19. říjen 2019
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
DISKUSE K ČLÁNKU


zanyn:Zase tu někdo brebentí o vodě, elektřině. Pokud vím, tak se tohle jedná velkých marketů. Večerky a menší, stejně jako restaurace mohou být otevřeny. Takže nikomu nehrozí, že by nenakoupil základní potraviny. (Já si taky nemůžu vybírat okamžitě a denně dodavetele elektřiny, plynu, vody a t.d. Spíš jsou jako monopol). A třeba jejich sortiment (jako chléb, rohlíky, zeleninu) začnou nabízet i restaurace - tedy nejen to pivo a limo. Nic proti tomu. Alespoň nezkrachují.
App.
Když mají majitelé těch velkých marketů obavy o zásobování obyvatel, klidně si v nich můžou otevřít okno a v tyhle svátky vesele prodávat. ale ONI SAMI, a ne tam cpát zaměstnance. Tohle jim nikdo nezakazuje.

(29. 06. 2016 16:47)

advokat2010:Když vidím tady ty zastánce prodaavaček v hypermarketech, tak mne napadá, že o víkendech a o tzv. "svátcích" by se mohlo povinně stejnou "logikou" vypnout všecko, tj elektřina, voda, plyn, pouliční osvětlení, MHD, Taxi, čerpací stanice, televize, rádia, internet,hotely.. atd atd.. jak tomu ti chudáci zaměstnanci v těchto odvětvích přijdou a lidi to přece nutně nepotřebujjí a ten den dva tři to přece vydrží...., mohou si číst při svíčce ve stanu, je to zdravější... ;-) OK to se vám taky líbí ?

(18. 01. 2012 12:04)

znojmacka:advokat.. no tak proč ne, však všechny Vaše neděle a svátky jsou jistě ryze pracovní, přece nebudete nikoho omezovat, když Vám na to i posvítí a teče voda..
Když už, tak už, toho, že je zajištěna nonstop energie se musí využít- i poslanci budou spolu s Vámi chodit rádi na neděle, ( stejně furt nestíhají, ať už potřebný zákony, nebo se jen tak přihlásit o nějaký ty miliardy), pak učitelé a děti taky, úředníci jakbysmet, protože to je omezování, když si na úřad něco nemůžete jít vyřídit i v neděli ale přednostně, před tou nedělí bych uvítala, kdyby tzv. úřední dny nebyly jen pondělí a středa.
Ono když se musí na všechno zase tou Vaší stejnou "logikou", tak by měli v opačným případě VŠICHNI, počínaje Vámi, chodit do práce od neděle do neděle, včetně svátků, 365 dní v roce protože vždycky se dá říct- jak k tomu příjde tenhle a tato a tamti.. tak další vánoce až za rok, ale jinak sobot a nedělí si můžete užít ještě tak 50x, pak si prubněte ty vánoce navrch a příští rok dejte vědět..
a většina lidí tady narozdíl od vás na neděle nepoukazovala, většina by pochopila, že 24.12. by i ta prodavačka chtěla a mohla být doma a hlady byste z toho umřel jenom Vy a pár dalších, kteří si neumí nakoupit třiadvacátýho..

(19. 01. 2012 08:26)

minda69:Vážení,
nám zaměstnancům, by opravdu stačilo, kdyby bylo zavřeno o velikonocích, na štědrý den otevřeno pouze do 12 hodin, zavřeno 25.12, 26.12 a 1 ledna. To zase není zase tak moc, jinak nikoho omezovat v podnikání nechceme.
Děkuji všem rozumným lidem za pochopení

(17. 01. 2012 18:34)

advokat2010:Když Vám nebude vadit, že Vás propustí, pak fajn a můžete mít volno pořád. Služby jsou od toho, aby vycházely vstříct zákazníkům, nikoliv těm, kdo je provádějí. Vaše požadavky jsou naprosto absurdní. A stejně tak bude chtít muslim volno na Ramadán.

(17. 01. 2012 20:18)

zelena.karkulka:Ty jsi vážně mimo,čteš vůbec co napsala?A muslimové volno v podstatě nepotřebují-oslavy se odehrávají po západu slunce

(17. 01. 2012 20:43)

advokat2010:Čtu, chce určovat jejímu chlebodárci to ,kdy bude mít otevřeno - neslýchaná drzost. Stejné, jako bych já někomu kázal kdy se má na co dívat v televizi, kdy má chodit na wc apod. Totalita. Diktatura luzy. To už tu bylo. A jak to dopadlo ?

(17. 01. 2012 20:45)

perci5:wikipedie:
Jak se chovat během ramadánu

Některé restaurace a obdobné podniky v odlehlých místech mohou mít po ramadán upravenou otvírací dobu. Nemuslimští turisté, kteří po dobu ramadánu nacházejí v muslimské zemi mimo turistická letoviska, jsou většinou instruováni, aby přes den alespoň nejedli a nekouřili na veřejném prostranství.
Přes den během ramadánu panuje v městech muslimského světa relativní klid, naopak, po západu slunce jsou v ulicích měst běžné oslavy, hostiny, a jiné „noční dýchánky“, nezřídka včetně živé hudby a vášnivých konverzací na různá témata.
Takže vede advokát a mimo je nezralá karkulka

(17. 01. 2012 21:06)

perci5:Nechtějí nikoho omezovat, ale omezují,
zákazník romazlený je jaký, - náročný, který vám přináší zisk a máte z něj peníze(výplatu), který vám nestojí ani za pozdrav a když se chce na něco zeptat, tak musí na prodavače pořádat doslova hon- tak to budeme asi všichni rozmazlaní. Jako prodavači by měli být poctiví a úslužní, policisté bdělí a neúplatní, soudci spravedliví a moudří a úředníci slušní a uctiví.- Tak to tady kdysi chodilo, ale rudoši zkazili charakter a ten bolševik je pořád ve všech moc hluboko.
Podle zákona nemusíte přeci pracovat v ty dny, které vám zapovídá vaše přesvědčení a náboženské cítění, ale vy by jste měla asi každý den jinou víru. Chápat vás můžu, ale musím nesouhlasit.

(17. 01. 2012 20:58)

minda69:Vážený pane perci5, patříte zřejmě mezi rozmazlené zákazníky. Nám zaměstnancům nejde o to, aby bylo zavřeno v neděli, ale stačilo by nám, aby bylo zavřeno na velikonoce, štědrý den , 25.12,26.12 a 1 ledna.

(17. 01. 2012 15:56)

advokat2010:Pracujte jinde. Otevřte si vlastní obchod a mějte zavřeno, třeba celý rok. Jeden zavřený den = ztráta v milionech na jednu prodejnu, fura zkaženého zboží, kolik lidí přijde o práci kvůli jednomu dni, to si ani nedovedete představit.

(17. 01. 2012 20:19)

hugu:A o kolik % stoupla nezaměstnanost např.v Němec­ku,Fran­cii,D­ánsku­,Nor­sku nebo v Belgii a podle statistik tam nebyl žádný propad v maloobchodních tržbách.

(17. 01. 2012 21:17)

advokat2010:to je totální nesmysl.. jednak tyhle křesťanské země to mají již léta letoucí, tj. co chcete s čím srovávat a jednak propad je snad zřejmý... bude zavřeno.. pekárna nepeče.. rozvoz nerozváží, pokladní nemarkují, atd. ,a to nejde dohnat následuící pracovní dny.. ta práce prostě vypadne a je to milion navázaných činností od údržbáře po uklízečku tisíce zaplacených hodin, které nebudou a jistěže pak nebude třeba tolika zaměstnanců, stát vybere nižší daně, nižsší pojištní atd atd Každý den co se neracuje jsou to desítky milionů, co vyletí komínem. Navíc z jakého důvodu b se takové beneficium mělo týkat jen prodavaček ? Uvedomte si, že v těch křesťanských zemích to není jako benefit pro zaměstance, ale jako úcta k Bohu a těmto tradicím, že se neobchoduje. ČR je ateistická země plná líných prodavaček, jejichž produktivita práce se s těmito zeměmi ndá srovnávat, zrovna tak je nesrovatelné, kolik toho české podavačky ukradnou oproti těm v křesťanských zemích.

(18. 01. 2012 11:07)

hugu:Německo bylo první země v EU a zákon o otevírací době začal platit v roce 2005,odpůrci argumentovali podobně jako vy,od té doby se přidalo Rakou­sko,Pol­sko,Bel­gie,D­ánsko­,Nor­sko,Fr­ancie a další.Jinak je u nás státních svátků sedm v Německu 15,Rakousko 14,Francie 12 a nikoho to nezruinovalo.

(18. 01. 2012 11:58)

perci5:takže jsem se do toho VUMLu trefil

(17. 01. 2012 15:22)

simoneta:perci5,no mě může urazit jen inteligent a to rozhodně vy nebudete,co jsem a kdo jsem vám může být jedno,vypadáte spíše na povaleče,který žije právě z těchto pracujících lidí,vyjadřujete se každou chvíli uplně všude a ke všemu,takže žádné odreagování,ale nefachčenko,který čeká na soc.dávky a pak otravuje národ svými výplody!

(17. 01. 2012 15:10)

soptikzuza:

(17. 01. 2012 15:09)

soptikzuza:advokát2010: takové chytré lidi jako vy mám tak ráda. je vidět že máte rád jen sám sebe.

(17. 01. 2012 15:08)

advokat2010:Ano drzé a líné bolševické zaměstnance rád nemám. Pokud chcete zakazovat a přikazovat druhým, co mají dělat, tak se odstěhujte do KLDR. Tam pochopíte kam to vede a budete si vážit svobody a svobodné dohody.

(17. 01. 2012 20:21)

perci5:Jestli jste ing ekonomie(doufám, že ne polit., abs. VUML, na tu jste nemusela totiž ani mít ukončené zákl. vzdělání) měla by jste si spočítat, že při zavření o víkendech a svátcích přijde o práci min.15 až 20% pracovníků a to nejen prodavaček, ale i profesí souvi­sejí­cích(š­oféři, sklady, dispečeři,menší odběr pohoných hmot, opraváři aut a pod. To znamená, že převládají negativa.
Nechte lidi, aby si vybrali sami vhodný den na nákup a těm co nevyhovuje pracovní doba, aby práci přizpůsobyli sobě. Nikomu neordinujte, co by mu prospělo. Já dělám dost a abych se odreagoval tak se kouknu na takové jako vy.

(17. 01. 2012 14:38)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy