Za 11 dní čtyři sirotci dostali jeden milion! Oba rodiče jim zemřeli jen pár dní po sobě

Autor: dce - 
12. března 2016
05:00

Čtyři sirotci Filípek (7), Toník (9), Anička (11) a František (13) přišli během pár dní o oba rodiče. Zůstali v péči babičky, jenže uživit čtyři malé děti by bylo i nad její síly. Nadační fond pomoci uspořádal sbírku, která po pár dnech přinesla stovky tisíc!

Maminka jim zemřela 4. listopadu 2015. Během léčby rakoviny ženských orgánů musela být kvůli nově rozvinuté bipolární poruše hospitalizovaná na psychiatrii. A to jakoby jí vzalo chuť do života – po vyléčení psychických problémů už neměla sílu bojovat s rakovinou.

Jen o několik dní později své čtyři malé děti opustil i jejich otec. 26. listopadu náhle zemřel, patrně kvůli dlouhodobému onemocnění žaludku, které se vlivem psychické a fyzické zátěže zhoršilo. 

Filípek (7), Toník (9), Anička (11) a František (13) museli být svěřeni do péče jejich babičky. Aby jim pomohl v plnohodnotném životě a ulevil finančně babičce Máše, uspořádal Nadační fond pomoci finanční sbírku.

Během pouhých čtyřech dnů nasbírali 600 tisíc. A další týden jim dopomohl celkem k rovnému milionu! Sbírka bude pokračovat do konce května. Lidé na Facebooku nadačnímu fondu děkují a podporují další přispěvatele.

„Maminku, která zemřela, jsem znala osobně ze svého dětství, bylo mi ctí pomoci alespoň její rodině, prosím ostatní, kdo můžete, připojte se.“ Sbírku naleznete zde.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jiznicechy ( 12. března 2016 16:49 )

Nezapomeňte, že je babička musí živit i v době, než se sirotčí důchody a rozhodnutí soudu o svěření dítěte do pěstounské péče vyřídí. O tom, že něco tvrdí babička tam nebyla řeč a pokud má momentálně důchod příkladně 10.000 - tak to bude sranda je z toho živit. Nebo že hraje na city. Navíc, nikdo zde nemusí žít z životního minima, na to je příspěvek na bydlení, příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, když málo berou a mají děti - je tam daňový bonus atd. Ale to je nakonec vedlejší - nestovnával bych to, že příkladně děti musí žít skromě s tím, že přišli náhle v tak mladém věku o oba rodiče. To jim nemůžou žádné prachy vynahradit, to se tedy nezlobte. Nejde vše přepočítat jen na prachy, jak je dnes zvykem!

sores ( 12. března 2016 15:28 )

uzjezima! To nemyslíš vážně že ne! 1 z 5000 je vědec ty chytrolíne! Spousta jich je co má než 4 třídy a nebo je negramot. Rozhodně převažují a jediné co jim jde, zabíjet a vnucovat jejich aláhovu víru a korán.

uzjezima ( 12. března 2016 12:24 )

Je pravda, že pomoci by se mělo všem bez rozdílu. Třeba někdo z uprchlíků může být paradoxně přínosný společnosti více, než občan ČR. Žije zde mnoho zlých a zbytečných lidí, kteří si pomoc nezaslouží a někdo ze Sýrie může být například vědec, který zachrání mnoho životů.

Felicita ( 12. března 2016 11:55 )

mladá ,která má zdravé nohy tak heldá levné nákupy, ale starší paní na to nemá zdraví a taky někdo musí děti ohlídat. Obchodníci na malých městech prodávají předraženě.

ellenic ( 12. března 2016 11:55 )

deratizer Neřeš to a nezáviď, peníze jsou pro děti a i kdyby měly být využité na jejich budoucnost. Navíc starat se o čtyři děti není vůbec jednoduché, před babičkou se skláním.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud