Ptyč je z půlky pryč: Monstrum za miliardy mění svůj vzhled i účel

Autor: Milan Kolář - 
17. 12. 2016
06:30

Každý národ má svůj div – Egypťané v Gíze, Řekové v Efesu a my v Ptyči… Monstrum na Křivoklátsku pohltilo miliardu korun. Mělo ukrýt před posledním soudem léčitelskou sektu Avena (Stéblo), teď bagry mění jeho účel i podobu.

Pod zemí bude obří trezor, nahoře bydlení pro boháče. Archa pro přežití vyvolených se začala budovat v roce 2009 a měla se jmenovat Maják. Její nadzemní část, včetně věží, teď ale pomalu mizí v terénu a za zdmi z vrstveného kamene.

Polovinu hlavní viditelné stavby nazývané Château (zámek) poslaly k zemi za značného úsilí bourací stroje – železobetonové zdi jsou v některých místech molochu až dva metry tlusté. Maják se totiž mění na Park Berne.

Opět zařízení pro vyvolené, ovšem nikoli léčitele, ale pro superboháče. Proměnu způsobil rozchod tří původních protagonistek Stébla: Daniely Kuchtové, Kateřiny Kuňové a Hany Přádové. Z trojlístku zůstala Kuchtová, která chce zřejmě stavbu dotáhnout do konce a dostat zpátky část vložené skoro miliardy.

Je totiž jedinou členkou představenstva společnosti registrované na Kypru, Double Square Limited. A tato společnost je zase jediným akcionářem investora ptyčského divu.

Poklady v podzemí

Trezorové místnosti v podzemí jsou podobné jako v České národní bance. Nejmenší schránky jsou velké 2,5 metru čtverečního. Naopak rozloha největší přesahuje 45 metrů čtverečních. Vejde se tak do něj například sbírka umění, automobil či až 70 tun zlata v cihlách.

Depozitář má zálohované zdroje elektřiny a vlastní vnitřní klima. Je schopen odolat pádu dopravního letadla, dvacetimetrovým záplavám i teplotě 800 stupňů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Wolencak ( 28. července 2019 11:49 )

Toriayo, a co metro ty trdlo? Kdyby byla celosvětová katastrofa, všechna elektronika by byla v p-r-d-e-l-i, tedy ti zoufalci by se z těch bungrů asi ani nedostali, ale drezína na lidský pohon by fungovala.

altmanova ( 18. prosince 2016 10:50 )

Za toto by se měl Klaus skutečně zodpovídat. Přece není možné, aby tady jeho lidi mohli tohle dělat.

pavel981 ( 17. prosince 2016 20:17 )

Prý zde bude Kafilérie komunistů a památník hrůzy, s Bolševickými živými exponáty v tresorech, pro intenzivní výzkum jejich neskutečné debiility. Jestliže komunistické Uranové doly "učily chudáky Bolševicky myslet", tak to byla idylka proti všemu zlu, které se jim zde ve vysoké koncentraci bude dávkovat. Když to bylo "v pořádku" tehdy - tady to bude též"přívětivé". Silné zdi proti tlumení křiku a neskutečné bolesti. Oko za oko. Tak uvidíme, zní to dobře.... Nezapomínáme....

tomik007 ( 17. prosince 2016 19:05 )

Tuto stavbu schvalila Kikina Pastusia Tobolka

mirkazam ( 17. prosince 2016 18:16 )

Kdo jim to vůbec schválil ?? Takovou hrůzu postavit jenom tak že na to jsou prachy stačí ??? Teď se to ostentativně začíná bourat,ale na každou změnu když někdo cokoliv staví potřebuje sto ferblů,a tady takový monstrum...no jeden zírá...

Zobrazit celou diskusi
Další videa