V tom případě na tom puberta nic zásadního nezmění – byť už ne v dřívější míře, přesto i během dospívání budou chtít mladí lidé se svými rodiči být a komunikovat.

(15. 04. 2016 12:51)

doskara:Hlavně prodavači nejsou nuceni pracovat o svátcích, ale vše je na dobrovolnosti. Dostávají za svátky příplatky a proto chtějí někteří v tuto dobu pracovat.

(15. 04. 2016 12:39)

zdenek43:Německo, Rakousko
Maloobchodní prodej v neděli a ve svátky je zakázán, výjimku mají stánky na tržištích a festivalech, obchody na nádražích a letištích a čerpací stanice. Spolkové země však mohou v jednotlivých případech povolit nedělní prodej i pro běžné obchody, zpravidla to bývá pro čtyři neděle v roce. V loňském průzkumu společnosti GfK sice 60 procent Němců uvedlo, že možnosti nedělního nákupu využívá, pro zrušení obecného zákazu prodeje byla ale jen třetina dotázaných.
Nizozemsko
Obchody, banky, pošty či knihovny jsou o svátcích zavřené. Také v neděli by měly obchody zůstat zavřené, o případném nedělním prodeji mají ale právo na svém území rozhodovat jednotlivé obce.
Francie
Obchody jsou zavřeny o některých vybraných svátcích a pravidelně v neděli na základě zákoníku práce, který zakazuje, aby zaměstnanec trávil v práci víc než šest dní v týdnu, přičemž dnem odpočinku má být neděle. Výjimku mají jen malé provozovny v turistických zónách stanovených místními prefekturami nebo třeba na nádražích. Potravinářské obchody mohou prodávat v neděli dopoledne. Zaměstnanci ale musejí mít náhradní volno a v neděli mohou sloužit jen ob týden. Jejich služba musí být dobrovolná, stvrzená podpisem.
Belgie
O svátcích jsou obchody a banky obvykle zavřeny. Poměrně složitá pravidla upravují jejich otevírací doby v neděli. Umožňují totiž zaměstnávání prodavačů jen po šest nedělí v roce. Na majitelích podniku je, pro které neděle se rozhodnou. Většinou tak činí po dohodě s dalšími obchodníky či s radnicí, nejčastěji mívají o nedělích otevřeno před Vánocemi, mezi svátky či na začátku slev. Výjimkou jsou turisticky atraktivní a pobřežní oblasti, kde mohou radnice nedělní prodej povolit stejně jako konání trhů a podobně.

(15. 04. 2016 12:38)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy