„Jste fanatici. Uprchlíci jsou zrůdy.“ U Jílkové to kvůli migrantům vřelo

Nejvíce v pořadu Michaely Jílkové křičel politolog Alexander Tomský.
Autor: mts - 
30. 10. 2015
13:10

Příznivci i odpůrci uprchlíků se ve čtvrtek večer sešli v diskusním pořadu ČT Máte slovo. Chvílemi na sebe křičeli tak, že je měla moderátorka Michaela Jílková problém zastavit. Nejhlasitěji se projevoval politolog Alexander Tomský. Ten mimo jiné označil lidi, kteří se zastávají uprchlíků z muslimských zemí, za fanatiky.

Že bude atmosféra vyhrocená, bylo jasné od začátku. Například europoslanec Stanislav Polčák (TOP 09) ukázal fotky zmasakrovaných těl ze Sýrie. A zeptal se, zda tito občané snad nemají právo na ochranu?

Tím ale druhou stranu neobměkčil. „To, co říká pan Polčák, je fanatismus. Vy hlásáte bezbřehý princip milosrdenství, který neplatí. Milosrdenství je iracionální záležitost, která se týká jedince. První a nejvyšší povinností každého politika je zabývat se vlastní zemí. Na prvním místě platí ochrana hranic a na druhém vnitřní smír,“ reagoval politolog Alexander Tomský.

To Polčáka rozčílilo. „Pane Tomský, kdyby si toto řekla Velká Británie před 2. světovou válkou, tak už tady nikdo z nás není,“ oponoval mu.

Tomský během vysílání neustále zdůrazňoval, že nemá nic proti migraci v rámci jedné civilizace. Na dotazy, kolik civilizací existuje, zmínil navíc islámskou.

Důchodce Miroslav Trčka se do uprchlíků opřel ještě ostřeji. „Já je teď vozil. A viděl jsem, co je to za bandu. A ještě jsem k tomu musel mít, a to jsem si vyžádal, svého pejska rotvajlera. Jsou tam zrůdy!“ křičel.

„A co udělali Němci v roce 89? Nahnali všechny Vietnamce k nám, zbavili se té bandy,“ sdělil další svůj názor.

„Fuj! Darebáku!“

Debata se nakonec stočila k tomu, jaký mají plat europoslanci v Bruselu. „Víte, že pan europoslanec Mach bere půl milionu měsíčně?“ zeptal se zástupce mladých zelených Petr Pávek.

Tím ale všechny rozčílil, že stačí pozornost jinam. „Fuuuj! Fuuuj! Darebáku! Darebáku!“ neslo se z publika. Zasáhnout musela opět moderátorka Jílková křikem: „Vážení, klid!“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa