18. leden 2020
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
DISKUSE K ČLÁNKU


pp10:A jejda, ze by novy tunel na svete????

(22. 02. 2012 09:07)

gogo:V panu Fejkovi jsem se bohužel zklamal. Když byl ředitelem zoo, držel jsem mu palce...

(21. 02. 2012 21:57)

tomik007:Fake - rady a porady vseho druhy

(21. 02. 2012 15:18)

karolineonline:Kde je v živnostenském zákoně napsané, že musí mít podnikatel označené místo podnikání, pokud je totožné s bydlištěm??? Být Bleskem, tak si upravím nadpis a vlastně celý článek... A nebo si raději informace pořádně ověřím, než začnu upozorňovat na nějaký nedostatek a psát o pokutě.

(21. 02. 2012 13:19)

katynka123:Právnická osoba jako podnikatel nebo podnikající fyzická osoba se dopustí správního deliktu tím, že
j) v rozporu s § 31 odst. 2 neoznačí místo podnikání, sídlo nebo organizační složku podniku, nebo na žádost živnostenského úřadu neprokáže vlastnické nebo užívací nebo jiné obdobné právo k objektům nebo prostorám, v nichž má na území České republiky místo podnikání, sídlo nebo organizační složku podniku,

(21. 02. 2012 14:34)

to-snad-ne:Možná by stačilo citovat přímo § 31 odst. 2 zákona:

"(2) Podnikatel je povinen viditelně označit obchodní firmou, popřípadě názvem, nebo jménem a příjmením a identifikačním číslem objekt, v němž má místo podnikání, liší-li se od bydliště (§ 5 odst. 2), sídlo a zahraniční osoba organizační složku podniku, pokud ji zřizuje. Podnikatel je povinen na žádost živnostenského úřadu prokázat vlastnické nebo užívací či jiné obdobné právo k objektu nebo prostorám, v nichž má na území České republiky místo podnikání, liší-li se od bydliště (§ 5 odst. 2), sídlo a zahraniční osoba organizační složku podniku."

Odkaz na porušování ustanovení bez citace toho co mohu teoreticky porušovat je vždy (jako každé vytrhování ze souvislostí) zavádějící.

(21. 02. 2012 14:55)

karolineonline:Stejné načasování

(21. 02. 2012 15:00)

karolineonline:V § 31 odst. 2 je uvedeno toto:
Podnikatel je povinen viditelně označit obchodní firmou, popřípadě názvem, nebo jménem a příjmením a identifikačním číslem objekt, v němž má místo podnikání, liší-li se od bydliště (§ 5 odst. 2), sídlo a zahraniční osoba organizační složku podniku, pokud ji zřizuje. Podnikatel je povinen na žádost živnostenského úřadu prokázat vlastnické nebo užívací či jiné obdobné právo k objektu nebo prostorám, v nichž má na území České republiky místo podnikání, liší-li se od bydliště (§ 5 odst. 2), sídlo a zahraniční osoba organizační složku podniku.
A přesně na tento odstavec se odkazuje § 62 odst 1 písm. j)

(21. 02. 2012 15:00)

visersivoko: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(21. 02. 2012 13:18)

raspina: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(21. 02. 2012 13:11)

decathlon: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(21. 02. 2012 14:37)

decathlon: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(21. 02. 2012 11:49)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy