9. srpen 2020
Svátek slaví Roman, zítra Vavřinec
DISKUSE K ČLÁNKU

pajja3:Magora dobře znám.Je to náš soused ve Vydří. Nevím proč tu někdo píše že kouří či snad hulí, nikdy by to do pusy nedal. Snad se brzy uzdraví.

(26. 04. 2011 10:52)

liskabystrouska:pro mě to není žádný umělec...je to člověk zničený z kriminálu a alkoholu!,to hlavně!

(26. 04. 2011 15:45)

rezacek:Tak tu mši bych chtěl vidět!!! Anebo raději snad ne, nemusím mít všechno.

(26. 04. 2011 09:36)

zkrat: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(26. 04. 2011 00:22)

crakazasecrak:PŘESNĚ TAK ,JAK JSTE TO NAPSAL...SOUHLAS!

(25. 04. 2011 16:43)

bara:a že by se zrovna tobě, "pejsánková", příčily vulgární slova?

(25. 04. 2011 17:17)

lysohlavek02:a co je tobě do toho ...dej bacha ať ti z toho vzteku nevypadnou zuby ty megero!!

(25. 04. 2011 22:27)

pavucinka:v souvislosti s Havlem, ale už pro tu přezdívku mě nějak nezajímal a pokud něco napsal, tak bych si to nekoupila/ ani tehdy za levnou cenu, natož nyní za ty stávající nehorázné ceny knih, a tak budeme výhledově magoři brzy možná všichni/ Už jste slyšeli jaké sexy hry provozují současní pubescenti? Co může příjít dále po takových mladých lidech? Neumím si to představit. Co nastane po době jako je dnešní?

(25. 04. 2011 14:13)

gevi:Já jsem taky - vlastně píšu taky a přitom o vašem věku nic nevím - starej a moc věcí se mi nelíbí. Jenže podobné strachy nad budoucností zaznívaly už u těch příslovečných starých Římanů. Oni ti dnešní mladí budou mít zase svůj způsob života a v tom se adaptují. Já si vzpomínám, jak naše maminka říkala: Prosímvás, co na těch Pidls (Beatles) máte? a jak nám soudruh učitel v hudební výchově rozčileně vytýkal: jak se vám může líbit taková odtrhovačka Včera neděla byla? Tu dva tři roky to nikdo nebude znát, ale Smetana (za komunistů byl Dvořák a Janáček trochu mimo) se bude hrát stále. Jinak Jirous je dost nechutný člověk: ožral se a vymočil normálně na veřejnosti, měl tendence se obnažovat před mladými dívkami (to nejsou pomluvy, několikrát jsem ho zažil osobně, já jsem taky psal a s básníky se znal, navíc Jirous žil nedaleko na statku, takže jsem ho třeba v Jihlavě potkával.) Pozoruhodná je třeba jeho báseň: Když se mi chtělo srát na Florenci - to o něm hodně vypovídá.

(25. 04. 2011 15:44)

bara:já ho asi tak 2 x vdiěla, byl střízlivý a moc toho nenapovídal )
seděl u stolu a cosi psal, když k němu někdo přišel, dal gesty najevo, že ruší.

psala jsem, že má obhroublý slovník, ale to jsem četla jen to, co psal o demokracii naruby a některé básně z jeho sbírek..

-asi bych takovou, kterou zmiňujete na konci svého příspěvku, nedočetla )

to je právě to - český člověk tak rád zveličuje, pomklouvá, takže pokud já někoho neznám osobně, ale jen z nějaké jeho práce či článků v novinách, tak potom předpokládám, že to ani snad nemůže být pravda...)

(25. 04. 2011 17:16)

bara:víte, gevi, já si vážím vašeho názoru, proto mě překvapilo to, co píšete - např.jeho dcera Františka, ve svém deníku psala:
" Další momentky z Vydří. Na návsi stáli dačičtí policajti. Městská policie. Sledovali, co se děje. My jsme seděli v sednici a táta mne zavolal, ať ho jdu vyfotit s labutěmi, které se právě stěhovaly z jednoho rybníčku na návsi do druhého. Vyšli jsme všichni i s Patrikem a dělali si srandu z toho, jak asi poliši zapisují, že inkriminované živly vyrazily před objekt. Jenže živly šly jen za labutěmi, nikoli do akce. Mně došel právě film, ale Patrik naštěstí tátu vyfotil, an stojí před mohutným syčícím labuťákem, který chrání svou rodinku. Labutí máma se třemi šedivými potomky lezla do rybníka.
V neděli odpoledne pro nás přijeli někteří zástupci rodiny Bauerovy (Jana jest z rodiny této). Přijel i její osmdesátiletý děda, vyšvihnutý ve svátečním, aby to Vydří taky konečně viděl. S hůlkou obešel celý statek, stodoly vzadu, zahradu, Jana mu ukázala jámu v sednici a vlašťovky, které bydlí už třetí rok nad žárovkou v sednici. Táta seděl u svého venkovního stolu před ohništěm, před sebou noviny a konvici s čajem. Přišlo mi vskutku vtipné, jak si pořád ještě všichni myslí, že tam najdou divokého opilého Magora. A on je to přitom rozvážný starý muž, který mluví pomalým hlubokým hlasem a s mírným úsměvem odpovídá na všechny řeči. Děda by asi rád viděl, že tam má Magor několik ženských, na stole vyvalené rumy a piva a jiné známky divokých orgií kolem. Táta jim všem ke konci vyprávěl, jaký byl osud původních majitelů statku. Slyšela jsem to poprvé. Otce zavřeli komouši v padesátých letech, dva starší syny poslali do Jáchymova do uranových dolů. Otec po návratu z vězení šel na starostu s vidlemi. Zavřeli ho do blázince. Nejstarší syn zamřel v Jáchymově, druhý po návratu na leukemii. Naživu zůstal jen nejmladší, který pak prodal statek.
To místo má v sobě něco omamného. Jako by tam byla........atd....

(25. 04. 2011 17:40)

lysohlavek02:..ty tady dneska dáváš školení ??.....seš tady jako nějaká ředitelka diskuzí. ..mazej radši vykydat kozlovi do chlíva nebo už ti nedá..

(25. 04. 2011 22:26)

crakazasecrak:Jak málo stačí k tomu aby se někdo stal legendou.U tohoto esenciálního magora konkrétně 9let v lapáku,zbytek života chlast,vypatlaná hlava,rozpolcená osobnost.Jednou jsem ho poslouchal,jako vždy ožralého na Václaváku při nějaké jeho exhibici a z těch sprostých duševních výkalů mě bylo hanba.To samé bohužel předvádí i ve všech mediích.

(25. 04. 2011 07:05)

zaviracispendlik:

(25. 04. 2011 08:26)

ales1:no vidíš, a ty, celý život v Lidových milicích, pomocná stráž VB, držitel konspiračního bytu, předtím člen SSM, Pionýra, matinka soudružka Kabrhelová, tatíček Husákův tajemník- a furt jsi jen howno u silnice, odkopnutý a naprosto nezajímavý. Až ty budeš chcípat, nikdo o tobě nebude psát.
No není to smutný?

(25. 04. 2011 13:37)

jity:když to tak dobře umítě vysvětlit, tak zřejmě budete na tom stejně jako ten crakazasecrak. To by jeden neřekl,že po 20 letech ještě bude někdo takto vzpomínat. Dnešní mládež už ani neví,že byl nějaký Husák dokonce prezidentem.

(25. 04. 2011 14:53)

ales1:neví to jen ta blbější část, děti pana Crakazasecraka a možná vaše, normální děti do dobře ví a bolševiky nevolí.

(25. 04. 2011 16:50)

jity:alesi buďte v klidu moje děti je také nevolí, ale zeptejte se na ulici mladých kdo byl prezidentem před Havlem a budou čumět jako telátka. Nevím co je dnes ve škole učí. V pořadu Nikdo neni dokonalý se mládež předvedla a to byli středoškoláci. Také to byly normální děti.Tvrdili, že před Havlem to byl TGM.O moje děti nemusíte mít starost, ti mají historii jako koníčka a navíc to studovaly. Takže znají a vědí a dost.

(25. 04. 2011 17:14)

bara:mít tak nestoudně hloupý děti, tak jsem červená studem až na zadku
je to otřes, hanba...
taky nechápu, co je ve škole učí - absolutně nemají přehled vůbec o ničem!! Chybí jim všeobecné vzdělání, rozhled...

(25. 04. 2011 17:19)

crakazasecrak:nejsou to moje slova,okopíroval jsem to z novinek ..ale ten kdo to napsal ,MÁ VELKOU PRAVDU!

(25. 04. 2011 16:41)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy