Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C
DISKUSE K ČLÁNKU

liskabystrouska:a ze si na sikanu vzponel az ve 22 letech silenec ..dobře ze ho zastrelili!!

(13. 06. 2020 18:15)

lunatic:Raději si budu dávat pozor i na některé z českých politiků

(13. 06. 2020 05:39)

kristinn:Aj toto sa píše: „Ivan mal veľmi dlho psychické problémy. Celú ZŠ ho šikanovali žiaci, učitelia a dokonca aj riaditeľka…rodičia to riešili, ale vždy ich odpálkovali,“ uvádza sa v jednom zo svedectiev. Aj ďalšie dievča, ktoré chodilo o ročník nižšie, potvrdilo, že ho šikanovali. „Pľuli naňho, kopali, nadávali, vysmievali (pretože bol zo slabšie situovanej rodiny) a on ako malý bol ticho.“
Za tragédiu nie je vinný sám.Zlo plodí len zlo a v jeho živote sa mu toho zla dostalo veľa a vzpl­anulo­...Kr­vavo­...

(13. 06. 2020 04:50)

liskabystrouska: mel byt zavreny davno na psychiatrii..toho neomlouvá ti lide mu nic neudelali!!!!!!

(13. 06. 2020 18:14)

noel:Pred rokom bol súdený. Napadol nožom výpravkyňu vlaku na železničnej stanici vo Vrútkach. Podmienečne ho odsúdili za nebezpečné vyhrážanie sa na trest odňatia slobody na osem mesiacov s podmienečným odkladom na 18 mesiacov.Toľko len k tej šikane pre rázštep.

(12. 06. 2020 20:23)

JaNat:noel, pane bože co to píšeš za nesmysly. Ta šikana byla, když chodil on sám do školy. Jen si vzpomeń na to, když se ti spolužáci ve škole nebo prostě děti vysmívaly, jak jsi to nesl? A on tomu byl vystavený celý svůj život, za svůj vzhled nemohl, ale oproti šikaně byl bezmocný.To zanechá v člověku stopy a velmi často se to promění v agresi. Tohle je o společnosti. Vysmívat se, šikanovat....probud se, zítra se to může stát tvým dětem.

(12. 06. 2020 22:43)

liana@...:Páchateľa v škole šikanovali - deti. Nie vyučujúci. Malo záujem ho niektoré z tých detí podrezať nožom a zabiť ? Myslím, že nie.. Pokiaľ si Ivan chcel "vyřídit účty", ako chlap mohol zapnúť zvyšok svojej spravodlivosti a vrátiť to len tým konkrétnym spolužiakom - rovnako, ako mu oni v detstve ublížili. Ale nie zapichávať všetko, na čo narazí.. Je to zbabelé - vyvŕšiť sa na nevinných a kosiť hlava nehlava, lebo on dostal skrat ! Nie je to mužné. Jedná sa o podlý útok na nič-netušiace neozbrojené obete, dokonca na deti.. Zrejme bol sfetovaný a droga je pliaga. Ale čítať vedel a mohol si zistiť, aké následky droga prináša. Do svojho biedneho psychického stavu sa dostal vlastným pričinením - pokiaľ bol sfetovaný.. Nik mu určite drogu nepodal násilne. Človek má právo mať svoj názor na takýto masaker a ja nepovažujem tohto útočníka za obeť spoločnosti. Kopec ľudí bolo v detstve šikanovaných z rôznych dôvodov. Existujú omnoho viac postihnutí než on a zažili extrémne horšiu šikanu, týranie a nielen od detí. Ale nerieši to každý potom v dospelosti besným útokom na školu.. Za túto tragédiu nie je zodpovedná celá spoločnosť. Vinník je Ivan. Iste bol aj psychicky chorý, lenže sa zrejme neliečil. A droga k zdraviu nepomôže. Smutná tragédia. Zišlo by sa zaviesť pre žiakov i učiteľov - kurzy sebaobrany..

(12. 06. 2020 19:43)

JaNat:Hmm, jako za komunismu. Jistěže je společnost na vině. V Kanadě a Finsku se setkáš sotva s šikanou, protože se tam vychovávají děti zcela jinak. U nás či na Slovensku se pohlíží na postižené děti jako na kriply, na méněcenné a to je výchovou společnosti. Z tebe mluví komunistická soudružka, viníka máme, i diagnózu jsi již stanovila, byl psychicky nemocný a neléčil se, bral drogy. Co ty všechno nevíš a nebo víš naprostý kulový a prostě nechceš nést zodpovědnost - soudružko. Odsoudit a hlavně si nadále namlouvat, že tebe se to netýká a ty že za nic nemůžeš. Nevidět, neslyšet, ale soudit. Bravó, takto se svět nepohne dopředu.

(12. 06. 2020 23:09)

JaNat:Nechápu, že vůbec rozštěp měl takhle viditelný, dnes provedou operaci, že po ní nic nevidíš a ty mi budeš vyprávět, že to není o společnosti? Kdyby k něčemu stála, tak by mu udělali pořádnou operaci.

(12. 06. 2020 23:13)

liana@...:JaNat: Ty mi budeš niečo hovoriť o komunistickej súdružke ? Vieš, čo si ? Obmedzenec, ktorý si myslí, že jediný má právo tu zo všetkých na pravdu. Čo ty o mne vieš ? Komunistkou som nikdy nebola, ani moji rodičia - tak si zavri ústa. A predstav si, že neplánujem niesť zodpovednosť za masaker spomínaného Ivana. Darmo tu budeš vypisovať, že spoločnosť je zodpovedná za jeho násilné činy - nie je ! A že ty máš iný názor - tvoj problém. Nebuď násilný tvor a nevnucuj každému svoje myšlienky. Ľudia sú svojprávni a zariadia sa podľa vlastného mozgu. Taká kristinn zmýšľa možno ako ty, noel už nie, ja tiež nie.. Všetci nebudú zdieľať tvoj postoj - aj keď sa od hnevu rozpučíš.. A čo sa týka postihnutých u nás - píšeš hlúposti. Realizuje sa už dávno ich integrácia medzi zdravú populáciu na školách /okrem množstva špeciálnych školských zariadení, zameraných iba pre nich/, majú zabezpečenú šp. odbornú starostlivosť, publikáciu učebníc, šp. pomocok, atď.., dostávajú štátnu podporu - nie sú odsunutí na okraj spoločnosti - ako napr. bezdomovci.. Robí sa pre nich a ich rodiny množstvo roznych projektov, na zlepšenie ich celkovej situácie. Viem niečo o tom - určite viac než ty.Viniť celú verejnosť za trestný čin jednotlivca - považujem za chorý prístup.. A spoločnosť nemože za to, že sa mu nepodarila dokonale jeho operácia. Nie vždy všetko vyjde na 100%, aj keď sa lekári snažia.. Daj si radšej B-komplex a ovládaj sa trocha..

(13. 06. 2020 09:35)

JaNat:Ted se teprve začíná něco málo dělat, prosím tě nelži sama sobě. Před 20 lety to bylo zcela jiné a stále jsou problémy a ne že ne. Přestań konečně před každým problémem zavírat oči a házet vinu jen na jednoho. Jsi arogantní nebo zbabělá? Můj názor není ojedinělý, ale sdílí ho většina, nesmíš číst jen Blesk. To, že se pro postižené ně začalo cosi málo dělat neznamená, že to vymizelo. Děti stále šikanují a to je výchovou rodičů, rodiny, společnosti. A takovou debilitu, že se nepodařila JEHO operace, to může napsat den opravdu ubožák jako jsi ty. Snad mu ji zkur.vili doktoři a opět jsme u společnosti. A jestli jsi byla nebo nebyla v KS, máš jejich manýry. Přečti si tady např. kristinn ta je na rozdíl od tebe uvědomělá a inteligentní. Ještě, že jsi nenapsala, že si za ten rozštěp a šikanu může sám, soudružko. Kdyby se jednalo o tvé dítě to by jsi ječela jak jepice. Jsi primitivní, velmi primitivní a pokud bude takhle jako ty lidstvo myslet, nic se nezmění a veškerá snaha něco změnit je na nic. Mám kamarádky na Slovensku jsou to učitelky na školách, ty vypráví zcela něco jiného. A všechny se shodují, že lidé jako jsi ty, kteří na ničem necítí vinu jsou nejhoršími spoluobčany. Ono je to tak, dokud se to tebe osobně netýká je ti to prostě jen u pr.de.le. Kokodáááák.

(13. 06. 2020 14:02)

liana@...:Janat : Kotkodákanie už skončilo, alebo ešte nie ? Keby zapichol Ivan tvoje dieťa, ječela by si ty jako opice ! Nezatváram pred problémami oči. Pozri sa radšej na seba - čo si zač, ako tu chaoticky agresívne vypisuješ. Mala by si zájsť na psychiatrické vyšetrenie. Takisto mám kamarátky z pedagogického prostredia a tie by nesúhlasili s tvojimi názormi. Prekrucuješ, čo som napísala, falošne ma obviňuješ. Urážaš tu v diskusiach aj iných. Reaguješ ako nepríčetná. Kde som ja napísala, že na ničom necítim vinu, že mi je to u ***e ? Keby mi to bolo u ***e, nestrácam tu čas. Primitívna si ty, keď odsudzuješ celú spoločnosť za chirurgický zákrok doktorov, keď odsudzuješ všetkých za to, že on v dospelosti reagoval ako vážne psychicky narušený jedinec, keď si myslíš, že sa všetci majú cítiť ako vinníci za to, že tento Ivan zanechal po sebe zavraždeného muža a ťažko zranené ďalšie osoby.. Podlo útočíš, ako osobne zaujatá voči mne, ale len dočkaj času. Na každého raz príde, čo si zaslúži..

(13. 06. 2020 21:50)

JaNat:Co se v tu chvíli v jeho hlavě odehrálo? Ale jedno je pravda, zranění a křivdy z dětství se nehojí, pokud se nepodá pomoc. Tehdy byl proti posměškům a šikanám bezbranný, nashromáždilo se to v něm a nikdo mu nepomohl. Je to především vina společnosti a výchovy. Je to i nás všech podíl. A bude ještě hůř....

(12. 06. 2020 17:47)

Monikay:koukám že tu píšou pěkní cvoci

(12. 06. 2020 16:54)

zatrocena:Vás tam je u toho kompu víc?

(12. 06. 2020 16:59)

hejhej:Lidé mají různá postižení a nevraždí. Hodně záleží na výchově v rodině.

(12. 06. 2020 16:12)

zatracena:Kecy -jedná se jen o momentální ZKRAT - zatím co jeden je SCHOPNÝ se ovládnout ... může DRUHÝ ATAKOVAT - okolí ! Rodina s tím nemá co společného, a jestli Ti někdo něco takového namluvil je DEBIL - bohužel.

(12. 06. 2020 16:39)

zatracena:zkus SADISTICKÉHO VRAHA - kecy přesvědčit, že to CO HO VZRUŠUJE ať NEDĚLÁ ? ...nebo přesvědčit PEDOFILA ať se nevzruší pokud uvidí malé svlečené děti ? ... musíš mýt velikým HLUPÁKEM pokud si to myslíš - ?

(12. 06. 2020 16:42)

zatrocena:U buserantů je to obdobné.

(12. 06. 2020 16:57)

verka1:Sadista, pedofil se má léčit, problém je že sám od sebe se léčit nepůjde.

(12. 06. 2020 16:58)

zatrocena:A buseranti se mají taky léčit.

(12. 06. 2020 16:59)

verka1:Jak by se buzici léčili? Šli se přeoperovat.

(12. 06. 2020 18:53)

zatracena:Lidská nátura jménem PSYCHIKA je velmi křehká... Netuším a Nesoudím co za tím bylo ? Každý z nás může reagovat AGRESIVNĚ pokud je AGRESIVITA prezentována jako běžná součást všedního dne - viz. zprávy ovšem těch dětí je mi líto.... ale může být i útočníka - KDO z Nás VÍ jak mu KDO a JAK MOC UBLÍŽIL ? .... Neodsuzuji ho - protože NIKDO neví JAK , KDY a KDO se k němu choval....? Je to prostě TRAGÉDIE a NEHODLÁM a NEBUDU odsuzovat člověka který byl TERORIZOVÁN, bylo mu Ubližováno či ho někdo URÁŽEL či PONIŽOVAL - prostě NEBUDU !

(12. 06. 2020 16:02)

ketlIer:Co máte pořát proti cikánum?

(12. 06. 2020 15:19)

knedloprasospenato: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(12. 06. 2020 16:35)

Monikay:útočit na bezbranné lidi je hnus

(12. 06. 2020 14:31)

zatracena:Ty si tam byl - že tak píšeš ?

(12. 06. 2020 16:03)

zatracena:a samotný pachatel NEBYL BEZBRANNÝ - když ho ponižovali či ŠIKANOVALI ??? Něco Ti řeknu - šel si prostě vyřídit účty, a až Ti někdo ZABIJE dítě a Ty třeba zjistíš, že je synem Soudce a zůstane na svobodě ? Co uděláš - *** ? NIKOHO NEODSUZUJI , ale těch pořezaných dětí je mi líto.... Ublížit někdo mému dítěti - UBLÍŽÍM mu SAM ! ...a pokud to nedokážeš - jsi pro mě SRA- ČKA !

(12. 06. 2020 16:08)

zatrocena:Monikay: Přesně tak.

(12. 06. 2020 16:58)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy