Zemanova viróza se lepší: V neděli vyrazí na Pražské jaro

Miloš Zeman nebyl tento týden zrovna ve své kůži
Autor: simao, ČTK - 
11. 5. 2013
15:29

Třikrát sláva, kdo měl strach o zdravotní stav prezidenta Zemana, může si oddychnout. Jeho viróza se podle hradní mluvčí lepší. U korunovačních klenotů však Zeman nevypadal ve čtvrtek vůbec dobře. Motal se a nestačil otírat pot z čela.

"Jednoznačně se jeho zdravotní stav zlepšuje," uvedla dnes mluvčí Hradu Hana Burianová. Již dříve prozradila, co Zemana trápilo: "Prezident má rýmu a teplotu, je to lehká viróza. Předpokládám, že v pondělí už bude zpět v kanceláři."

Zeman však má stále v plánu zúčastnit se v neděli večer zahajovacího koncertu hudebního festivalu Pražské jaro. Zahajovací koncert 68. ročníku hudební akce, která má tradičně na programu cyklus Má vlast, má v pražském Obecním domě spolu s prezidentem navštívit i první dáma Ivana Zemanová.

Ještě ve čtvrtek přitom působil Miloš Zeman vyčerpaně a značně nejistě při odemykání komory s korunovačními klenoty v katedrále sv. Víta a jejich přenesení do Vladislavského sálu. Podle Burianové si však i přes nemoc prostě neodpustil této události zúčastnit. Po zveřejnění fotografií z vyzdvižení klenotů se však začalo spekulovat, zda hlava státu nebyla spíše pod vlivem alkoholu...

Video Miloš Zeman se kymácel u korunovačních klenotů - Blesk.cz

Zemanovy zdravotní obtíže z poslední doby

Zeman se musel v roce 2008 podrobit operaci ledviny. Opakovanými kolikami trpěl Zeman ale hlavně v době, kdy byl premiérem. V nemocnici kvůli tomu nakrátko skončil již  v roce 2000.

Jako prezidentský kandidát prodělal loni Zeman v létě operaci očí, při níž mu lékaři odstranili šedý zákal. Letos v únoru Zemana trápil zanícený palec na noze, který byl údajně příčinou jeho potíží s rovnováhou po zvolení prezidentem. Léčil ho známý fyzioterapeut Pavel Kolář.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ohajek ( 12. května 2013 17:31 )

miriam: Za prvé, vadí mi Vaše gramatika, "svý rodný zemi" Za druhé, vadí mi Váš všeobecný tón o emigrantech. My, kteří jsme odešli, jsme odešli proto, že vy, kteří jste zůstali, jste zůstali. OH

itartas ( 12. května 2013 10:45 )

zřejmě je ožralej permanentně pan nadlesní

itartas ( 12. května 2013 10:44 )

lidem se lhalo vždy jenom o Havlovi, kdo je Zeman víme již přes 20 let

vilka ( 12. května 2013 07:36 )

vilka ( 12. května 2013 07:31 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa