11. srpen 2020
Svátek slaví Zuzana, zítra Klára
DISKUSE K ČLÁNKU


tgbb:Video o ukrajinské revoluci fašistů, které nám mainstreamová média nikdy neukáží
http­://www­.czech­free­pres­s.cz­/uva­dime-videa/video-o-ukrajinske-revoluci-fasistu-ktere-nam-mainstreamova-media-nikdy-neukazi.html

(14. 08. 2014 17:52)

ernstthal:Kde je možno vidět demonstrace rusáků na Ukrajině s prapory CCCP,obrazy Stalina a kvérama?A už s těma fašistama na Ukrajině jste bolševici trapný....Kde byli podle rusáků český fašisti v Praze v roce 1968,když tady vládli komunisti s Dubčekem? Prostě kdo neni s ruskym KGB je fašista?

(14. 08. 2014 18:24)

itartas:ern...ty máš taky dost!

(14. 08. 2014 18:35)

frantaklika:Ukrajina je svrchovaný stát, který Ruská federace uznala -to je fakt, ale na druhou stranu každá velmoc (což Rusko je) by měla mít právo veta, pokud se v sousedství dějí tyto zvěrstva -ono z malých věcí vznikají pak ty velké. Putin udělal chybu, že ihned po anexi Krymu neobsadil i východ Ukrajiny, alespoň jako prevenci před násilým a pomstě na ruské menšině. Už slyším oponenty, že to samé použil Hitler jako záminku k obsazení Sudet, ale Hitler si to vymyslel, na rozdíl od skutečné situace, která tak zbytečně graduje.

(14. 08. 2014 17:32)

scaramonte:A nejen to! Henleinovci žádali autonomii jako provokaci a očekávali, že ji nedostanou a to mělo posloužit jako záminka k ozbrojenému povstání. Ale Beneš je zpražil tím, že jim tu autonomii dal! Tedy cosi co Prasenko a před tím Tuřínoff odmítli! Proto museli Sudeťáci požadavky nadále stupňovat tak, aby se staly pro Prahu nepřijatelné. Tady od počátku byl jediný požadavek - odchod kyjevské junty a návrat legálně zvolenýho prezidenta a rozpuštění nezákonného Majdanu. Pak se klidně mohly konat předčasné volby jako forma referenda o dalším směřování země a to ovšem na celé Ukrajině, a nehrozilo by, že je nějaký dav na náměsti zase zpochybí a bude vyvolávat nepokoje ...

(14. 08. 2014 18:24)

scaramonte:U nás byl přeci taky Majdán! A padla mu za oběť jedna radní pro školství za KSČM, řádně zvolená v krajských volbách, ale nemající dobré nervy. Ovšem další majdány selhaly a odstranit řádně zvolené radní v Karlovarském a Jihočeském kraji za KSČM se jim nepodařilo. Majdán je nová forma fašismu. Prostě když nepomůže mediální štvanice, pomluvy a teror typu "vejce pro Paroubka" a lidi si stejně svobodně zvolí "populistu" nebo "bolševika", tak se svolá různá chmaraď feťácká, tzv. studenti a věční oportunisti, druhořadí komedianti, všelijací ex-chartisti a podobná sebranka a uspořádá se majdan! A když se nepodaří sebrat dost lidí, tak se nasadí chemický zbraně - jako např. repelenty v uzavřený místnosti a jiný svinstva ...

(14. 08. 2014 18:31)

jana999:východ ale vůbec nechtěl k rusku, chtěl se jen osamostatnit od Ukrajiny, stejně jako Slováci od nás, měli jsme je tenkrát taky pobít?

(14. 08. 2014 18:34)

itartas:jana...co tady mícháš hrušky s jabkama.

(14. 08. 2014 18:37)

abcd.adbc:Krymská válka podruhé


Tentokrát však neválčí Anglie bok po boku s Francií proti Ruské říši nýbrž okolnosti
ve 21. století nabraly úplně nový směr. Spor Ruska a Ukrajiny o Krymský poloostrov již několik týdnů hýbe světem a všichni se modlí, aby z této šarvátky mezi těmito sousedícími státy nenastal celosvětový konflikt.
Hlavní spor nastal o sebeurčení Krymu, který se v nedávném referendu rozhodl odtrhnout od Ukrajiny a připojit se k Ruské federaci. Pro Rusy to byla více než vítaná zpráva, jelikož toto území stejně jako Ukrajina patřila mezi jednu z jejich držav již od 17. století. Již dříve byl Krym dlouhodobým strategickým cílem Ruska, protože představoval pro Rusko zcela nové dimenze obchodu s jižními státy, ale především jeho připojením byl získán přístup ke Středozemnímu moři, největší obchodní žíle v Evropě. I dnes je zájem o Krym značný, díky přísunu dalších komodit (železná ruda, uhlí), rozsáhlému průmyslu a strategicko-taktické pozici.
Reakce Ukrajiny na krymské referendum byla negativní, referendum neuznala a posílila pro případ nepokojů pevnosti na Krymu. Krátce na to na žádost krymských představitelů vyrazila i ruská armáda na Krym, aby jej obsadila a převzala pomocí vojenské síly pod svůj vliv (dne 21. 3. byla obsazena ukrajinská pevnost Belbek). Tento agresivní krok, ale nezůstal bez odezvy, jelikož se Ukrajina začala dožadovat práva v rámci smluv o pomoci Ukrajině, které byly podepsány po druhé světové válce. Tyto smlouvy se týkají jistot, že Ukrajina jako stát zůstane autonomní na celém svém území a pomoc v případě nouze či porušení smluv by měla přijít ze strany bývalých spojenců.
Rusko tuto smlouvu porušilo a vystavilo se tak ostrých reakcí ze strany USA a EU. Ti nejdříve varovali Rusko a žádali, aby stáhlo své jednotky z Krymu, a když jejich varování neuposlechlo, uvalilo USA sankce na určité ruské politiky a vládní hodnostáře. Na tyto sankce Rusko reagovalo stejnou měrou a postihlo sankcemi americké politiky. Tyto sankce se především týka

(14. 08. 2014 17:25)

abcd.adbc:Tyto sankce jsou zatím v projednávání a rozhodne se o nich až na summitu Nato a EU, avšak někteří čeští i zahraniční politikové si myslí, že tyto tzv. plošné sankce ze strany EU vůči Rusku neprojdou, jelikož by to mělo do jisté míry vliv na omezení obchodu mezi EU a Ruskem a značný vliv na ekonomiku v Evropě. Rusko je pro Evropu třetí největší obchodní partner a čilé obchodní styky má zejména s Německem, tudíž se dá předpokládat, že Německo se bude stavět proti sankcím negativně. Naopak pro Rusko je EU největším obchodním partnerem a těží především z vývozu ropy a zemního plynu, kterými zásobuje převážně východní Evropu.
Pokud by byly oboustranné sankce uvaleny na tyto suroviny, nejvíce by to postihlo východoevropské státy jako je Polsko, Finsko, Bulharsko, Maďarsko, Slovensko a hlavně Ukrajinu, která jako jediná má již několik týdnů dražší ropu. Všechny tyto státy, by byly ovlivněny sankcemi nejvíce a to z toho důvodu, že do dnešní doby neexistuje do těchto států jiný ropovod než ten, který vede z Ruska. Co se týče České republiky, v dnešní době již existuje druhý ropovod, který vede z Norska, tudíž česká ekonomika i v rámci jiných sfér obchodu by nebyla postižena tolik jako ekonomika již zmiňovaných států. Navíc členství v G8 propojuje z obchodního a investičního hlediska ruskou, americkou a evropskou ekonomiku. Například i americké automobilové firmy jako je Ford, General Motors či letecký dopravce Boeing nebo ExxonMobil, který uzavřel kontrakt ve výši 500 mld. USD na objevování ropných polí v Sibiři s Rosněftem, tak ti všichni by také tratily z důvodu expozic na ruském trhu.

(14. 08. 2014 17:25)

abcd.adbc:Pokračování článku zde: http­://sto­x.cz­/zpra­vodaj­stvi/c­lanky/­krym­ska-valka-podruhe

(14. 08. 2014 17:26)

tgbb:co spáchaly USA a EU krvavým pučem teroristů na Ukrajině Istota v predsieni pekla - slovenský dabing
http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=jnZK­tRej­mSA


http­://www­.strip­kyzes­veta­.cz/pu­blic/im­g/pro_­silne­.pdf
ukrofašistické bestie nejsou lidé ,ani ti co je podporují

(14. 08. 2014 17:10)

sugarbitter:Někde se diskuze hlídají a nevhodní přispěvatelé blokují, tady je to však jedno, tady nic nehrozí. Je tu většinou stále jen podměrečné IQ.

(14. 08. 2014 16:24)

petrkramnypresident:My se tu totiž hádáme, ale jsme zajedno proti cenzuře

(14. 08. 2014 16:28)

azbuka:Podměrečné - to slovo neznám.

(14. 08. 2014 16:28)

abcd.adbc:

(14. 08. 2014 17:24)

itartas:azbuka..čoveče já taky ne a to je co říci

(14. 08. 2014 18:37)

tgbb:v roce 1936 ve Španělsku , Hitler a katolické bestie provedly fašistický puč, vyvolaly občanskou válku , masakrovaly civilní obyvatelstvo jako přes kopírák dnes na Ukrajině
občanskou válku na Ukrajině vyvolala fašistická junta Kyjeva ,= teroristi = pučisti , samozřejmě placení USA , aby byla zastavena válka je třeba odstranit příčinu problému a tím jsou teroristi kyjevské junty a jejich loutkáři z usa

(14. 08. 2014 16:19)

abcd.adbc:Ke článku, civilistů je mi líto ,politici v teple a všude,*** to

(14. 08. 2014 16:16)

abcd.adbc:A nástup na sváču. Děti : ))

(14. 08. 2014 16:17)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy