Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C
DISKUSE K ČLÁNKU

Tarpedivan:No teda! Tomu říkám super rady! Já se snažím šetřit kde se dá. Třeba při nákupech přes internet docela často používám různé slevové kupony. Ty se dají obstarat třeba tady: http­s://sl­evovy­kupon­.net/ Myslím si, že za poslední rok se mi díky nim podařilo i nějakou tu tisícovku ušetřit.

(09. 05. 2019 19:50)

dr.x.crement:Ještě něco :
a.Nejsme tak bohatí,abychom si mohli dovolit kupovat levné věci
b.Dát na schránku nápis "Nechci reklamu ".Omezit návštěvy marketů.
c.Výběr dodavatele plynu a elektřiny-optimalizace.Nikdy nebrat od dominantního dodavatele v místě.
d.Zateplení oken,dveří stropu a fasády;někdy u vnějších oken postačí instalace dvojskel
e. ! Pozor na prodavače akcií,ktří se vám vnucují s nějakým šmejdem,který vydávají za zlatý důl.Proděláte gatě.

(27. 02. 2012 08:09)

ladybug:Alialenko, proč nemáš v Kanadě jinou možnost, než si péct vlastní pečivo? Tam nemají pekárny? Nebo si myslíš, že kanadské pečivo se nedá srovnat s českým? V tom ale máš pravdu. Já jsem zkusila obojí české i kanadské pečivo a nedá se to srovnat. Chleba je daleko lepší v Kanadě, rohlíky jsou lepší v Česku.

(26. 02. 2012 02:31)

anka:pekarny tam jsou skvele....ale to zalezi od toho, kde alialenka bydli, protoze v jejim okoli nemusi byt zrovna nic....Jinak s vami souhlasim, chleba se najde daleko lepsi v Kanade....rohliky a housky tu nikdo neji, tedy se tu ani nepecou...

(27. 02. 2012 00:47)

alialenka:Nedelam to kvuli setreni, ale protoze v Kanade nemam jinou moznost. Rohliky, chleba, veky pecu sama. Chleba 6 hrnku bile a 2 hrnky rezne mouky, voda, sul, kmin, kvasnice. Vyjdou dva bochniky chleba, ktere vydrzi klidne tyden.
Rohliky jenom voda,mouka kvasnice, zdibec masla.
Rozhodne to vyjde levneji nez v obchode. Jen...troska te rucni prace. Oboji pochopitelne po zpracovani nechat vykynout.

(25. 02. 2012 01:12)

anka:ja to vyresila zdrave - prestala jsem jist pecivo, jelikoz je pro nas velmi nezdrave...Chleba kupuji takovy ten nemecky, cerny a tvrdy....Ale jednou za dva mesice si koupim skvely kminovy chleb v pekarne, k tomu cerstvy kaviar, par kousku vynikajici syra, lahev cerveneho - a mame posviceni... Musim priznat, od te doby co jsem vynechala cukr, mouku, kravske vyrobky.....se citim skve­le..­..do­poru­cuji­...

(27. 02. 2012 00:45)

xeen:Pár rad na roztočení strmé spirály monetárního systému.
Nic si nekupujte, jen ve slevách, kde je zboží pod výrobními náklady, vše si vyrábějte a pěstujte sami. V monetárním systému je základem jeho funkčnosti vyvážený koloběh peněz.
Vy jako zaměstnanci například utratíte méně u obchodníků, řemeslníků, služeb. Ti, kteří by vydělali, budou mít míň peněz. Budou méně utrácet a podniky méně vyrábět. Budou tedy muset dávat zaměstnancům méně peněz. Podniky začnou více krachovat, propouštět. Všichni odvedou menší daně a stát dostane méně peněz a vydá více peněz na nové nezaměstnané. Aby měl peníze na provoz, tak současná Logika Velkého Chemika je zvednout daně na vše a zavést pár nových daní. Dalším logickým důsledkem jsou další úspory na straně obyvatel a další klesající otočka stejné spirály, další propouštění a další pokles.
Výsledkem je kolaps monetárního systému - což vede zejména k ohrožení nositele tohoto systému - bank (v případě lokální české pidiměny, kterou dokáže snadno skoupit a zdevalvovat i jeden arabský šejk) a naprostá devalvace úspor v bankách a měnová reforma typu 100 "starých korun". Nestabilní nová měna ale vůči Euru a USD neposílí 100x ale třeba jen 5x. Zjednodušeně plat z 20tis vám klesne třeba jen 10x a ne 100x na 2tis euro ale nebude za 2,50CZK(z 25) ale třeba za 5CZK. Lokálně se v Česku nic nezmění (pár lidí skočí z nuseláku nebo se zapálí před benzinkou kvůli ztraceným úsporám). Platy klesnou srovnatelně jako ceny zboží / 10 v "nové koruně", (když úspory padly /100). Stabilizace pak přijde zvenku, protože naše pracovní síla/ceny výrobků bude rázem poloviční vůči Euru (koruna padla/10 ale vůči euru/5).Budeme levní pro okolní státy a ti budou utrácet u nás. Zlevní ale jen výrobky co vyrobíme v Česku - prodraží se dovoz (zejména výrobků ale i surovin). Zahraničí bude pro české občany finančně zcela nedostupné. Řecko tohle udělat nemůže, protože nemají lokální pidiCZK (starou drachmu) ale globální eura.
A za to všechno pak bude moct Blesk

(23. 02. 2012 09:44)

kuna:Teda Blesku, jako by mluvila nase babicka.Ale prosim porad jak ma usetrit prave ta nase babicka ktera se temihle radami ridila jeste pred nastupem do radneho starobniho duchodu a ted jako uz duchodkyne ji tyhle rady uz nestaci.

(22. 02. 2012 19:41)

ivy1: a tak se začíná šetřit, žejo ))

(20. 02. 2012 10:38)

alexadex:A nám závislákům-kuřákům nikdo neporadí? Po 6i měsíční pauze a výměně (krom fuseklí a bot) šatníku, protože jsem nehorázně žrala a ztloustla, jsem se vrátila k cigaretám, ale... baleným. Tabák 200-300 Kč, dutinky od 20-35 a balička do 200 (vychází to na 180-200 cigaret). Sečteno- při nejlevnějších cigaretách jsem byla pod cenou jednoho kartonu hned u "první várky". Mě můj "kartonek" vyjde na 300Kč, za tyhle peníze ho nekoupím ani u cizinců...

(20. 02. 2012 10:06)

jana.it:Jeste k tem autum... Z vlastni zkusenosti doporucuji Methanovou nadrz. Je to jako s LPG jen Methan je jeste levnejsi. My odjezdime 250 km za 300 kc.

(20. 02. 2012 08:59)

xcarodejka:Návrat do skromnosti, protože to se rovná také zdraví. Vařit levná jídla a dobrá jídla, ale znamneá umět je uvařit. Měla by se vrátit výroba,otevřít uzavřené ztunelované podniky, protože šetření nestačí a nevyvede nás z krize.

(19. 02. 2012 15:44)

ivy1:

(16. 02. 2012 10:56)

ivy1:další rady - domáící slepice (spotřebujete všechny zbytky, můžete je vypustit na pole nebo na zahradu kde si zadarmo nazobou) a vejce je zdravější a levnější - stačí koupit tzv. vynesené slepice co vyřazují , jaro až podzim snášejí a na zimu máte dobrou polévku , králíci - na jaro ramlici nechat připustit, králíky můžete mít dvakrát třikrát za rok a když se zadaří, jedna samice může "vyrobit" i 30 králíků a nedělní obědy (suchý chleba vám jistě sousedi nebo rodina bude schovávat, a tráva rostě a roste ), a samozřejmě ideální je mít zahrádku, vysadti zeleninu, brambory, mít vlastní jablka, hrušky, rybíz - nejen na spoteřbu, ale i do výkupu ... jo tak to bylo c mém mládí před 40 cetí lety a tehdy jsme nekoupili jediný kousek zeleniny ani ovoce, maso jen občas na řízek, jinak byl králík nebo kuře, v zimě zveřina (rodiče byli oba myslivci, jak jsem NESNÁŠELA zajíce a bažanty !!!)..., na víkend se dělali koláče ze sezónního ovoce nebo bublanina, žádné kupované zákusky, a pekly se domácí housky, vánočka nebo "buchta" ke snídani, vařily se domácí marmelády, domácí kompoty a domácí sterilovaná zelenina, prostě musíme zase se vrátit k samozásobení

(12. 02. 2012 13:06)

herpes: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(16. 02. 2012 07:17)

alexadex:Jééé, to si pamatuju!!! Obchody zavřely v sobotu před polednem a nás bylo jako blech... tak se pekly bábovky, štrůdly, buchty... vzpomněla jsem si na to včera, se mi nechtělo ven, tak jsem ráno udělala ke snídani lívance a k nim domácí marmeládu. Myslím, že to vyšlo levněji než 15 rohlíků .

(20. 02. 2012 09:50)

petty-ze:Opravdu geniální rady, na které by čtenáři asi sami nepřišli. Také se snažím šetřit, ale oblečení a nábytek z bazaru nebo prošlé potraviny to teda nikdy! Co se týče oblečení z půjčovny, tak to přijde kolikrát mnohem dráž, než když si ho koupíte nebo necháte ušít. Mám s tím osobní zkušenosti, za půjčení plesových šatů na víkend jsem zaplatila 4500 Kč a nové šaty v H&M, velmi podobné a kvalitnější, přišly jen na 2500. Za každé poškození půjčených šatů se navíc musí platit nemalá částka.

(09. 02. 2012 13:28)

dorlinka:No jo,"super" rady jako vždy! Už tam jen chybí dopsat: Ušetřete za poplatek u gynekologa - manžel nebo soused Vám to jistě zkontroluje zadarmo a rád.

(09. 02. 2012 10:40)

anka: dekuji

(27. 02. 2012 00:28)

petaxx:To jsou rady nad zlato. No ale nic převratného jsem ani nečekala. Zaráží mě ovšem to LPG. Nevím tedy, kolik stojí pořízení LPG soustavy do Octavie, ale že se vyplatí až při 90-ti tisících, to je snad hloupost, ne? Vždyť LPG stojí polovinu než benzin. Si myslím, že se to vyplatí již při daleko míň najetých km.

(09. 02. 2012 07:50)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy