Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Příběh Evy Braunové: Při sexu musela Hitlerovi sprostě nadávat

Autor: František Prachař, lmk - 
5. února 2012
12:20

Když Eva Braunová (†33) spáchala 30. dubna 1945 sebevraždu v berlínském bunkru, kde jak krysy přežívali pohlaváři nacistického režimu, padaly už kolem dělostřelecké granáty. Rudá armáda držela hlavní město Hitlerova Německa v drtivých kleštích, uniknout se už nedalo. Proto se z diktátorovy milenky na necelé dva dny – až do své smrti - stala jeho manželkou. Zemřeli spolu.

Život Evy Braunové, která se narodila 6. února 1912 v učitelské rodině v Mnichově, byl podle svědků až do jejího prvního setkání s Adolfem Hitlerem víc než obyčejný. Změnil se hlavně proto, že fyzicky bez výhrad splňovala nacistickou představu o »kráse árijské rasy«.

Popelka je objevena

Štíhlá blondýnka začala v šestnácti letech navštěvovat klášterní školu, a aby si přivydělala, protože přísný otec jí žádné kapesné nedával, odpověděla na inzerát majitele mnichovského fotoateliéru Heinricha Hoff manna, který hledal asistentku.

Její nový zaměstnavatel byl už tehdy oficiálním fotografem Národně socialistické strany Německa (NSDAP) vedené Adolfem Hitlerem. Ten čas od času do ateliéru zašel a Braunová se mu zalíbila. Možná proto, že zjevem i chováním splňovala jeho představu německé ženy, doplňku muže – ochránce a živitele. Když Hitler zjistil, že Eva obdivuje umění, pozval ji do divadla a ona mu následující den v poděkování napsala: „…počítám hodiny, kdy se znovu uvidíme.“

Blonďatá hvězda stoupá

Hitler v té době udržoval vztah se svojí mladinkou nevlastní neteří Geli Raubalovou. Bylo jí necelých devatenáct a podle pamětníků se Braunové hodně podobala, především svým nesmělým až naivním dětským výrazem i chováním. Když ale Geli zjistila, že Hitler má blíž k Braunové, spáchala sebevraždu.

Ke stejnému kroku sáhla v listopadu 1932 i Braunová. Už sice žila v bytě, který jí Hitler platil a kam jí nechal i zavést telefon, aby spolu mohli hovořit co nejčastěji, ale nevídali se tolikrát, jak Braunová chtěla.

Hitler totiž nechtěl žádným svazkem přijít o přízeň žen v Německu a tím i o politickou podporu.

Eva se pokusila zastřelit a ještě před tím, než po zbrani sáhla, napsala Hitlerovi na rozloučenou dopis. Když se uzdravila, čekalo ji povýšení. Diktátor jí věnoval vilu, jmenoval osobní sekretářkou a o něco později – aby zamezil jejím dalším sebevražedným pokusům – ji ubytoval ve svém Orlím hnízdě v Berchtesgadenu v Alpách.

Po boku psychopata

Přední český sexuolog Radim Uzel soudí, že Braunová to vedle Hitlera neměla lehké. „Je prokázáno, že Hitler měl jen jedno varle a erekce dosáhl pouze tehdy, když své partnerky ponižoval.“ Podle jeho slov vůdce třetí říše, když byl zrovna schopen sexu, do svých milenek kopal, téměř je mučil. „Odborná literatura uvádí, že byl psychopat, střídaly se u něj sadistické a masochistické fáze. Vyžadoval dokonce, aby na něj žena močila a kálela.“

Braunová musela za život ve zlaté ulitě zřejmě draze platit. Hitlerovy sexuální praktiky, při kterých musela lézt i po čtyřech a svému »vůdci« sprostě nadávat, ale byly vykoupeny životem v pohodlí, nadbytku a bohatství.

Německá historička Heike Görtemakerová v knize Eva Braunová: Život s Hitlerem napsala, že Eva dokonce obchodovala s Hitlerovými fotografiemi, které na počátku jejich známosti v ateliéru pořídila. Prodávala je za vysoké sumy a peníze ukládala na své konto. „Nebyla to žádná šedá myška,“ uvedla autorka, „ale chtěla žít v historii.“

Konec bez fanfár

Eva dělala Hitlerovi společnici a milenku čtrnáct let. 28. dubna 1945 odpoledne, osm metrů pod zemí v betonovém bunkru, se stala »paní Hitlerovou«.

„Na její vlastní přání,“ nadiktoval Hitler své sekretářce, „půjde se mnou smrti vstříc jako moje žena.“

Říšský ministr propagandy Joseph Goebbels, který jim šel za svědka, ve svém deníku později napsal: „Obřad se odehrál v malé konferenční místnosti. Nevěsta se na moment zapomněla a začala se podepisovat jako „B-“, poté písmeno přeškrtla a napsala již správně Eva Hitlerová.“

Po poledni 30. dubna dostala od manžela kyanidovou kapsli a odešla s ním do jeho soukromé místnosti. Hitler se zastřelil, ona otrávila. Obě mrtvoly spálili jejich tělesní strážci na zahradě bunkru. Život ve zlaté ulitě skončil.

ivoadler ( 7. února 2012 15:39 )

Trochu mi to připomíná jednu Vendulu. Tam ale "ochránce a živitel" spáchal sebevraždu sám.

tomik007 ( 7. února 2012 14:44 )

Tento clanek ma ukazat ze Mirda Opolanek se svym toporem neni v politice vyjimkou a muze tudiz pokracovat v kariere...

ptolemaios ( 6. února 2012 22:50 )

víte od toho psychpatosexuologaUzloviče lze těžko něco seriozního očekávat.To Dr. Plzák byl jiný kalibr - ten rozuměl lidské psychice i po stránce sexuální.Bohužel pan Uzel mu nesahá ani po kotníky.

llottoss ( 6. února 2012 16:58 )

Dle tvého slovníku taky nepatříš zrovna k slušňákům.

llottoss ( 6. února 2012 16:56 )

Upocenej Novotný? Chudáci holky!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud