Spor o 6letou holčičku: Táta muslim, máma Češka, dědeček ukryl vnučku

Autor: jn, simao - 
3. června 2015
19:29

Je jí šest let a kolem ní se rozhořela soudní válka. Není divu, že holčička Nour Mariem Ben Hamouda to nesnáší nejlépe, je prý ze všeho pořádně vystresovaná. Zatímco její máma je Češka, otec je z Tunisu. Do sporu se vložil i dědeček Nour. A někde vnučku ukryl.

Případ 6leté Nour, která chodí do 1. třídy, řešil soud v Brně. A rozhodl o tom, že by měla dívenka putovat ke svému tuniskému otci Ahmedovi (31). To se však nelíbilo dědečkovi Nour Štefanu Brídovi (74) a svou vnučku někde ukryl. I s vědomím, že může jít do vězení, uvedl deník Aha!. Již třikrát v jeho bytě bylo policejní komando, holčičku ovšem nenašlo.

Matka holčičky Kateřina Ben Hamouda (rozená Brídová) u soudu spor o svou dceru prohrála. Její manželství se po třech letech rozpadlo a manželé se rozhodně nerozešli v dobrém. „Bývalý manžel je muslim. Dcerce ukazoval už při dovolené v Tunisku její novou rodinu,“ tvrdila Aha! paní Kateřina.

Vznik a rozpad mezinárodního manželství

Svého manžela poznala v červnu 2007 na školení jedné mezinárodní firmy, kde byli oba zaměstnáni. Vztah nabral rychlé tempo. Kateřina otěhotněla v listopadu, poté byla svatba. Jenže tohle mezinárodní manželství nevydrželo. Kulturní rozdíly se projevily, spory se prohlubovaly... „Když bývalému muži po svatbě úřady povolily pobyt v Evropské unii, začal mně i dceři vnucovat islám. Během manželství se hodně změnil,“ tvrdí paní Kateřina.

Společně s dědečkem Nour má velký strach z toho, že její exmanžel odvede dcerku do zahraničí a už ji nikdy neuvidí. Rodina Nour se dokonce obrátila v zoufalém dopise na prezidenta Zemana, premiéra Sobotku i předsedy Sněmovny a Senátu. 

Bez dcerky neodejdu? Otec únos odmítá

Sama paní Kateřina se přitom vystavila hrozbě několikaměsíčního vězení za to, že brání styku dcery s otcem. „Kdybych ji chtěl unést, prostě bych se už z Tuniska nevracel. Dcerce nechci zničit život. Žádné nebezpečí jí nehrozí,“ ujišťoval Aha! otec holčičky Ahmed, který sice nemluví česky, ale s dcerou to myslí prý jedině dobře.

„Pan Ben Hamouda tu má daleko lepší životní standard, je zajištěný, není jediný důvod, proč by se měl vracet do Tunisu,“ citoval iDnes.cz během soudní pře Ahmedovu právničku Lenku Řehulovou, která dodávala: „Celá rodina navádí dítě proti otci, může jít až o syndrom zavrženého rodiče.“ Jedno je tak jisté. Ve sporu muslimského otce a české matky trpí především jejich dcera.

taktone ( 10. června 2015 19:08 )

matka je přiblblá kur.wa dobře jí tak

taktone ( 10. června 2015 19:06 )

Tak úpřímně řečeno lépe by na tom byla s cikánem než s muslimákem

starypes ( 4. června 2015 07:45 )

Dědku, vydej svoji vnučku svému otci a tvá dera ať si teď nabrnkne někoho spolehlivého, třeba Roma (cigána).

akko ( 4. června 2015 07:39 )

Dalsi duvod...stydet se za nasi justici...chudak dite...

sachmet ( 4. června 2015 07:25 )

Naše soudy rozhodnutí proti nám! Proč by to taky nedělali, když za své rozsudky nejsou jakkoliv postižitelní! Každý měsíc dostanou na účet peníze, o kterých s běžným lidem ani nesnilo a bez jakékoliv zodpovědnosti pokračují ve své neomylné práci! Co se týká matky - je to nezodpovědná žena, která si udělá dítě s Arabem a potom se diví, že se k ní chová podle své letory! Chudák dítě - otec Arab a celý život ve strachu, aby se nedoslala pod jeho "křídla"! Ale to si měla matka rozmyslet - celé je hlavně její chyba! Holky jsou nepoučitelné!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud