Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Zataženo, déšť 11°C
DISKUSE K ČLÁNKU

zmroote:Článek na zajímavé téma. A autor zjevně ví, o čem mluví. V každém případě je ale grafika a design ne úplně exaktní, takže jako grafik mám na některé věci jiný názor.
Třeba původní logo Pardubic tak skvělé nevidím, vadí mi, že font vypadá trochu jako aubuka a dá se tak i přečíst. Nové samozřejmě průser je.
Také úplně nesdílím nadšení z nového loga energie. Asi je lepší než nové Pardubice, ale do Juventusu, ze kterého si evidentně chtělo vzít příklad, má světelné roky daleko.
A Sparta? Obdivuji toho, kdo našel odvahu změnit původní tradiční a dobre logo. Výsledek je ale opravdu skvělý. Hlavně v souvislosti s ostatní klubovou grafikou. Ale zároveň přiznám, že v prvním okamžiku jsem se tě změny lekl. Nové logo ale zraje jak víno!
A propo, nejlepší české sportovní logo má za poslední dobu stejně Florbal. Tam opravdu klobouček. Ale to už je jiný příběh, to už bysme mohli mluvit i v opačném tónu o hokeji...

(15. 09. 2020 07:40)

Jebi:@zmroote Autor možná ví o čem mluví, ale mluví zase jen k vám grafikům... můj pohled jako "obyčejného" fanouška, kterých je ale sakra mnohonásobně víc než grafiků, je takový, že třeba to sparťanské S je nic neříkající.
Když půjdu do extrému a zahraji si na absolutního neználka, tak z toho S-ka, pokud nebude opatřeno nějakou doplňující informací která ale do ofiko loga nepatří, nepoznám vůbec nic... Není tam příslušnost k městu, nepoznám že jde o sport - natož o hokej, vůbec nerozeznám jestli se jedná o logo sportovního klubu, nebo o dopravní značku nebo třeba pobočku sázkové kanceláře... Prostě obyčejné nic neříkající ostře řezané písmeno, které je asi pro grafika jednoduché a tím vlastně geniální, ale člověk který ho uvidí poprvé v životě z něj nevyčte prostě nic.
A není tohle špatně? Neměla by z loga spíše sálat alespoň minimální informace? Aby ten "kdokoli" kdo ho spatří vytušil o co jde?
A ano takových log je víc. O Pardubickém "D" se nemusíme bavit. Tam je to stejný průser jako u sparty. Naopak Energie má v tom logu alespoň hokejku a Juventus nápis.
Ta současná "jednoduchost" mi prostě nějak nesedí. Možná je variabilnější co do grafického zpracování ale tím to pro mě asi končí. Žádné jiné výhody nebo krásu v tom nevidím...

(15. 09. 2020 08:51)

zmroote:@Jebi S vaším názorem na přílišnou jednoduchost nových současných log vlastně celkem souhlasím, často je to hodně za hranou. Jenže už tak úplně nesouhlasím s tím, že u každého loga musí být něco, co ho spojí s konkrétní oblastí. Ano, platí to pro méně známé kluby, firmy atd. Pokud se ale jedná o zavedenou značku, která dominuje, nebo spoludominuje trhu (a teď nemyslím nutně po sportovní stránce), tak to nutné není. Naopak je to důkaz toho, že si to daná značka může dovolit...

(15. 09. 2020 09:48)

Ravanelli:@zmroote Sparta se naopak vrátila k původnímu S, netvořila nic nového.
Sparťanské S na dresech je přes 100 let a je to značka, která už nic víc nepotřebuje, proto je dokonalá, oproti těm paskvilům, co mají ostatní týmy. A co píše ten jebi, to je naprostá pitomost a neznalost.

(15. 09. 2020 19:32)

Jebi:Hmm tak tady mi z toho vychází že grafik Hejkal je sparťan jak poleno Nejhezčí logo jednoznačně Kometa, jenže to by jako pražskej pepik absolutně nepobral....

(15. 09. 2020 07:39)

zmroote:@Jebi Kometa má logo v podobném duchu jako měla ještě nedávno Slavie. Tvarová originalita bez logiky mu škodí.

(15. 09. 2020 07:42)

Ondřej Novotný:@Jebi Hmm tak tady jste trochu vedle. Karel Hejkal je litvínovák od narození a jestli někoho nemá rád tak zrovna Spartu

(15. 09. 2020 08:02)

TTMM:@Jebi presne 😀😀 presne typickej trotl z brna. Urazka “spartana” bez naprosto jedineho argumentu nebo podlozeni. Autor jasne vysvetlil svuj nazor (netvrdim ze Sparta ma nejhezci logo, ale kometa zcela bezpecne ma smesny logo jak na pullitr piva) a ty ses nezmohl na nic jinyho nez nekolik stoleti stary “urazejici” slovo pepik.
Ale jak jsem psal. Od lidi z brna jsou na tohle vsichni zvykli, takze nic novyho

(15. 09. 2020 10:10)

Jebi:@TTMM seš uplně vedle jak já s Hejkalem Jsem z východních čech a nefandím Brnu a už vůbec né spartě ... A hlavně to nehrotím. Argumenty a podložení, jak ty píšeš, uvádím v diskusi o něco výše. Kdyby jsi se soustředil - přečetl jsi si to celé a nenechal se vytočit jedním slovíčkem tak se tu nemusíš "namáhat" pepiku

(15. 09. 2020 14:03)

romcusii:@Jebi PAN GRAFIK "Hejky" rozhodne neni spartan - je dusi i srdcem LITVINOVAK nicmene jako grafik s nim musim souhlasit (az na tu energii) Sparta jasne nej logo a to rovnez fandim LTV!!!

(15. 09. 2020 14:27)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy