19. listopad 2018
Svátek slaví Alžběta, zítra Nikola
DISKUSE K ČLÁNKU


povim_vam_pravdu:SZPI nařídila společnosti Mondelez Czech Republic, aby zajistila na obalech potravin značky Opavia nevyráběných v České republice uvedení země původu. Jedná se o následující výrobky: Piškoty, BeBe Rodinné, Brumík, Disko, Zlaté Mini Polomáčené, Zlaté kolečka a Zlaté sušenky. Aktuálně je na těchto výrobcích uvedeno „Prodávající: Mondelez Czech Republic s.r.o., Karolínská 661/4, 18600 Praha, Česká republika“.
Uvedení údaje o prodávajícím není údajem o zemi původu a ve spojení se značkou Opavia, která se tradičně váže k výrobnímu závodu v Opavě, se může jednat o informace, které mohou spotřebitele vést k závěru, že se jedná o výrobek původem z ČR.

(25. 11. 2015 07:20)

csvvcelar:Aby to pan ministr Jurečka myslel s těmi snídaněmi pro školy vážně, tak by nejdříve měl vzít do hrsti ten selský rozum, kterým se zaštiťuje, porozhlédnout se v EU čím léči včely a zda nařizují 3x pesticidy, a dále jak kontrolují rezidua dle EU norem pro rozkladnou látku tohoto pesticidu v medu. Pak zrušit tuto archaickou povinnost a umožnit použít léčiva s látkami vyskytujícími se v přírodě. Výsledkem by měl být opravdu zdravý med pro děti, nezatížený pesticidním léčivem.

(23. 11. 2015 12:44)

csvvcelar:Bohužel i ten poctivý včelař má od ministerstva a veteriny nařízeno dávat léčivo, které se rozpadá na potenciálně rakovinotvorné látky a látky gentoxické a pokud tak nečiní tak dostane pokutu. EU má sice limity pro tyto látky vzniklé rozkladem, to ale již 10 let nikdo nekontroloval a před 10 lety to kontroloval výrobce toho léčiva (tedy sám si kontroloval svůj výrobek). Takže to co máte i v poctivém medu od poctivého včelaře může být dikutabilní.
Tato specialita je jen v ČR, jinde již výrazně převažuje používání léčiva s přírodními látkami. Takže pro zahraničí je český med potenciálně nebezpečný i od poctivého včelaře.
Nikdo se tím nechlubí jen někteří včelařští rebelové udávají na svých etiketách, že neléčí defacto nařízenými pesticidy.
Takže se těch "poctivých" včelařů ptejte čím léčí na podzim včely - pokud řeknou Amitraz nebo Varidol, tak to je ten pesticid s výše uvedenými vlastnostmi.
Veterinární správy se pak ptejte proč nařizuje léčit pesticidy a jak kontroluje limity jejich zplodin v medu. Uvidíte jak se budou kroutit - jako nikde jinde v EU.

(23. 11. 2015 12:27)

byvalyvoliccssd4:Blábolíš nesmysly a oblbuješ lidi, kteří nevědí, o co jde.
Amitraz je součástí Varidolu a ty nepatří mezi pesticidy, blbe. Pokud veterinární správa nebude dohlížet na léčení, tak část včelstev (neléčených) vyhyne a v ostatních bude všelijakých podivných "léčiv" příliš mnoho.
Podstatou je brutální konkurenční boj o trh s medem, do kterého se hodí jakákoliv špína a pomluvy. Kolik bereš za ty své lži?

(23. 11. 2015 23:41)

csvvcelar:A nejhorší je, že takoví idealisti jako ty ,co si myslí že to není pesticid a je to naprosto neškodné, tak to tam rvou hlava nehlava a pak tvrdí jak je med zdravý

(24. 11. 2015 09:48)

csvvcelar:Ješte projevy Amitrazu (od veterinářů) - ty najdeš tady : http://www.veterina-uh.cz/intoxikace-psu-a-kocek
A to je nařízeno cpát do včel 3x

(24. 11. 2015 09:35)

csvvcelar:"Amitraz je součástí Varidolu a ty nepatří mezi pesticidy, blbe."
Tak to jsou asi všichni veterináři blbové - koukni na seznam pesticidů : http://www.svupraha.cz/chemie/seznam-provadenych-analyz/pesticidy-gc/
Nebo třeba i na univerzitách jsou blbové ? https://is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/152673/

Its derivative 2,4-dimethylaniline is a recalcitrant degradant of the pesticide amitraz and is also an industrial pollutant which is genotoxic, teratogenic and carcinogenic.
Toto najdeš najdeš na : https://en.wikipedia.org/wiki/Dimethylaniline

(24. 11. 2015 09:27)

suveren:Ale hlavně je svoboda a každý může cestovat.Žádné normy neexistují.Už ani pro mimina není kvalita zajištěna.

(23. 11. 2015 11:45)

zdma:Tady v tom Česku je vše kontrolováno,ale hubou.

(23. 11. 2015 11:00)

kkkastr:Ale hlavně,že je líp, sto druhů jogurtů, medu atd, ale nic co by vidělo to mléko nebo med

(23. 11. 2015 10:46)

moiaza: Med kolem pusy nám mažou hlavně politici samotní. Ten med ve sklenici je mi ukradený. Rozumný člověk kupuje med přímo od poctivého včelaře.

(23. 11. 2015 08:16)

prycsnima: Horší než nejtučnější bûček! PALMOVÝ OLEJ.obsažen v keksech,margarínech,pralinkách,plněných oplatkách,čipsech,levných čokoládách.přečtěte si na. obalech,je obsažen skoro všude.Svinstvo.pozná se,že se už při požití patlá a lepí v ústech.

(23. 11. 2015 08:09)

pepen: Mě se zdá jako ,kdyby na ministerstvu zemědělství a kontroly v Česku byly neandrtálci!!!!Potraviny a ne jenom med jsou pro lidi závadné.Nedávno byla zpráva o kuřatech/závadné/postřik na jablkách/pesticidy/-které se nesmí používat.Uzeniny-nejsou uzeniny-sýry-pro děti čokolády,pečivo-samé závadné náhražky -samé špatné éčka,ze kterých je rakovina-všichni jsou slepý a zdraví dětí a lidí je nezajímá!!!!Každý z Českých výrobců potravin a distributorů jde jenom o miliony-zdraví lidí je jim u zadku!!!!Vše jim prochází,protože kontroly v Česku jsou k ničemu!!!!Chudáci děti se budou dožívat maximálně 40 let-všude bude sama rakovina!!!To nejsou jenom potraviny-a ovzduší-každá rodina má několik aut a o vodě ani nemluvím!!!!Velká katastrofa!!!!

(23. 11. 2015 07:43)

latabitha:Může už tedy po táááák dlouhé době říci nějaká zodpovědná státní instituce, jestli tam ta antibiotika skutečně jsou nebo nejsou? To je to, na co všichni čekáme. A bylo by to jasné.....tohle se jen protahuje do nekonečna a vymýšlí se teorie...takže to pěkně smrdí

(23. 11. 2015 06:45)

fotrpjotr:Jak se píše že "až 50 milionů",tak jak u nás bývá zvykem,dostanou jen ty ty ty.

(23. 11. 2015 05:31)

Dnešní horoskopy