Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Vladimir Putin atomovky nepoužije: Byl by to jeho konec, tvrdí expert

Autor: rix - 
9. října 2022
17:17

Moskevská vojenská elita pravděpodobně nedovolí Vladimiru Putinovi vypustit jaderné zbraně v jeho neúspěšné válce proti Ukrajině. Pokud by se tak ruský vládce rozhodl, zřejmě by čelil nejen vlně nevole, ale i vládnímu puči. Alespoň to tak tvrdí britský expert. 

„Vojenský puč je nejpravděpodobnějším koncem Putinovy vlády,“ šel ještě dál zdroj deníku Mirror. Použití jaderných zbraní by takovému scénáři prý výrazně pomohlo. „Vzhledem k Putinově lehkomyslnosti a potřebě zabránit použití jaderných zbraní armáda s největší pravděpodobností uspořádá puč, aby ho sesadila,“ uvedl.

A pokud by nezasáhla armáda, tak by se patrně zapojili agenti KGB. Ti by si s Putinem podle britského zdroje věděli rady také. Vladimir Putin i přesto jaderným arzenálem rád chrastí alespoň slovně. „Zatím se domnívají, že jeho prohlášení plní svůj účel,“ vysvětlil Brit.

Kdo by Putina v takovém případě nahradil? Nejvíce se mluví o Jevgeniji Viktoroviči Prigožinovi, oligarchovi blízkému právě ruskému prezidentovi. V březnu 2021 ho FBI zařadila na svůj seznam nejhledanějších zločinců a vypsala odměnu v přepočtu 6 250 000 korun na jeho dopadení a zatčení.

21:55
Dnes

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Jeden z praporů 36. samostatné brigády námořní pěchoty admirála Michaila Bilinského trénoval taktickou medicínu, jak ukazují fotky zveřejněné ukrajinským generálním štábem.

21:11
Dnes

„Vysílání řady krymských kabelových operátorů bylo hacknuto. Signál je odpojován,“ informoval poradce šéfa správy anektovaného poloostrova Oleg Krjučkov na Telegramu. „Pozemní televize - všechny multiplexy - fungují jako obvykle,“ dodal.

Nechal si pro sebe alternativní obsah kabelových kanálů. Hackeři tam totiž dodali čerstvý klip ukrajinského ministerstva obrany „Začátek protiofenzivy se oznamovat nebude“, jak ukazují videa na sociálních sítích.

20:08
Dnes

Takto dnes vypadala obec Šebekin v Belgorodské oblasti na hranici s Ukrajinou, kde tržiště zachvátil požár způsobený ukrajinským raketovým ostřelováním - tedy jak tvrdí gubernátor Vjačeslav Gladkov. Obec prý evakuovaly víc než čtyři tisíce lidí, nikomu se nic nestalo.

Zobrazit celý online

Video  Proslov Vladimíra Putina po anexi území Ukrajiny  - Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa