3. červen 2020
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
DISKUSE K ČLÁNKU

rych.and.:Admine ty nám můžeš políbit víš co.

(12. 05. 2015 21:13)

ouha:Postava Jidáše není jen záležitostí náboženskou, ale taky kulturní. Od maturanta se očekává hlubší znalost literatury a povědomí o umění a kultuře, a to je v našem středoevropském prostoru nutně spjato s křesťanstvím a také judaismem. Je mi líto, ale neznalost jména Jidáš Iškariotský o všeobecném kulturním rozhledu nesvědčí. Kdo někdy navštívil třeba "jen" Národní galerii nebo má načteno hodnotnější literaturu než jeden kus fantasy za celé studium, ten s tím jménem nejspíš problém neměl.

(12. 05. 2015 16:50)

tesarl:Ouha, ouha, náboženská fanatička? Bohužel není pravda co píšete. Nemůžete popřít, že jste silně nábožensky založena. Iškariotský není jméno, musím Vás zklamat a že Vy to nevíte hovoří o tom, že ani nevíte co jste paní profesorko zadala.

(12. 05. 2015 18:02)

akko:Tahat nabozenstvi do skol...Radeji by Jim meli otevrit oci a sdelit,ze "Vira,je nejvetsi lzi lidstva"...a ne oblbovat zaky a studenty,jako nejaci fanatici...a pokud neznas Jidase,propadnes...

(12. 05. 2015 16:46)

akko:Jidas?....zivotne dulezite jmeno...divim se,ze ti studenti bez znalosti tohoto jmena vubec mohou existovat...Pani "poslankyne"...jte p.i.p.k.a...

(12. 05. 2015 16:42)

ouha:Pro nevzdělaného bl*ba to jistě životně důležité není a bezpochyby si bez něj vystačí, ale pokud chce někdo maturitu, měl by to jméno znát.

(12. 05. 2015 16:54)

rych.and.:Ouha, to je naprosto trapné co píšeš, životně důležité to není ani pro absolventa VŠ. Mám pocit, že jsi sama Nina Nováková. Nechceš pochopit, že je to podle většiny náboženská otázka, kultura je něco jiného.

(12. 05. 2015 21:04)

salisbury:Muj nazor: Nabozenska otazka by nemela byt maturitni otazkou. Verim, ze se decka moc neuci, verim i to, ze se mnozi pedagogove uz vubec nesnazi deti neco naucit a mozna, ze je pani Nina aktivni, ale preci jenom, nabozenskou otazku? Vina je komise co otazku schvalila, to se nemelo stat. Tohle by se vyhralo i u soudu. Nabozenstvi je vec jednotlivce a druhy nemusi o tom vedet vůbec nic. To nejsou dějiny, ani kultura.

(12. 05. 2015 15:05)

baronessa:Proběhla jsem diskusi a kdybych do toho mohla trochu mluvit, přimlouvala bych se, aby byly příští otázky přizpůsobené IQ dnešních mladých lidí. Malá ukázka: Barevný obrázek ovoce, a u toho otázka: Jakou barvu má toto červené jablko???

(12. 05. 2015 13:57)

rych.and.:Vy by jste samozřejmě odpověď znala. Tohle patří k náboženství.

(12. 05. 2015 14:11)

baronessa:správně česky to vypadá takto: "kdybyste"

(12. 05. 2015 15:02)

rych.and.:Asi jste si něčeho čuchla nebo nezvládáte už ani český jazyk. Moje věta je správně.

(12. 05. 2015 15:09)

rych.and.:Vy myslíte "byste", to ano, ale tady snad nejsme ve škole paní učitelko a snad se smí psát hovorově.

(12. 05. 2015 15:16)

znojmacka:a naopak- ..nejvíc mě pobaví politici, kteří,- ve snaze vypadat co nejvíc inteligentně- řeknou podobný věty typu: - já jsem JSI nevšiml, že.. ( a že jich teda už bylo..)

(12. 05. 2015 15:25)

baronessa:tak ještě jednou a po ma lu. Nepíše se KDYBY JSTE, ale KDYBYSTE. Já vím, že to první vypadá tak nějak spisovněji, ale je to špatně.

(12. 05. 2015 17:53)

tesarl:On nenapsal kdyby jste. Ty někoho opravuješ a sama neumíš číst. On napsal vy by jste a ne kdyby jste. Dole ti to navíc v 15:16 opravil a ty se v 17:53 zase čílíš. Nehul tolik.

(12. 05. 2015 18:13)

marais:Bible zachycuje židovské dějiny...jaký smysl to má pro dnešní mládež a moderní svět?

(12. 05. 2015 13:30)

baronessa:abys věděl, kde ses tu vzal

(12. 05. 2015 13:50)

rych.and.:Dějiny jen okrajově. Věci které nejsou podloženy nálezy nebo důkazy nepatří do dějin, ale do mýt, pověstí, tak jako naše Libuše a praotec Čech. Takže to byla otázka tak trochu mimo. Navíc to ani jeho jméno jako takové není. Bohužel.

(12. 05. 2015 14:03)

baronessa:Typické - místo, aby se dětičky chytly za nos (snad to nebudu muset vysvětlovat polopaticky, co to znamená přeneseně), tak křičí o vysokých nárocích. Já si myslím, že student má chtít znát, zvyšovat laťku a být hrdý na to, že ví víc, než je v osnovách. Takhle se brzo dostaneme na úroveň amerického školství, kde naši republiku zařadí někam na Kavkaz a vůbec jim to není blbé.

(12. 05. 2015 13:04)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy