Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 16°C
DISKUSE K ČLÁNKU

saxana:Zabývat se splácením úvěru,stejně to ani nestihnu,jestli bude ta válkaJá tomu zkrátka nevěřím....

(06. 01. 2010 12:33)

motol:

(06. 01. 2010 14:02)

znojmacka:no, vidíš, určitě sis brala hypotéku na vilu s bazénem, ale pořídit si protiatomovej kryt tě nenapadlo, že.. Vykašli se na splácení závazků a investuj do předzásob potravin, v každý válce je hladomor, třeba ti pak za bochník chleba lidi budou platit zlatem...

(06. 01. 2010 14:26)

motol:už několikrát jsem našel informaci, že se vlastně nezná přesné datum narození Ježíš a tak je letopočet posunut cca o 4 roky,tzn.že už můžeme mít rok 2014. A Židé jedou naprosto s jiným kalendářem, tuším jsou o několik set let dál. Ať baba zavěští s jinými daty a uvidíme, co jí výjde potom.

(06. 01. 2010 12:16)

simeon:nehledě na to že 2012 už má být jiný konec světa a jehovisti ho předpovídají každou chvíli...

(06. 01. 2010 17:58)

panalev:Konec světa má bát 20.12.2012, protože končí Mayský kalendář a Myové obloze rozumněli, Ale radši se starám o co mám a ne o tyhle prognozy, přežila jsem už několik konců světa.

(06. 01. 2010 19:59)

mouse:nechápu, baba se snad řídí stejným kalendářem jako my, už ho maj i v rusku, tak co by měla předělávat? Kdy se narodil ježíš je jí asi dost jedno, podstatné pro ni je, že teď je rok 2010, víc vědět nepotřebuje

(06. 01. 2010 22:10)

kobitka:Zajímavé, hlavně, že už je hezkých pár let po smrti. Že by vstala z mrtvých? Kdyby rači bulvár zbytečně neděsil psychicky labilní lidi. Co má být to bude. Prostý lid to těžko ovlivní, to mají v rukou papaláši a jim podobní.

(06. 01. 2010 12:14)

swiss111:ma to tradicy

(06. 01. 2010 12:04)

drobek:Nejvíc bude Mongolů,co píšou "tradicy" podle vzoru mlocy

(06. 01. 2010 13:14)

elicha:ptačí chřipka, prasečí, teď tohle.
bulvár zkopíruje nějakou senzaci a vlastně plní úlohu novodobého božstva,kněží!
Pomůžou nám odpustky, máme si na černym trhu sehnat vakcínu, máme se z Evropy vystěhovat?
Co jsem zjistila tak ta Baba Vanga nerada mluvila před žurnalisty politiky, nemluvila o dlouhodobých předpovědích vlastního státu, natož světa.
Toto vše je převzato z knihy o ní, napsaná od úplně jiné ženské, takže čí předpovědi to jsou je docela dobrá otázka. Některé vize jsou věrnou kopií z japonského komiksu

(06. 01. 2010 12:03)

lister:zaráží fakt, proč všichni řeknou až po tom co se něco stane "já jsem to předpovědell".
Ještě si krásně pamatuji jak vsichni jasnovidci říkali že bude konec světa v roce 2000. Nostardamus prý přepověděl že na posledních OH se taky něco stane. A nic. Všechno jsou to podle mně hovadiny.

(06. 01. 2010 11:44)

simeon:jenže nostardamus a jemu podobní skládali básničky, navíc tak mlhavé že nelze s jistotou říct co tím vůbec myslel a v tom je ta síla... pak existuje mnoho "vykladačů" Nostradama kteří mají tu zaručenou verzi a ty nejasné tipy napasují na nějakou událost která se stala... že by to ale uměli říct dopředu to teda nikdy. A a tom to je, šikovná manipulace těmi málo obdařenými

(06. 01. 2010 18:02)

duality:Škoda že nezveřejní to co jí nevyšlo.Bylo by toho tisíckrát víc navíc spoustu věcí si Blesk vymyslel aby článek nevypadal tak zbytečnej.

(06. 01. 2010 11:43)

lister:Plesj si to tentokrát nevymslel. Tady je těch jejích přepovědí daleko víc.
http://www.cez-okno­.net/c­lanok­/baba-vanga-bude-iii-svetova-valka-v-roce-2010

(06. 01. 2010 12:36)

simeon:další něčí přepis... má někdo originál? Tahle fantazie po několika různých překladech a rozvinutí cizích myšlenek je dost nevěrohodná... bohužel. Baba neuměla psát ani číst, jestli je to jen ústně po několik generací předávaná moudrost pak potěš, u nás tohle nefunguje po dvou týdnech aby si někdo pamatoval a správně reprodukoval moje myšlenky :-o

(06. 01. 2010 18:07)

bosomfriend:Takže nepotřebuji vědmu tuhletu skutečnost pochopit. Ta chuť začít se zvyšuje a rožříření problemu Al kaidy na Jemen jen uspíší ten dojem. Amerika má problem se zasobami pro udržení chodu hospodařství a potřebuji zase někoho umravnit. Bojím se, že se může muslimsky svět nyní sjednotit a máme globální válku tady.

(06. 01. 2010 11:27)

elicha:Na anglické stránce Wikipedia nebyl uveden žádný zdroj, odkud je tento sled proroctví brán(zda třeba vyšel knižně, apod.) a proč začíná zrovna současným rokem a ne také proroctvími již proběhlými - pro konfrontaci. Taktéž rozsah a přesnost těchto předpovědí přesně na konkrétní roky je zarážející až podezřelá - navíc vše umocněno tím, že doposud o takových velmi konkrétních a vcelku přesných "předpovědích" nikdo neslyšel. Pravděpodobný zdroj je však asi v ruském tisku, jež na jaře tohoto roku tato "proroctví" hojně šířil. Zajímavé je, že někdy uváděl "proroctví" pouze do roku 3797, jindy zase až do roku 5079.
V postupných úpravách na Wikipedia je např. sděleno, že prý dokonce "proroctví" k roku 2090, 2307 a 2308 o "orbitálních výtazích" a "Gundamách" pochází z japonského animáče "Gundam 00". Pak byla odebrána předpověď pro r. 2008, pak bylo sděleno, že Baba Vanga někdy úmyslně zatajovala informace a údajně i řekla že není dovoleno, aby odhalila některé skutečnosti komukoliv. Následně byl celý výčet "proroctví" od roku 2010 - 5079 stažen a sděleno, že se pravděpodobně jedná o podvod.
Zarážející je podobnost s proroctvím Nostradama či Biblí. Jak Bible tak i Nostradamus např. mluví o tisícileté říši, kdy budeme žít v míru a spokojenosti, ale i o takových "detailnostech" jako je změna oběžné dráhy(či vychýlení zemské osy) Země - viz Nostradamus Centurie I/56, předmluva ke králi Jinřichovi II a dopis jeho synovi, v Bibli pak Izaiáš 24/20. I o chybě na Slunci mluví oba zdroje. Největším překvapením je však uvedení roku 3797 - "u Vangy" i Nostradama naprosto totožný. Ovšem Nostradamus toto datum prezentuje jako konečné a na rozdíl "od Vangy", jako jedno z mála přesného uvedení času(vlastně jen jedno ze tří).
S "proroctvím" k roku 2010, pak překvapivě s nemalou přesností korespondují některé zdroje vycházející z Nostradamova díla, jako např. zde nebo zde.

Náhodou jsem narazil k tomuto na internetu v diskuzi na dva protichůdné příspěvky, jeden říká, že toto Baba Van

(06. 01. 2010 11:14)

lister:Hezky zkopírovaný

(06. 01. 2010 11:30)

majojo:Ale ne. O proroctvích baby Vangy se psalo už před 40 lety v našem, tehdy poněkud uvolněnějším tisku. A v uplynulých 20 letech párkrát taky. Takže žádná žhavá novinka. (O Bibli a nostradamovi ani nemluvě).

(06. 01. 2010 11:31)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy