6. červenec 2020
DISKUSE K ČLÁNKU

honza.mlha:Hody, hody doprovody, dejte vejce červený! Nedáte-li červený, dejte aspoň bílý, slepička vám nanese jiný za kamny v koutku, na vrbovým proutku. Proutek vohnoutek, sedí na něm zlatej kohoutek. Proutek se ohýbá, kohoutek kokrhá: chyťte mi tu slepičku, koupíme za ni čepičku, tu čepičku pánu, on dá za ni krávu, tu krávu hraběnce, ona dá za ni na věnce. Paní jde z louky, nese misku mouky, bude jí maličko, jistě přidá vajíčko Hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček, utíkal jsem podle vody, nesl kopu vajíček. Potkala mě koroptvička, chtěla jedno červené, že mi dá lán jetelíčka a já řekl ne, ne, ne. Tam na břehu za potokem, mám já strýčka králíčka, tomu nosím, každým rokem malovaná vajíčka. Panimámo zlatičká, darujte nám vajíčka, nedáte-li vajíčka, uteče vám slepička do horního rybníčka a z rybníčka do louže kdo jí odtud pomůže? Koleda, koleda proutek z vrby, mlsný jazýček mě svrbí. Koleda, koleda holoubek dejte něco na zoubek Slepička běhá po dvoře, Vajíčko se kutálí v komoře: Slepička kdák, vajíčko křáp!, Máte mi ho, panímámo, dát. Já jsem malý koledníček, tetičko! Přišel jsem si pro červený vajíčko. Vajíčko je červený a koláče bílý, jakpak je vám, panímámo, koledníček milý? Ben, ben, ben blechy ven a vajíčka do košíčka sem, sem, sem. Vstávaj ráno Marijáno, hned dostaneš našlaháno, dávaj vajca, vyplácaj sa.Hody, hody doprovody, dejte vejce červený! Nedáte-li červený, dejte aspoň bílý, slepička vám nanese jiný za kamny v koutku, na vrbovým proutku. Proutek vohnoutek, sedí na něm zlatej kohoutek. Proutek se ohýbá, kohoutek kokrhá: chyťte mi tu slepičku, koupíme za ni čepičku, tu čepičku pánu, on dá za ni krávu, tu krávu hraběnce, ona dá za ni na věnce. Paní jde z louky, nese misku mouky, bude jí maličko, jistě přidá vajíčko Hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček, utíkal jsem podle vody, nesl kopu vajíček. Potkala mě koroptvička, chtěla jedno červené, že mi dá lán jetelíčka a já řekl ne, ne, ne. Tam na břehu za potokem, mám já strýčka králíčka, tomu nosím, každým roke

(06. 04. 2015 09:28)

pavel219-evolution7: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(06. 04. 2015 08:40)

tonny44: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(06. 04. 2015 15:35)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy