12. červenec 2020
Svátek slaví Bořek, zítra Markéta
DISKUSE K ČLÁNKU


jakubbb:Vážený pane Švagr (jste-li to opravdu Vy, o kterém se píše v článku), vy si vážně myslíte, že širokou veřejnost, která ve velké většině má sotva na to, aby se pravidelně a aspoň trochu kvalitně najedla, zajímá to, jestli jste ten stupidní systém vymyslel ? Nebo jí spíš zajímá, proč musí mít "špičkový manažer" takové nehorázně přehnané peníze jako výplatu a ještě takový balík našich peněz jako odchodné ? Jelikož o finanční výši jste se ve Vašem příspěvku nezmínil, bude to asi docela pravdivé. Co takový "špičkový manažer" vlastně opravdu v práci dělá ? Jak je vůbec možné, že v podniku, který dotuje stát, se platí takové peníze ? To odchodné už asi ani nebudu komentovat, to bych byl zablokován. Já osobně, i když mám jen cca desetinový příjem, co se píše, že jste měl vy, si nežiju špatně a na finance si neztěžuju, takže žádná zášť v mém článku není. Dokázal byste mi, prosím odpovědět na vznesené otázky ? Díky za odpověď. JK

(08. 01. 2014 22:38)

svagrp:pokračování stanoviska:
Obsah uvedeného článku mou čest a dobrou pověst velmi vážně poškodil. Zásadně nesouhlasím a absolutně odmítám, aby ve spojitosti s mým jménem bylo uváděno, že jsem vymyslel sytém zlatých padáků Českých drah. Jedná se o naprosto nesmyslné, lživé tvrzení a je víc než zarážející, že se autor článku označený jako „SIMAO“ ani nepokusil mne kontaktovat a nevyžádal si seriozní informace. Namísto uvedeného postupu je má dobrá pověst a mé jméno prostřednictvím lživých informací předmětem podlých her a je tím narušováno i mé soukromí. Nevím, proč pan ministr uvádí o mně lživé informace, ale budu po něm požadovat omluvu. Rovněž vyzývám vydavatele periodika k písemné omluvě otištěné společně s mou odpovědí. Jestliže se tak nestane, budu nucen zvážit domoci se jak přiměřeného zadostiučinění, tak náhrady nemajetkové újmy a to soudní cestou. Pavel Švagr

(08. 09. 2013 22:07)

svagrp:Stanovisko k tomuto lživému článku:
Zmíněný článek obsahuje skutková tvrzení, jež se dotýkají mé cti, dobré pověsti, mého jména a mého soukromí. Tvrzení obsažená v článku ve svém souhrnu vyznívají tendenčně a celá záležitosti velmi citlivě zasahuje do mého soukromí i do mých pracovních záležitostí.
Prohlašuji, že se systémem odměňování v Českých drahách nemám cokoliv společného. Nejsem jeho architektem a již v době, kdy jsem do Českých drah nastupoval, se jednalo hotový systém, jenž byl již uplatňován. V žádném případě jsem „systém zlatých padáků“ nevymýšlel a ani žádnému z orgánů ČD, a.s. nepředkládal ke schvalování. O uvedené skutečnosti ministr Žák velmi dobře ví, neboť v době, kdy byl předsedou dozorčí rady uvedeného podniku (jaro 2009), tento systém odměňování managementu již existoval. Přičemž já jsem v této době v žádné řídící funkci a ani na úseku personálním zaměstnán u Českých drah,a.s. nebyl. Uvedené však vyplývá i z Vámi uveřejněného článku, neboť sami uvádíte, že „Už kdysi prý Žák s horentními smlouvami bojoval jako předseda rady ČD, byl prý ale náhle odvolán...“. Je snadno prokazatelné, že Žák působil u Českých drah v řídící funkci (s vysokou mírou kompetencí orgánu, kde působil v souladu se Statutem a Stanovami ČD, a.s.) ještě před tím, než jsem na Českých drahách začal působit já jako personální náměstek (přičemž jsem nebyl členem Představenstva ČD, a.s. a moje působnost byla vymezena organizačním řádem společnosti). Jak jsem tedy mohl zapříčinit vznik systému, jenž Bc. Žák kritizoval měsíce před tím, než jsem se stal za tuto oblast zodpovědným? Bc. Žák tedy prokazatelně vědomě lže, patrně s cílem poškodit mou osobu v očích mé rodiny, mých přátel a široké veřejnosti. Velice lituji, že Vaše redakce a Váš list se propůjčil k tomu, aby ministru Žákovi usnadnil mou dehonestační kampaň. V žádném případě si nepřeji být jakkoliv spojován se systémem odměňování managementu, neboť jsem jej nevytvořil. Obsah uvedeného článku mou čest a dobrou pověst velmi vá

(08. 09. 2013 20:32)

zkzkz:Nenažraný ***

(05. 09. 2013 16:26)

abzk:Vždyť ty bys taky žral mít tu příležitost a mlaskal by sis u toho jak prase

(05. 09. 2013 17:21)

horstfuxteleshop:každej člověk ale není z rodu nenažraných prasat jako je tomu u tebe

(05. 09. 2013 19:33)

abzk: soudíš mě pole sebe?
To jsi vedle, já jim nezávidím. Nemám sice to co oni ale mám dost a jsem spokojenej. Nemám potřebu jim tu uboze nadávat jako zkzkz (případně ty, jelikož to vypadá, že jedno jste ) kterýho k tomu žene ubohá závist a vědomí že on se nikdy nebude mít ani ze setiny tak dobře jako oni, jelikož na to nemá schopnosti, vědomosti, nadání,...

(05. 09. 2013 19:41)

annael:Pokud naše zákony umožňují sepsání takových smluv a zaměstnavatel je ochotný takové smlouvy se zaměstnanci uzavírat, byl by každý hloupý kdo by toho nevyužil.

(05. 09. 2013 13:41)

henryj:Tak se chovají ti co mají modrého ptáka,odebrat všechen majetek takovým grázlům.

(05. 09. 2013 12:01)

aluman:Mít ty možnost takovou smlouvu podepsat, nevěřím že by jsi to neudělal.
Jenže ty se k takové možnosti nikdy nepropracuješ, tak závistivě prskáš...

(05. 09. 2013 13:48)

horstfuxteleshop:nenapadej druhý, když se sám dusíš vzteky, debile

(05. 09. 2013 19:35)

aluman:Sám jsi debil Vzteky se dusej ti, co tu prskají zhovadilosti a nadávky na ty, co mají pár milionů a oni sami mají velké kulové. Já jsem v pohodě. Mě jsou ty jejich miliony fuk. Štěstí si za ně nekoupěj. Ale zkrátka nevěřím tomu, že kdyby se někomu z těch prskajících naskytla možnost podepsat stejně výhodnou smlouvu, tak že by se takové příležitosti vzdali.

(05. 09. 2013 19:57)

tomik007:"NEVYPOVEDITELNA SMLOUVA" je pouhy komunisticky vymysl modrych strak. Kazda smlouva je totiz vypoveditelna, pokud se dostane pred soud. Tohle nikde jinde na svete neexistuje.

(05. 09. 2013 11:46)

aluman:Vždyť o žádné skutečně nevypověditelné smlouvy nejde, jen jejich vypovězení přijde dost draho, tak nevím co by jsi chtěl soudně řešit.

(05. 09. 2013 13:52)

sairat: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(05. 09. 2013 11:26)

mnpv:Dav by hlavně měl přestat ničit majetek ČD. Dav zničí mnohem víc než je jednou za čas zlatý padák.

(05. 09. 2013 11:36)

aluman:..hloupost a závist bývá skutečně silnou hnací silou i k páchání násilí...

(05. 09. 2013 13:53)

belaa:tady uz mohlo byt vse ze zlata.nebyt tech hajzlu co to tady rozkradaji.

(05. 09. 2013 10:18)

enriko:Njn, blbý je, když člověk není vrcholový manažer ale maká někde za minimální mzdu, takový to fakt nemůže pochopit. Jinak zlaté padáky není český vynález, v západní Evropě normální. nezbývá než se stát velkým šéfem a těšit se na zlatý padák. Předpokládám, že celá Rusnokova vláda dostane rozumné odstupné. Proč by tam jinak lezli, že?

(05. 09. 2013 11:29)

aluman:Rusnokova vláda, už při svém vzniku předem odsouzená k jepičímu život, měla jediný účel. Byla to vlastně taková jedna velká trafika pro ty co Zemanovi pomohli k moci, pro jeho věrné, pro jeho patolízaly, aby se jim legálně a nápadně dostalo tučné odměny za to co pro Zemana udělali.

(05. 09. 2013 14:02)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy